x-kom hosting

[Rozwiązany] Wyłączający się komputer, spalony zasilacz?

michalsm5
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie. Kupilem uzywany komputer, przy próbie pierwszego włączenia wentylatory zakręciły się, kontrolki mignęły, słychać bylo jak komputer sie uruchamia [choć ekran zupełnie czarny], lecz po kilkunastu sekundach padł. Po kilku próbach- cały czas bez zmian, zdjałem obudowe i probując juz wszystkich mozliwosci- odpiąłem złącze atx12v z płyty głównej wychodzące z zasilacza [pozostawiając wpięte jedynie złącze 24pin w płytę gł]. Uruchumiłem komputer- nie padł, napęd działa, wszystkie wentylatory sie kręcą, ale ekran nadal czarny, zero reakcji na klawiaturę, bootowanie z płyty itp. Jak to możliwe,ze komputer z odlączonym zasilaniem dodatkowym "działa" a z podpiętym- pada po chwili? Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu probemu.

[Nie posiadam miernika zeby sprawdzić napięcia, glośniczek nie daje żadnych sygnałów]

sprzęt:

athlon 64 3800+

asus M2VNP-V2

a-data 2x1GB 800mhz

gf 7300gt 256mb

zasilacz fsp group 350W

Edytowane przez michałsm5

bemol911
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś markowy zasilacz i sprawdź kompa czy działa prawidłowo

Dałem ci przez przypadek "pomógł"

rokko
komentarz
komentarz
Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu probemu.

Sprawdź wpierw zasilacz. Po wyeliminowaniu kwestii wadliwego zasilania można będzie zacząć diagnostykę całej reszty.

pawcio12
komentarz
komentarz

ja typuję zasilacz, typowe objawy uszkodzenia zasilacza.

michalsm5
komentarz
komentarz (edytowane)

Pozyczylem zasilacz z serwisu, podłączam- to samo. Zrobiłem tzw pająka na stole ( płyta+procesor) identyczne objawy, żadnych piknięć, wyłącza się po kilkunastu sekundach, z odłączonym kablem 4pinowym z płyty- nie pada ( ale domyślam się, ze ekran nadal byłby czarny, nie ładowałby biosu itp) Wnioskuję, ze procesor lub/i płyta do wymiany.

ps. pierwszy raz komputer podłączyłem do wątpliwej jakości listwy ( tj marki no name z hipermarketu) czy mogło to mieć wpływ?

Proszę o zamknięcie tematu- okazało się, ze winna jest płyta glówna.

Edytowane przez michałsm5

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.