x-kom hosting

GeFroce 8500GT problem

TAT4R
utworzono
utworzono

Mam kompa GeForc'a 8500GT(sam radiator, bez wiatraczka), 2G Ramu, płyta gł. Asus M2V-MX SE, Athlona 4800+, zasilacz Mustang ATX 400W

na tym zestawie wszystko działa aż odpale jakąś gierke i bluscreen, zrzucanie pamięci fizycznej.

podmieniłem karty, wpakowałem swoja GeForce 8600GTS ASUS i wszystkie gierki działają bez żadnych bluscrenów.

Co jest nie tak? czy może oddać kartę do serwisu bo jeszcze jest na gwarancji? Nie zielonego pojęcia co z tym zrobić...:/

Qanitro
komentarz
komentarz

zainstaluj nowe sterowniki do grafiki

!! Przedtem usun stare !!

TAT4R
komentarz
komentarz
zainstaluj nowe sterowniki do grafiki

!! Przedtem usun stare !!

no jasne że były usówane i instalowane nowe stery, z płyty i ze stronki....

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Spróbuj pożyczyć i podmienić zasilacz, na coś porządnego i markowego. Swoją drogą, to by było dość dziwne, jeśli okazałoby się, że to na serio wina zasilacza, bo w końcu 8600 GTS pobiera więcej prądu...

Tak czy owak, jeśli będziesz mieć jakies wolne fundusze (100 zł starczy), to zasilacz do wymiany, bo ten nie jest zbyt dobry i prędzej czy później może paść. Można wziąć np. ModeComa MC-350 (nie Feel!! to zupełnie co innego...) tudzież Fortrona serii GLN, HLN lub ewentualnie MDN® rev. B (MDN rev. A są trochę gorsze).

TAT4R
komentarz
komentarz
Spróbuj pożyczyć i podmienić zasilacz, na coś porządnego i markowego. Swoją drogą, to by było dość dziwne, jeśli okazałoby się, że to na serio wina zasilacza, bo w końcu 8600 GTS pobiera więcej prądu...

Tak czy owak, jeśli będziesz mieć jakies wolne fundusze (100 zł starczy), to zasilacz do wymiany, bo ten nie jest zbyt dobry i prędzej czy później może paść. Można wziąć np. ModeComa MC-350 (nie Feel!! to zupełnie co innego...) tudzież Fortrona serii GLN, HLN lub ewentualnie MDN® rev. B (MDN rev. A są trochę gorsze).

ten komp nie jest mój, ja mam swojego. Spróbuje z niego wyciagnąć mój zasilacz Tracer 450W. i zobaczę jak będzie....

PS. a pamięci ram chyba będą ok? bo bluscren wywala się tylko na tej karcie

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Spróbuje z niego wyciagnąć mój zasilacz Tracer 450W. i zobaczę jak będzie....

To też nie jest porządny, markowy zasilacz, nawet go nie wyciągaj... Postaraj się załatwić jakiegoś Fortrona lub Chiefteca albo coś lepszego.

Ten Tracer też do wymiany swoją drogą...

Co do RAMu, owszem, raczej OK.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=15725

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=85052

TAT4R
komentarz
komentarz
To też nie jest porządny, markowy zasilacz, nawet go nie wyciągaj... Postaraj się załatwić jakiegoś Fortrona lub Chiefteca albo coś lepszego.

Ten Tracer też do wymiany swoją drogą...

Co do RAMu, owszem, raczej OK.

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=15725

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=85052

po roku użytkowania TRACERA, zaczoł syczeć, oddałem do serwisu(tylko go naprawili) i do tej pory śmiga.

Ale co mi szkodzi go wyciągnąć i sprawdzić.

Koło 19/20 odpisze co i jak..

FrogsterPL
komentarz
komentarz
zaczoł syczeć, oddałem do serwisu(tylko go naprawili) i do tej pory śmiga.

Ciesz się, że nie popsuł się "nagle", bo tanie zasilacze lubią tak robić. Tylko "pyk" i albo sam zasilacz, albo pół kompa jest spalone. Czasem z efektami specjalnymi w postaci dymu i smrodu palonej elektroniki.

Zasilacz to, po płycie głównej, NAJWAŻNIEJSZA część kompa, pamiętaj o tym.

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

a mnie to wygląda na zwykłe przegrzanie karty...

po za tym 8600GTS jest lata świetlne z przodu niż 8500GT (jeszcze pewnie na DDR2) dlatego na tej drugiej gry lepiej chodzą...

sprawdź temperatury grafiki programem np: Everest, GPU-Z, Speedfan

TAT4R
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpakowałem swój zasilacz i..........? wszystkie gry normalnie działają :D

Więc zasilacz do wymiany, teraz jaki? dobry i w miarę tani;]

prosił bym o jakieś konkretne linki np z allegro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.