x-kom hosting

"Klimatyzacja" by LIDER

LIDER
utworzono
utworzono

Ze względu na upały jakie panują w naszym kraju postanowiłem tanim kosztem zbudować "klimę" na bazie 3 butelek po wodzie mineralnej i mocnego wiatraka od suszarki. Wiatrak zasilany zasilaczem stabilizowanym od ruskich z zakresem napięć 1,5V-12V.

c2510efc76543d1b.gif

Na początku wiatrak dmuchał w drugą stronę ale zrezygnowany nie widziałem w tym niestety zadowalającego efektu wiec odwróciłem i okazało się, że dużo to zmieniło. Niestety wiatrak jest dosyć hałaśliwy a ze względu na jego moc jak lód się skończy to przy 12V na wiatraku resztki wody pryskją na wszystkie strony, ale czego chcieć z "urządzenia" zrobionego z domowych śmieci.

Wszystko jest posklejane szczelnie klejarką. Siateczkę w szyjce zrobiłem ze zwykłej nici którą popodklejałem też klejarką. Wiatrak jest zrobiony na wcisk, aby można było go wyjąć i wylać wodę, ale bardzo szczelnie i mocno się trzyma. Pojemniki na wodę jak i lód są dosyć pojemne więc już można się trochę realnie ochłodzić.

efd5f0c14ad67a19.jpg180b7eb9440a5207.jpg

044ddfce163eb6b9.jpg52177441ac695a6f.jpg

900cc3e5e6950d6c.jpg109b62259cae6144.jpg

Dla zainteresowanych jeszcze króciutki filmik, ale bez głosu niestety:

klima.avi (4.78 MB)

Nie wiem czy wiatrak od komputera by był tak skuteczny. Ja zastosowałem od suszarki, on naprawdę potrafi dmuchać, aż woda idzie do góry :D Jak niechcący wsadziłem w niego palec to tak potem bolał, że myślałem że spuchnie :?

Przemek
komentarz
komentarz

No pomysl nie powiem bardzo ciekawy.

Chcialbym poczuc czy dzial ta klima ;)

DoGeR
komentarz
komentarz
Chcialbym poczuc czy dzial ta klima ;)

Działać będzie na pewno :) Jeżeli ochładza się przez lód :D A nie wystarczy zwykły wiatrak ? Chyba że potrzebujesz lodówki :P

LIDER
komentarz
komentarz

DoGeR, nie wiem czy wystarczy zwykły wiatrak. Zależy jaką konstrukcje zrobisz. Działać z innym wiarakiem będzie napewno ale jaka wydajność będzie to nie wiem. Do mojej "klimy" wchodzą mi dwie i pół foremki lodu. Jak siedze przy kompie i to stoi obok to czuć. Przy moim mocnym wiatraku lód się szybko topi i jest efekt. Można zrobić na próbę mniejsze i wiatrakiem skierować wiatr na siebie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.