x-kom hosting

MODECOM FEEL 500W GTS 250

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam !

Kupiłem grafikę tj. GeForce GTS250 Zotac 1GB AMP!

No i mam zasilacz MODECOM FEEL III 500W

I boję się podłączać tą grafe żeby jej odrazu nie spalić

Czy ten zasilacz pociągnie tą grafikę ??

Czy może lepiej kupić zasilacz ??

Reszta kompa jak w sygnie ;)

Zjawa123
komentarz
komentarz

Teorycznie tak, ale ja wolałbym kupić nowy zasilacz, chociaż Feel III nie jest jeszcze taki tragiczny.

marcinx26
komentarz
komentarz

napewno odpali , na miesiąc dwa możesz go zostawić , potem pasowało by kupić coś konkretnego

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz wytrzyma, ja bym go nie zmieniał. Nie jest wcale taki zły, ba, na niektórych forach nawet go polecają. Jego wydajność porównywałbym z Modecomem MC-400, który dałby tu sobie spokojnie radę.

Gość
komentarz
komentarz

Dziękuje macie po "POMÓGŁ" . A jaki zasilacz polecacie ??? Mam 430zł na zasilacz i RAM . I najlepiej jakby kupić zasilacz w TYM SKLEPIE :)

pawcio12
komentarz
komentarz

Corsair zasilacz CMPSU-450VXEU 450W 298,50

GEIL DDR2 2GB (2x1GB) PC800 5 5-5-15 Dual 126,20

Razem= 424,70 ( jak sie nie gwizdnąłem w rachunkach ;d )

A teraz krótkie uzasadnienie:

Zasilacz- Mocne linie 12V , renomowany producent, długa gwarancja, bardzo cicha praca, znikoma ilosc wadliwych sztuk

Pamieci- Dobre ddr2 w przyszlosci dokladasz drugie 2gb do 64 bitowego Windowsa i git majonez

Pozdrawiam

szagus
komentarz
komentarz

Lepiej weź trochę tańszy zasilacz - Chieftec 400W (202zł) i dołóż do 4 GB ram Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2GB lub jakieś inne.

Na Twoim miejscu nie zmieniałbym zasilacza :D

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli mówicie żeby zasilacza nie zmieniać to nie zmieniam xD A pamięci to może GEIL ULTRA

Już mam jedne ULTRA GEiLA i jest GIT :)

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Geile będą ok, jak masz przekonanie do firmy to się nie wahaj ;)

offtop: mogę zapytać jakie masz temperatury na procesorze i na jakich obrotach chodzi alpaya? :) Też korzystam z tego chłodzenia i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje u kogoś innego. U mnie chodzi na 2000rpm, E2160@3.0GHz (na codzień), temperatura w stresowaniu OCCT wynosi ok. 52 stopnie.

Superyaa
komentarz
komentarz

Wiecie może, czy Feel 3 500w pociągnąłby hd4870?

Gość
komentarz
komentarz
Wiecie może, czy Feel 3 500w pociągnąłby hd4870?

Bez Overclockingu powinien dać sobie rade ;)

Gość
komentarz
komentarz
Geile będą ok, jak masz przekonanie do firmy to się nie wahaj ;)

offtop: mogę zapytać jakie masz temperatury na procesorze i na jakich obrotach chodzi alpaya? :) Też korzystam z tego chłodzenia i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje u kogoś innego. U mnie chodzi na 2000rpm, E2160@3.0GHz (na codzień), temperatura w stresowaniu OCCT wynosi ok. 52 stopnie.

Alpaya bardzo dobrze się sprawuje :) W IDLE mam 22*C (zależy jeszcze od tem. otoczenia) a w stresie maksymalnie miałem 51*C (po OC) . A obroty ustawiam tak aby było jak najmniej słychać (ok 1200) :)

PaQre
komentarz
komentarz
Wiecie może, czy Feel 3 500w pociągnąłby hd4870?
Bez Overclockingu powinien dać sobie rade ;)

No raczej wątpie.Takiego zasilacza lepiej nie dawać do nowszego sprzętu.Moc podana w nazwie zasilacza nie zawsze jest taka jak w nazwie,w takich zasilaczach jest ona sporo niższa.

Gość
komentarz
komentarz
No raczej wątpie.Takiego zasilacza lepiej nie dawać do nowszego sprzętu.Moc podana w nazwie zasilacza nie zawsze jest taka jak w nazwie,w takich zasilaczach jest ona sporo niższa.

Przecież to nie jest zasilacz no name... On po prostu nie nadaje się do O/C ;)

PaQre
komentarz
komentarz

Bo firma Modecom? Tu się moge zgodzić,ale seria Feel jest traktowana jak no-name.Feel 3 nie jest aż tak dziadowska jak Feel czy Feel 2 ale do takiego komputera się nie nadaje

Superyaa
komentarz
komentarz

mowa o HD4870 bez OC i athlonie 64x2 6000+ z oc do 3.4 ghz :P

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że dałby radę.

Jak składa się nowy sprzęt to nie poleca się Modecom Feela III, bo za 10 zł więcej są już dużo pewniejsze zasilacze. Nie jest on jednak zły i jak ktoś już go ma i z niego korzysta nie musi go wymieniać, chyba, że mocy naprawdę zaczyna braknąć.

Osobiście mam na jednym z komputerów Modecom Feela I 300W przez ponad 5 lat, który pracował nieraz przy dość wysokich obciążeniach, a nigdy mnie nie zawiódł ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.