x-kom hosting

Jakie to chłodzenie?

wertyn
utworzono
utworzono (edytowane)

Jakie to chłodzenie? Referencyje czy niereferencyjne? Które jest cichsze i lepiej chłodzi (ref czy nieref)?

hd4850.jpg

post-16647-1240342153_thumb.jpg

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Niereferencyjne. Czy cichsze, to niestety nie wiem, ale prawdopodobnie jest nieco skuteczniejsze od referencyjnego.

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
Niereferencyjne. Czy cichsze, to niestety nie wiem, ale prawdopodobnie jest nieco skuteczniejsze od referencyjnego.

ja mam to chłodzenie na 3850 po wymianie pasty na as5 79* w stresie bez oc. rzed wymianą 92* wiec pasta kiczowa. referenty maja po 100* wiec chłodziwo w miare. do tego jak zmniejszysz sobie obroty na 30% programem jest niesłyszalna jak odstanie dopału na 100% to TROCHE ja słychać ale to taka cichsza suszarka :P chłodzenie średnie :) jakie masz do wyboru ??. ogólnie jesli planujesz duże oc to nie na powercolor zwykłym tylko jakims fabrycznie podkręconym. lepsze kości dają. np w tym z zerothermem

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Cóż, jakby nie patrzeć, to referenty też złe nie są - wystarczy fanfixa zrobić :)

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
Cóż, jakby nie patrzeć, to referenty też złe nie są - wystarczy fanfixa zrobić :)

na tym mozesz sobie pozwolić na oc żedu 150-200mhz o ile takie zrobisz :D na referencie nie ze wzgl na temp. ja po oc i tak mam koło 90* wiec wychodzi na zero ;p. wiecej nie krece bo przydał by sie vmod ale z tą temp sie boje. sorr za offtop chciałem tylko przybliżyć mozliwości chłodzenia

do autora jeśli chodzi o 3870 (niewiele kart ma to chłodzenie z rysunku) to za 300zł jest powercolor z zerothermem wersja po oc i do oc. na alledrogo oczywiscie

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Fanfix potrafi zbić temperaturę nawet do 60 stopni w stresie, zależy jaki ustawisz. Największym błędem ludzi jest to, że karty te montują w słabo wentylowanych obudowach...

tomekk600
komentarz
komentarz
Fanfix potrafi zbić temperaturę nawet do 60 stopni w stresie, zależy jaki ustawisz. Największym błędem ludzi jest to, że karty te montują w słabo wentylowanych obudowach...

na jakim modelu XD

wertyn
komentarz
komentarz
ja mam to chłodzenie na 3850 po wymianie pasty na as5 79* w stresie bez oc. rzed wymianą 92* wiec pasta kiczowa. referenty maja po 100* wiec chłodziwo w miare. do tego jak zmniejszysz sobie obroty na 30% programem jest niesłyszalna jak odstanie dopału na 100% to TROCHE ja słychać ale to taka cichsza suszarka :P chłodzenie średnie :) jakie masz do wyboru ??. ogólnie jesli planujesz duże oc to nie na powercolor zwykłym tylko jakims fabrycznie podkręconym. lepsze kości dają. np w tym z zerothermem

Mam juz ta karte w kompie i to chłodzenie wydaje mi sie troche głośne ,obroty 37% (chyba że mi sie wydaje,bo wczesniej mialem kompa z radkiem 9600tx).Myslalem nad kupnem Accelero S1 + Turbo Module,ale czy jest sens jezeli nie bede podkrecal karty?

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
Mam juz ta karte w kompie i to chłodzenie wydaje mi sie troche głośne ,obroty 37% (chyba że mi sie wydaje,bo wczesniej mialem kompa z radkiem 9600tx).Myslalem nad kupnem Accelero S1 + Turbo Module,ale czy jest sens jezeli nie bede podkrecal karty?

daj na 30% do 50-55* zawsze coś :D wentyl nie stanie. bez oc nie ma sensu wymień tylko paste mniej sie bedzie grzac

FrogsterPL
komentarz
komentarz
na jakim modelu XD

Hmm, znalazłem info nt. HD4870, ale w modelach jednoslotowych przy 100% prędkości wiatraka też by się pewnie tak dało ;)

http://www.techfanatyk.net/4870-goraczka-kart-czy-userow/ - polecam artykuł, jest też parę słów o HD3850.

tomekk600
komentarz
komentarz
Hmm, znalazłem info nt. HD4870, ale w modelach jednoslotowych przy 100% prędkości wiatraka też by się pewnie tak dało ;)

http://www.techfanatyk.net/4870-goraczka-kart-czy-userow/ - polecam artykuł, jest też parę słów o HD3850.

no tak 4870 to jak pasywny 9600gt gigabytea po dodaniu 80mm temp spada z 80-90 do 45:P powód: bardzo dobry pasyw i do tego troszke obiegu powietrza tak samo w 4870 torszke przywiejesz i już duzo chłodniej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.