x-kom hosting

Problem hd4870 powercolor

Piottros
utworzono
utworzono

Witam. Mam pewien problem z kartą. Najpierw grając w empire total war, po około 5-6 godzinach gry zaczynały się robić artefakty, ale to olałem. Dziś dostałem w łapki crysisa i artefakty robią się po.... 5 minutach! Następnie gra się wyłącza (wysyłaj raport o błędzie/nie wysyłaj) a potem VPU Recover... Zainstalowałem najnowsze sterowniki karty graficznej, ale dalej to samo. Sprawdzałem temperatury, są w porządku, od 45C-49C oczywiście karty graficznej. Komputer zakupiony był w styczniu. Sama gra crysis chodzi płynnie, 30 klatek na sekundę. Czytałem o tej karcie, że się przegrzewa i zawodzi w 60 stopniach wiatrak czy cos w tym stylu... Pytam was czym jest przyczyna, żebym wiedział dokładnie o co chodzi.

Intel Core 2 Duo E7300 2.66gHz

hd4870 powercolor

4gb ram

gigabyte EP43-S3L

zasilacz: Tagan 600W

Pozdrawiam, Piottros

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli temperatury są prawdziwe to musisz oddać kartę na gwarancję

to są temperatury w stresie czy w spoczynku?

jeśli możesz podaj też temperatury pamięci karty.

sprawdź je tym gpuz

Piottros
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za szybką odpowiedź.

Podczas gry crysis, grałem dotąd, aż pojawiły się artefakty:

gpu temp 66

dispio 61

memio 71

shader 68.5

w stanie spoczynku:

gpu temp 46

dispio 46-47

memio 55

shader 50

Sory, złe podałem...

Piottros
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, teraz jest 22 więc inny domownicy niestety śpią, zrobię to jutro i dam znać, dzięki.

Pozdrawiam

Piottros

Wyczyściłem, podkręciłem obroty wiatraka do 70% i... artefakty w crysisie robią się dalej, ale temperatury są o wiele niższe, jednak włączyłem empire i po ok. 30 minutach temperatury były takie:

gpu 67

dispio 67.5

memio 79

shader 69

Ale nie było żadnych zawieszeń itd. żadnych artefaktów, w crysisie temperatury były o wiele wiele niższe i gra się wyłączała, chyba zmuszony będę odnieść sprzęt na gwarancję.

Edit:

Problem rozwiązany, wiatrak karty graficznej był mocno zakurzony, dzięki za szybką pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.