x-kom hosting

Problem z wyświetlaniem grafiki

Aki
utworzono
utworzono

Witam

Od rana mam dziwny problem z poprawnym wyświetlaniem grafiki w każdej grze. Po odpaleniu gry i próbie gry przez 5-10min obraz zaczyna szaleć i następuje zawieszenie się programu. Windows wyświetla też komunikat o wadliwym działaniu sterownika "nvidia" i że po ponownym uruchomieniu komputera może zostać wysłany raport o błędach do Pana Billa. Na scrinie jest pokazane, co się dzieje z obrazem.

wowscrnshot042109094047.th.jpg

(gra - World of Warcraft)

Na początku myślałem, że może karta się przegrzewa. Otworzyłem obudowę i bardzo delikatnie i dokładnie oczyściłem całe wnętrze z kurzu pędzelkiem o delikatnym włosiu, szczególnie wiatraki chłodzące na karcie i procku. Niestety poprawa była nieznaczna, problem się powtórzył po 10-15 minutach gry.

Następna czynnością, jaką zrobiłem to wgrałem najnowsze sterowniki ( po uprzednim odinstalowaniu starszych) do mojej karty (182.XX) jednak i to nie pomogło. Po godzince grania w Fear 2 P.O. obraz znowu zaczął szaleć.

Parametry komputera:

Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor: Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz (2 CPUs)

Memory: 2046MB RAM

Hard Drive: 750 GB Total

Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTS 320MB

Monitor: Eizo

Sound Card: Realtek HD Audio output

System: Windows XP Home Edytion (SP3)

Płyta główna: Gigabyte GA-965P-DS3/S3

Proszę o pomoc, bo już nie wiem czy to wina oprogramowania czy to może moja karta graficzna właśnie umiera.

pawcio12
komentarz
komentarz

przede wszystkim spokojnie :D

wgrałem najnowsze sterowniki

Może tu jest błąd ? Spróbuj wgrac zwykłe sterowniki nie najnowsze, zwykłe polecane przez producenta twojej karty z oficjalnej strony.

Jeżeli karta jest na gwarancji to ją oddaj, możliwe że padają pamięci Ram na karcie graficznej, ale może byc też jakaś inna przyczyna tej sytuacji, Nie wiem może walnij Windowsa od początku ?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Wyjmij kartę i przeczyść styki, to samo z pamięciami. Sprawdź temperatury karty graficznej i procesora pod obciążeniem. Sprawdź pamięci na karcie programem Video Memory Stress Test. Podaj model zasilacza.

Aki
komentarz
komentarz (edytowane)

Changing video mode to 640x480x16...OK

[2009-04-21 22:33:18] Test started for "Główny sterownik ekranu (NVIDIA GeForce 8800 GTS)"...

Trying 16bpp RGB:565 mode...OK

Trying 16bpp RGB:555 mode...OK

Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760091)

Trying 32bpp RGB:888 mode...OK

Trying 32bpp BGR:888 mode...OK

[2009-04-22 00:39:01] Pass completed (0 errors found).

Wynik programu VMS po pełnym skanie

Zasilacz:

tracer 450 4Life

AC 230V 4A 50Hz

Przeczyściłem styki, teraz zostawie kompa włączonego na jakiejś grze i jeśli znowu będą błędy to napisze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.