x-kom hosting

Przyszłościowy zasilacz + obudowa

Cold
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam trochę kasy na modernizację komputera i chciałbym przeznaczyć min na zasilacz.

I tutaj pojawia się pytanie jaki zasilacz wziąć. Zastanawiam się nad frotonem 350w+ modyfikacje sprzętu( procek, płyta ramy), czy wziąć Pentagrama 430w, a zmiany w sprzecie odłożyć na przyszłość i zająć się OC.

Poza tym czy warto wymieniać obudowę komputera z obudowy Vobis na jakąś bardziej przewiewną. Czy poprawi to wyniki w OC i czy poprawi przepływ powietrza.

I na koniec chciałbym wiedzieć, jak to jest z montażem płyt głównych, ponieważ każda ma inny rozmiar.

tomek.b9
komentarz
komentarz

Pentagram 430W ma przeciętną linię 12v. Identyczną jak Modecom MC 350W, więc nie jest on takim przyszłościowym wyborem ;)

Ta obudowa z Vobisa to pewnie shit jakich mało. Jej wymiana na powiedzmy CM Elite 33* na pewno poprawiłaby temperatury.

Co do płyt głównych:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm..._Comparison.jpg tu masz formaty płyt głównych. W zwykłych desktopach stosowane są ATX i MicroATX. W specyfikacji obudowy sprawdzasz jakie formaty płyt głównych obsługują. Na przykład CM Elite 330, 331, 332, 333, 334, 335 obsługują ATX i MicroATX, a obudowy z tej samej serii z numerkami 340, 341 są mniejsze i wejdą do nich tylko płyty główne MicroATX

Cold
komentarz
komentarz

Wiem co to są formaty ATX i micro ATX, ale mi chodzi o miejsca śrubek. Czy w we wszystkich obudowach microATX są podobnie rozmieszczoe miejsca do przymocowania?

Mephic
komentarz
komentarz
Wiem co to są formaty ATX i micro ATX, ale mi chodzi o miejsca śrubek. Czy w we wszystkich obudowach microATX są podobnie rozmieszczoe miejsca do przymocowania?

Mogę odpowiedzieć z doświadczenia na zwykłym ATX - montując swoją płytę główną do Thermaltake V9 nie mogłem wkręcić jednej śrubki musiałem strasznie uważać na wpinanie czegokolwiek w płytę, żeby jej nie złamać. Po prostu płyta "nie dosięgnęła" miejsca na śrubkę. :) Więc wnioskuję, że i w mATX będzie różnie, ale to tylko zgadywanie. :)

Cold
komentarz
komentarz

Przed chwilą byłem w komputerowym obok domu i gościu polecił mi chiefteca 350W za 160zł lub cheifteca 400w za 185zł.

Czy to dobry wybór za taką cenę?

Yamasaki1994
komentarz
komentarz

Zasilacz jest dobry

Możesz śmiało brać

maxsp2
komentarz
komentarz

Najtańszym wyborem bedzie mode com Mc 350w.. gdzie ok.120...

Przewiewa obudowa za nie duza cene to moze byc tylko taka Coolermaster Elite/330k.Albo kazda inne z tej serii.

pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.