x-kom hosting

[Rozwiązany] wybór karty graficznej PCI Ex16 1.0

jonojono
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

chciałbym kupić jakaś kartę graficzną na PCI-E X16 1.0.

Na początku zastanawiałem się nad Radeonem 4870 Gainward 1GB PCI-E GoldenSample poprzeglądałem trochę net i wyczytałem, że w tej cenie (ok. 750zł) lepiej wybrać wydajniejszą w grach GTX260. Ale niestety musiałem ją odpuścić, ponieważ nie udźwignie jej mój sprzęt (za słaby zasilacz oraz brak obsługi złącza PCI E x16 2.0).

Mój sprzęt:

procek: C2D E6550

mb: Gigabyte GA-G33M-DS2R

zasilacz: Q-TEC PSU 500W Big Fan Low Noise Black

monitor: 22cale (1600X1050).

Zauważyłem, że sporym zainteresowaniem cieszy się karta SAPPHIRE Radeon HD4830 512MB DDR3 575/1800MHz HDMI. Co do górnej granicy cenowej to szybko zmieniłem zdanie (początkowo było to 700-800zł), ale skoro nie pójdzie mi gtx260 to raczej w wydatek w wysokości 750zł na Radeona 4870 (Gainwarda) nie ma sensu. W tym momencie moje max to ok. 500zł (no chyba że trafi się jakaś droższa perełka).

Karty nie mam zamiaru podkręcać.

Mam też problem z zasilaczem: nie posiada on złącza 6pin (wymaganego w większości kart). Czy zakup przejściówki 2Xmolex->6pin załatwi bozproblemowo sprawę?

Proszę o pomoc w wyborze.

EDIT: Tytułu

tomek.b9
komentarz
komentarz

zasilacz: Q-TEC PSU 500W Big Fan Low Noise Black
Baaardzo słaby zasilacz. Na czarnej liście jest. Zamiast kupować GTX260, kup jakiś zasilacz porządny, np. Chieftec 400W i do tego HD4850,lub tańszą HD4830.
jonojono
komentarz
komentarz

to niedobrze, wolałbym tym razem uniknąć dodatkowych kosztów.

Czyli ten 4830 też nie pójdzie?

tomek.b9
komentarz
komentarz

najpierw chciałeś kupić HD4870 za 800zł, a teraz nie możesz kupić zasilacza za 200zł i grafiki za 500zł?

Pojść, pójdzie, ale jest duże ryzyko, że komputer nie będzie działał poprawnie. Nie mówie od razu o spaleniu całego sprzętu (co oczywiście też może się zdarzyć), ale częste restarty, zawiechy, itp., itd.

Gość
komentarz
komentarz
to niedobrze, wolałbym tym razem uniknąć dodatkowych kosztów.

Czyli ten 4830 też nie pójdzie?

Niestety ale są one nieuniknione: http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-...c-czy-psychoza/

Kupno lepszego PSU rozwiąże też twój problem z brakiem wtyczek PEG.

bemol911
komentarz
komentarz
Na początku zastanawiałem się nad Radeonem 4870 Gainward 1GB PCI-E GoldenSample poprzeglądałem trochę net i wyczytałem, że w tej cenie (ok. 750zł) lepiej wybrać wydajniejszą w grach GTX260. Ale niestety musiałem ją odpuścić, ponieważ nie udźwignie jej mój sprzęt (za słaby zasilacz oraz brak obsługi złącza PCI E x16 2.0).

PCI E x16 2.0 i PCI E x16 1.0 są ze sobą kompatybilne więc z tym nie będzie problemu

jonojono
komentarz
komentarz

jak mus to mus, znalazłem coś takiego w dobrej cenie

http://allegro.pl/item611397584_super_nowy..._pfc_gw_fv.html

bemol911

PCI E x16 2.0 i PCI E x16 1.0 są ze sobą kompatybilne więc z tym nie będzie problemu

czyli nawet jak producent w manualu pisze że że wymagana jest wersja 2.0 to na 1.0 i tak pójdzie. Sorki że tak się upewniam, ale wolałbym się nie rozczarować po zakupie tego gtxa

Lipton
komentarz
komentarz
czyli nawet jak producent w manualu pisze że że wymagana jest wersja 2.0 to na 1.0 i tak pójdzie. Sorki że tak się upewniam, ale wolałbym się nie rozczarować po zakupie tego gtxa

Dokładnie :)

jak mus to mus, znalazłem coś takiego w dobrej cenie

http://allegro.pl/item611397584_super_nowy..._pfc_gw_fv.html

Zasilacz ok.

Gość
komentarz
komentarz

Widze , że szukasz dobrej karty za sensowne pieniądze , jak sam widzisz prowadze licke na 9800 gtx zajżyj jeśli masz ochotę

zasilacz - dobry markowy , wystarcyz

grafa - 4830 troszke słaba wydajność

Gość
komentarz
komentarz

Niestety ale 4830 JEST dobrą kartą za rozsądne pieniądze. Słaba wydajność? Przecież to poziom 8800GT/9800GT, po podkręceniu do taktowania 4850 bardzo zbliży się do tej którą aktualnie licytujesz, szczególnie jeśli to GTX a nie GTX+..

Gość
komentarz
komentarz

Tylko ten gtx kręci się do 800 na gpu i 2400 na pamiątkach :)

Gość
komentarz
komentarz

A myślisz że będzie ci tak śmigał 24/7 i elektronika karty nie dostanie z tego tytułu po d? ;)

Gość
komentarz
komentarz

A myśle , że tak :) używam tej karty tak od września 2008 i chodzi bez problemowo :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
A myśle , że tak :) używam tej karty tak od września 2008 i chodzi bez problemowo :)

Widziałem padające zbiorowo na elektronice kręcone 8600GT średnio po roku, max dwóch, czasami szybciej - to w kwestii dowodu na wpływ oc na PCB. Także obyś się nie rozczarował.

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe :) Ale moja nadal chodzi bez problemowo już 9 miesięcy :) oczywiście mówiąc 24/7 miałem na myśli gry bo raczej to robie większość czasu ale karta dziennie chodzi minimum te 5-6 godzin na

800/2400

Lipton
komentarz
komentarz
Możliwe smile.gif Ale moja nadal chodzi bez problemowo już 9 miesięcy smile.gif oczywiście mówiąc 24/7 miałem na myśli gry bo raczej to robie większość czasu ale karta dziennie chodzi minimum te 5-6 godzin na

800/2400

Nigdy nie jest pewne kiedy karta "skończy" swoją żywotność. Tak jak Evill wspomniał PCB jest dość uczulone na OC karty i to nie tylko w przypadku 8600GT. Jednak w większości przypadków to pierwsze siadają mocno kręcone pamięci i to nawet te, które posiadają radiatory lub są chłodzone poprzez radiator karty i zamontowany na niej wentylator. Karty nie raz nie wytrzymują przy standardowych taktach, a co dopiero po mocnym OC.

jonojono
komentarz
komentarz (edytowane)

rizZ-1994 dzięki za propozycję ale używek nie kupuje

Kurcze czym więcej czytam o kartach i zasilaczach tym mam większy mętlik w głowie.

Kartę chce gtx 260 najlepiej core 216, doradźcie którą konkretnie wybrać do 800zł. (gdzieś przeczytałem że gainward jest dosyć głośny).

Co do zasilacza to nie mam pojęcia, linkowany przeze mnie wcześniej chieftec wyjadę mi się jakiś podejrzany. Wystarczy do tej karty 550W czy musi być coś mocniejszego??

Przeglądałem:

http://allegro.pl/item612821432_zasilacz_c...u_gw_5l_fv.html

http://allegro.pl/item616604193_moc_chieft...rny_gw_fvt.html

Czy warto zwracać uwagę na te z odpinanymi kablami skoro i tak się w sumie wszystkie podłącza?

Na zasilacz mogę wydać koło 350zł.

jonojono
komentarz
komentarz

Wybór padł na GAINWARDA GTX260 GS (216) i do tego zasiłka Corsair 520HXEU

już zamówione 750zł + 380zł

wielkie dzięki za pomoc

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.