x-kom hosting

Której firmy ma lepsze chłodzenie ?

Gość
utworzono
utworzono

Która karta ma lepsze chłodzenie : Asus Radeon HD4850 512MB 256bit DDR3 PCIE czy Gigabyte Radeon HD4850 512MB 256bit DDR3 Zalman. Z góry thx bo cena różni się tylko złotówką.

tomekk600
komentarz
komentarz
Która karta ma lepsze chłodzenie : Asus Radeon HD4850 512MB 256bit DDR3 PCIE czy Gigabyte Radeon HD4850 512MB 256bit DDR3 Zalman. Z góry thx bo cena różni się tylko złotówką.

asus z glaciatorem??

falcon1984
komentarz
komentarz

Jeśli obydwa to referenty to są oba chłodzenia równie beznadziejne.

Jeśli Asus to jednak Glaciator to wtedy jest to dobre chłodzenie

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o porównanie to Gigabyte ma lepsze taktowanie rdzenia i pamięci. A ten Radeon to nie Glaciator. Więc, który polecacie z tych ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Jeśli obydwa to referenty to są oba chłodzenia równie beznadziejne.

http://www.techfanatyk.net/problematyczny-...em-z-problemem/

(...) Na zakończenie coś ciekawego: HD3850 na jednym z polskich portali IT, niestety nie będę tu przytaczał nazwy bo szkoda pisać. Wg nich ta karta miała nagrzewać się na automacie (fakt że kiepskim) do ponad 100?C.. tylko ciekawe że posiadając ową kartę (Sapphire, 512MB, single slot, referent) na automacie nie złapałem więcej jak 87?C. A tym bardziej ponad 100? Poza tym ustawiając na sztywno w np. Rivie 45-50% karta była nadal cicha a temperatury spadały na łeb na szyję, zarówno w idle jak i w stresie. Ale tego recenzja nie uwzględniała, skąd więc czytający ma wiedzieć? (...)

http://www.techfanatyk.net/4870-goraczka-kart-czy-userow/

(...) Całość (fanfix) do wykonania jest w sumie dziecinnie prosta i zabiera sprawnym rękom z ~10 minut roboty. Dzięki temu user zyskuje spokój psychiczny a karta .. nic, bo temperatury z których schodziła nic jej nie szkodziły jeśli obudowa była porządna a odprowadzanie ciepła prawidłowe.(...)

Any questions?

Gość
komentarz
komentarz

Tak. Co to jest ten fanfix ?? :P Jestem w tym zielony i chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z tym fanfixem i jak to zrobić. :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Fanfix to ustawienie w sterownikach różnych (lub jednego, jeśli nie chce Ci się kombinować) profili pracy wiatraka, które można potem np. wywoływać skrótami na klawiaturze lub poprzez kliknięcie ikonki na Pulpicie ;)

Dzięki temu np. "pod systemem" wiatrak może chodzić dość wolno, a jak chcesz pograć, to klikasz na odpowiedni profil, wiatrak przyspiesza, a Ty odpalasz grę ;)

http://forum.pclab.pl/t383958.html - tutaj link do tego, jak to zrobić (na naszym forum nie znalazłem - może coś jest, ale lada chwila muszę spadać i nie mam czasu szukac, ten link miałem natomiast w zanadrzu).

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź czyli nie muszę kombinować z lepszym chłodzeniem tak ? Brać tego Gigabyte ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A mógłbyś dać linka do tego Asusa? Bo Gigabyte miewał ostatnio problemy z jakością, i chcę zobaczyć, jaki to konkretnie Asus.

Gość
komentarz
komentarz
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Gigabyte będzie jednak lepszym wyborem.

A czy możesz dołożyć do tego?

http://beta.tryton.com.pl/cennik_towar.php...lPTIjMjE3ODU%3D

Ma ikonkę, że dostępna na zamówienie... Musiałbyś się tylko upewnić, czy taktowanie ma takie samo jak Asus i Gigabyte, ale raczej ma :) Jeśli niższe, to wziąłbyś Gigabyte'a, a jeśli takie samo, to Sapphire ;)

EDIT:

Nie, STOP! Cholera, sorry, ale nie bierz Gigabyte'a - nie ma chłodzonej sekcji zasilania (przez to pada dość dużo HD4850) :| Czy karta musi być koniecznie z tego sklepu co podałeś? Jakby co to odpiszę jutro, bo spadam spać, cu ;)

Gość
komentarz
komentarz
Gigabyte będzie jednak lepszym wyborem.

A czy możesz dołożyć do tego?

http://beta.tryton.com.pl/cennik_towar.php...lPTIjMjE3ODU%3D

Ma ikonkę, że dostępna na zamówienie... Musiałbyś się tylko upewnić, czy taktowanie ma takie samo jak Asus i Gigabyte, ale raczej ma :) Jeśli niższe, to wziąłbyś Gigabyte'a, a jeśli takie samo, to Sapphire ;)

EDIT:

Nie, STOP! Cholera, sorry, ale nie bierz Gigabyte'a - nie ma chłodzonej sekcji zasilania (przez to pada dość dużo HD4850) :| Czy karta musi być koniecznie z tego sklepu co podałeś? Jakby co to odpiszę jutro, bo spadam spać, cu ;)

Tak musi być z tego sklepu bo jakby nie musiałą być to wziąłbym HD4870 za 620 złotych xD.

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
Fanfix to ustawienie w sterownikach różnych (lub jednego, jeśli nie chce Ci się kombinować) profili pracy wiatraka, które można potem np. wywoływać skrótami na klawiaturze lub poprzez kliknięcie ikonki na Pulpicie ;)

Dzięki temu np. "pod systemem" wiatrak może chodzić dość wolno, a jak chcesz pograć, to klikasz na odpowiedni profil, wiatrak przyspiesza, a Ty odpalasz grę ;)

http://forum.pclab.pl/t383958.html - tutaj link do tego, jak to zrobić (na naszym forum nie znalazłem - może coś jest, ale lada chwila muszę spadać i nie mam czasu szukac, ten link miałem natomiast w zanadrzu).

wystarczy ze odpali tray toolsa zrobi profile dla trybów tam ustawi prędkośc fana lub poprostu "trzymaj się X temperatury". przy okazji moze jeszcze zagary karty poustawiać :) nigdy nie bawiłem sie sterownikami w takie rzeczy bo dla mnie to ich mozliwości sa zbyt ubogie

pozatym ten gigabyte ma chłodzenie na miedzi i sadze ze nie bedzie potrzeby ustawiania czegokolwiek

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale Gigabyte odpada z powodu braku chłodzenia sekcji zasilania. Na tych Radeonach to niedopuszczalne.

Lipton
komentarz
komentarz

Wspomnijmy też, że te chłodzenie jest bardzo głośne. Jego skuteczność też nie jest taka jaką kupujący się spodziewał. Pamiętam, że w pierwszej wersji tego Gigabyte Zalman(były dwie wersje) nie można było ustawić poprawnie obrotów wentylatora przez co masa osób sprzedała te karty po promocyjnych cenach.

Gość
komentarz
komentarz
Wspomnijmy też, że te chłodzenie jest bardzo głośne. Jego skuteczność też nie jest taka jaką kupujący się spodziewał. Pamiętam, że w pierwszej wersji tego Gigabyte Zalman(były dwie wersje) nie można było ustawić poprawnie obrotów wentylatora przez co masa osób sprzedała te karty po promocyjnych cenach.

No to co w takim razie polecacie do ceny 610 złotych w tym SKLEPIE żeby nie było problemów z kartą.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Skoro 610 zł to absolutne maksimum, a sklep musi być ten (szkoda, bo nie mają za dużej oferty...), to chyba jednak pozostaje wzięcie Asusa i zrobienie fanfixa.

albartos
komentarz
komentarz

Popieram, bierz Asusa. Radeony 4850 i 4870 nie są w stanie dłużej popracować bez chłodzenia sekcji zasilania.

Gość
komentarz
komentarz
Popieram, bierz Asusa. Radeony 4850 i 4870 nie są w stanie dłużej popracować bez chłodzenia sekcji zasilania.

No to weźmie się ASUSA.

Sory, że post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżelibym wziął gigabyte to mogę założyc wiatraczek, żeby wiał na tą kartę ? Czy to muszę wprost na tą sekcję zasilania ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.