x-kom hosting

powercolor zaniża vcore na hd3850

tomekk600
utworzono
utworzono (edytowane)

Wkurzyłem się z powodu problemów po zmianach biosu w karcie edytowaniu ich itp i zaczynałem dochodzic co jest z moja karta o to co udało mi sie ustalić

napiecie vgpu w 3d dla msi, sapphire, gigabyte, palit 1,33v

moje napiecie w 3d 1,26v

w 2d mam 1,21v. temp odpowiednio niżesze ale chyba tylko przez takty gpu 300 zamiast 668(domyslnie)

tymczasem w programie RBE i innych do flashwania ustawiałem w biosach by było 1,014 w 2d i 1,214v w 3d(wtedy jeszcze nie wiedziałem że domyślne 1,33)

wtf?? programy chyba niedziałaja

ale jednak po zmianie w RBE w 3d na 1,4v na punkcie pomiaru na pcb mam juz 1,33v a nie 1,26 udało mi sie wiec uzyskać standard dla RV670pro

tak jakby programy zmieniały wartośc napiecia ale minimalnie. w doł nie idzie nic w programie zmieniłem z 1,014 na 0,914 i tak mam 1,21v na mierniku

Czy możliwe że powercolor obnizył vgpu o 0,09v by zaoszczędzić na na temp?? to trohce smieszne róznica w temp prawie zadna. miernik jest ok .

na dodatek rozmieszczenie układów na moim pcb mnie rozwala pół godziny szukałem miejsc pomiarowych wszedzie sa po prawej tronie u mnie po lewej xD

mam nadzieje ze domyslam sie dobrze i to faktycznie sa punkty pomiaru

http://img151.imageshack.us/gal.php?g=dsc02354r1222.jpg

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

programom niema co wierzyć , sam się nieraz o tym przekonałem , miernikiem jest najlepiej ^_^ , co do reszty to nie odpowiem ci bo nie mam zielonego pojęcia na temat tego typu spraw jak podnoszenie napięć itd , itp... omijam szerokim łukiem xD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.