x-kom hosting

Radek HD4870X2 czy HD4870 GS / 2 sztuki ?

Gość
utworzono
utworzono

Siemanko ! Mam do was pytania , dotyczące tej grafy : GAINWARD ATI Radeon HD4870 1024MB DDR5/256bit TV/DVI/DP PCI-E (v.GS - Golden Sample) .

1.Co będzei lepsze dwie takie w CrossFire czy Radek HD4870X2 ???

2. W opisie płyty Gigabyte X58 UD3R napisane jest , że ma CrossFireX . Wiem , że CrossFire to 2 takie same grafy , a CrossFireX , to dwie inne ? O co chodzi ?

3.Czy jeżeli ta płyta ma CrossFirex to mogę potem np. 1 grafe sprzedac z tych i kupic np.HD4870X2 ???

Z góry Dzięki !

Alfa193
komentarz
komentarz

1.Radek HD4870X2

2.Tutaj nie wiem

3.Tu też nie wiem

Gość
komentarz
komentarz
1.Radek HD4870X2

Czemu ?

Alfa193
komentarz
komentarz (edytowane)
Czemu ?

bo dwie karty w CrossFire mają mniejszą wydajność niż Radek HD4870X2

Edit tak mi się wydaje

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że wydajność dwóch kart jest bardzo podobna do wydajności jednej karty z dwoma rdzeniami graficznymi. Najlepiej wziąć to, co tańsze.

Krzysiek6
komentarz
komentarz
CrossFire, CrossFireX (dla platformy Spider) - marketingowa nazwa technologii graficznej opracowanej przez firmę ATI. W podwójnej konfiguracji dzieli ona obraz idący do pierwszej karty graficznej (master) tak, że mniej więcej połowa (w zależności od konfiguracji) trafia do karty wspomagającej (slave). Umożliwia to znaczne przyśpieszenia aplikacji 3D. Według ATI jej rozwiązanie jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi tytułami gier oraz wszystkimi programami do obróbki grafiki 3D. CrossFireX jest kontynuacją technologii wspierającą karty z serii HD 3800 i współpracującą z chipsetami z serii AMD 7.

Wiki ;)

Sam posiadam tego Radka HD4870 Gainward Golden Sample i powiem Ci, że się świetnie spisuję, jeszcze ten tryb TURBO ;D

Ogólnie bardzo dobra karta. CENEO.

albartos
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Sam nie wiem czy 4870 x2 czy 2 w CrossFire będą lepsze. Porównując moje wyniki z 3dmarka (mam 2x4870 w CF) z wynikami w sieci 4870x2, wychodzi że 2 oddzielne karty są lepsze ale nie wiem na ile się to sprawdza. W każdym razie, jak ci się jedna zepsuje to zawsze możesz działać na drugiej, a to już jakaś konkretna zaleta.

2. CrossFireX to obsługa 2 rożnych kart (chyba tylko z serii 48xx) np. 4870 i 4850, ale sprawdza się to średnio bo lepszą kartę ogranicza słabsza. Ciekawsza jest możliwość łączenia karty 2 procesorowej ze zwykłą np. 4870x2 i 4870. Podobno działa to naprawdę nieźle, ale trzeba mieć mocno podkręcony procesor żeby wykorzystać tą moc.

3. Tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.