x-kom hosting

Jakis kreator? <mysli>

Kubawiel16lat
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

Mam pewnie problem, otóż za każdym razem gdy włączam komputer wyskakuje komunikat że znaleziono nowy sprzęt...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

KREATOR ZNAJDOWANIA NOWEGO SPRZĘTU - ZAPRASZAMY!

Ten kreator pozwala zainstalować oprogramowanie dla: Extended PnP BIOS Enumerator.

Co chcesz aby zrobił kreator?

1) Zainstaluj oprogramowanie automatycznie (zalecane)

2) Zainstaluj z listy bądź określonej lokalizacji (zaawansowane)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moje pytanie brzmi: Co zrobić aby mi ten komunikat nie wyskakiwał przy każdym włączaniu komputera. I tak w ogóle to co to za oprogramowanie: Extended PnP BIOS Enumerator. ?

Proszę o pomoc :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Uruchamia Ci się, bo masz niezainstalowany jakiś sterownik. Co próbuje Ci zainstalować?

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz

Nie wiem co instalować nie mam pojęcia... Za każdym razem zamykam okienko krzyżykiem ale to wkurzające jest... więc czekam może ktoś będzie wiedział co zainstalować aby działało dobrze :)

raadny
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie pamiętam dokładnie, ale kreator Ci sie tam pyta co robić to zaznacz, ze ma nie szukać, ze znajdziesz sam ale Ty nie znajdziesz i na koniec powinien być komunikat w stylu ' Nie pytaj więcej o to urządzenie' czy jakoś tak. Albo zrestartuj BIOS.

już wiem! http://forum.idg.pl/ogolne_oprogramowanie-...ped-t19851.html gugle nie boli. dowiedziałem się od ziomka że to napęd wirtualny chyba

Edytowane przez raadny
Kubawiel16lat
komentarz
komentarz

Poczekam aż tu ktoś napisze coś prostszego i pewniejszego bo na tamtym forum tyle porad i nie wiadomo która dobra...

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wybierz następnym razem:

1) Zainstaluj oprogramowanie automatycznie (zalecane)

być może kreator zainstaluje jakiś sterownik samoczynnie, jeśli nie przepisz jaki komunikat pojawił się na końcu, a raczej czego konkretnie dotyczył.

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak:

Oto wynik:

-----------------------------

Nie można zainstalować tego sprzętu.

Sprzęt nie został zainstalowany, ponieważ kreator nie może znaleźć wymaganego oprogramowania.

Kliknij przycisk wstecz, jeśli masz nośnik instalacyjny, taki jak dysk CD-ROM, lub znasz lokalizacje oprogramowania.

U dołu komunikatu jest opcja do zaznaczenia bądź odznaczenia: "Nie monituj ponownie o instalowanie tego oprogramowania"

Są tez przyciski takie jak: "Wstecz" "Zakończ" "Anuluj"

Co robić? :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Naciśnij prawym przyciskiem myszy na ikonce Mój komputer, następnie wybierz kolejno: właściwości, sprzęt, menadżer urządzeń i zrób zrzut ekranu i wklej tu.

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz

Jak klikne na mój komputer to nie mam tam żadnego menedżer ani nic tylko "SKRÓT" i "OGÓLNE"

Psycholandia
komentarz
komentarz

Start--> Mój komputer i kliknij prawym przyciskiem myszy i właściwości , resztę jak wyżej

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz
Start--> Mój komputer i kliknij prawym przyciskiem myszy i właściwości , resztę jak wyżej

komp.bmp

komp.bmp

Psycholandia
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej.

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej.

[/quote

Sprawdzam EVERESTEM i pisze nieznane... Pole Wartość

ID płyty głównej TS94610J.86A.0047.2006.0911.0110

Psycholandia
komentarz
komentarz

Spróbuj tym programem odczytać: http://www.idg.pl/ftp/pc_2700/CPU-Z%201.21.html

Zakładka: Mainboard

Psycholandia
komentarz
komentarz

Masz zainstalowany program Alcohol 120% albo Deamon?

Żadnej płyty ze sterownikami do płyty głównej nie masz?

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz
Masz zainstalowany program Alcohol 120% albo Deamon?

Żadnej płyty ze sterownikami do płyty głównej nie masz?

Alkohol i Deamon miałem ale usunałem...

Płyte mam ale na niej jest tylko: Nie wiem dokładnie co to: Geforce driver... Ale czy to to..., nic nie pisze więcej...

Musisz zastosować się do wskazówek zawartych tu: http://forum.idg.pl/ogolne_oprogramowanie-...ped-t19851.html

Jestem ciemny w tym wszystkim... Proszę napisz mi tutaj co zrobić pokolei tak żebym dał radę bo dla mnie komputery to czarna magia po części :(

Psycholandia
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/index.php?act=attach...ost&id=6217

naciśnij prawym przyciskiem myszy na te urządzenia, gdzie jest żółty wykrzyknik i znak zapytania i wybierz: Aktualizuj sterownik

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz
http://www.forumpc.pl/index.php?act=attach...ost&id=6217

naciśnij prawym przyciskiem myszy na te urządzenia, gdzie jest żółty wykrzyknik i znak zapytania i wybierz: Aktualizuj sterownik

Ale wiesz co... robię tak tym sposobem (zalecane) i przy żadnym nie może wyszukać... :(

Psycholandia
komentarz
komentarz

A spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy na: Extended PnP BIOS Enumerator i odinstaluj.

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz
A spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy na: Extended PnP BIOS Enumerator i odinstaluj.

Odinstalowałem...czy wszystkie z żółtym ostrzeżeniem mam odinstalować czy tylko to jedno?

Teraz sprawdzic (uruchomic komputer) czy dalej będzie tak się włączało??

Psycholandia
komentarz
komentarz

Musimy jeszcze poszukać sterowników do tych pozostałych.

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz
Musimy jeszcze poszukać sterowników do tych pozostałych.

OK :) Dzięki ze pomagasz :)

OK :) Dzięki ze pomagasz :)

A mam jeszcze takie pytanko... Czy przez to że odinstalowałem tamto nie będzie jakiś złych skutków teraz? :)

Psycholandia
komentarz
komentarz
A mam jeszcze takie pytanko... Czy przez to że odinstalowałem tamto nie będzie jakiś złych skutków teraz?

Nie, nie powinno być.

Wiem już, że Twoja płyta główna to: INTEL DG946 GZIS , ale ciężko o sterowniki w necie..

Dlatego spróbujemy inaczej. Ściągnij ten program: http://www.innovative-sol.com/drivermax/index.htm następnie uruchom i wciśnij: Check for drive Updates powinna pojawić się strona, z której możesz pobrać sterowniki klikając na ikonkę dyskietki. Najlepiej daj zrzut tej strony tutaj.

Kubawiel16lat
komentarz
komentarz
Nie, nie powinno być.

Wiem już, że Twoja płyta główna to: INTEL DG946 GZIS , ale ciężko o sterowniki w necie..

Dlatego spróbujemy inaczej. Ściągnij ten program: http://www.innovative-sol.com/drivermax/index.htm następnie uruchom i wciśnij: Check for drive Updates powinna pojawić się strona, z której możesz pobrać sterowniki klikając na ikonkę dyskietki. Najlepiej daj zrzut tej strony tutaj.

W tym programie trzeba się rejestrować... Płatne??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.