x-kom hosting

Grafika na AGP x8

Bucerpl
utworzono
utworzono

Witam serdecznie zainteresowanych udzieleniem pomocy :D

Mam problem, bo jakiś czas temu okazyjnie udało mi się kupić poniższy zestaw komputerowy za grosze i tylko nie wiem jką grafe wsadzić :blink:

Już od porównywania kart mi sie w głowie kręci i sam nie wiem co wybrać.

Kaska raczej nie gra zbytnie roli, kąpik jest składany dla dziewczyny, żeby mogła swobodnie się na nim bawić, czy to programami graficznymi, czy filmik se oglądnąć i takie tam :)

Więc co polecacie do poniższego zestawu:

MB: K7N2 Delta-ILSR

ram: Corsair Memory 2GB PC3200 DDR RAM (TWINX2048-3200C2PT) 2-3-3-6

zasilacz: ATX Silent PC Power Supply Unit PSU 500W

procek: Athlon XP 3000+ barthon ale ten słabszy :( (AXDA3000DKV4D) kręcony tylko na 2.4 GHZ

są jeszcze dwa napędy dvd i dodatkowy wiatraczek ale to już pierdułki tak zwane ;)

Stara grafika to 64MB i lipa troszke, przydało by się coś lepszego, tak żeby starczyło na torszkę...nie wiem może jakieś 512MB/256-bitowe cuś oczywiście cały czas mówimy o AGP x8 :D ?? Co wy na to??

Z góry dziękuję za poświęcony czas i dobre chęci :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
zasilacz: ATX Silent PC Power Supply Unit PSU 500W

Jest możliwość, żebyś zrobił fotę? Bo mam pewne podejrzenia co do tego ustrojstwa, że jest niemarkowe...

Wg mnie optymalną kartą będzie GeForce 6600 GT. Może też być Galaxy 7300 GT GDDR3, ewentualnie jakiś 6800 GT, jeśli będzie coś ciekawego.

Bucerpl
komentarz
komentarz

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=250401592954

fotki nie dam rady bo zasilacz właśnie dopiero co kupiłen a e-bay'u i jeszcze nie doszedł :D

A stary.....cóż.....sfajczył się jakieś 3 godziny temu :blink:

A jakieś zastrzeżenia co do tego zasilacza???

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda naprawdę kiepsko. Dasz rady anulowac zamówienie? Bo pewnie sfajczy się jeszcze szybciej niż stary - i może nawet weźmie coś ze sobą.

http://cgi.ebay.co.uk/FSP-ATX-450PNF-Quali...A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/FSP-ATX-400PNF-Quali...A1%7C240%3A1318

Lub nawet

http://cgi.ebay.co.uk/B3676-FSP-FSP350-60H...A1%7C240%3A1318

Będą znacznie lepsze od tego, co zamówiłeś. Ten Twój pewnie ma 500W tylko na naklejce!

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak jak mówi rafalluz, gorzej nie mogłeś wybrać. Moc to nie wszystko - najważniejsza jest jakość wykonania zasilacza i to, jakie komponenty w nim zastosowano. W zasilaczu za 7 funtów nie ma co liczyć ani na porządne komponenty, ani na dobrą jakość wykonania. Nie zdziwiłbym się, jakby się spalił w ciągu miesiąca...

Pierwsze dwa zasilacze podane powyżej przez kolegę są OK, co do trzeciego - musiałbym go sprawdzić, ale raczej też w porządku. Tak czy owak, osobiście wybrałbym do tego kompa zasilacz nr 2 (ten 400W).

Bucerpl
komentarz
komentarz (edytowane)

:blink: Qrde.....hmmm...niestety zamówienia nie mogę już odwołać bo kaska poszła :(

Zasilacz ma roczną gwarancję więc zawsze może sie popsuć no nie? ;) A nawet może być tak że został dostarczony wadliwy ;)

Zobaczymy co przyślą. Poprzedni...fakt, może troche przesadziłęm bo byl tylko 300W niejaki Mercury i chodził około pół roku, aż tu nagle wczoraj wchodze do pokoju, a tam siwo :blink: cisza...komp nie chodzi :blink: Po rozebraniu okazało się że jeden z kondensatorów zrobił bum :o

Myślicie że nawet jeśli bedzie miał te 500W to może go spotkać to samo? Też jest prawdopodobne, że może wystrzelić?

Toszke offtopic z tym zasialaczem, więc ponawiam pytanie, jaką grafike byście wsadzili do tego komputra pomojając już zasilacz? Zakładając że zasilacz jest piekny, nowy i ma te 500W?

Jeszcze raz dziekuję za rady!

Pozdro!

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Zasilacz ma roczną gwarancję więc zawsze może sie popsuć no nie? wink.gif

Gwarancja obejmuje sam zasilacz - jak Ci spali resztę kompa (co w zasilaczach tej klasy jest BARDZO możliwe), to będzie problem, bo Ci kasy za sprzęt nie zwrócą...

To, że jest oznaczony jako 500W, to nic nie znaczy. Zasilacz musi być markowy i dobrej jakości, a ten, którego kupiłeś, żadnego z tych warunków nie spełnia. Nie zdziwiłbym się, jakby miał problemy z osiągnieciem 400W (i proszę się nie cieszyć, że "aż tyle" w porównaniu do tego Mercury, bo bardzo ważna jest też stabilność podawanych napięć, a tanie zasilacze jej nie zapewniają).

Karty te co podałem w swoim pierwszym poście ;)

Bucerpl
komentarz
komentarz

Z tym ze sie zawsze może popsuć chodziło mi o to, że obejżę go dokładnie jak go otrzymam i w razie co to krótke zwarcie na samym zasilaczu i go odeśle i zażadam zwrotu kasy ;)

Chyba tak zrobie jak okaże się że to jest jakaś firma "kszak" :D

Dziekówka wielka za porady.

corporaptor
komentarz
komentarz

Dabry motyw, jak ja lubię z takimi dealowac na allegro... Jak zalezy ci na kasie poszukaj czegoś z serii Feel III.

Bucerpl
komentarz
komentarz

No i przyszedł :o

Hehe, mieliście rację! Przyszedł i po otwarciu pudełka co się okazało? Zasilacz nie był nawet w torbie ESD a po dokładnym obejżeniu okazało się że nakejka gwarancyjna jest przerwana, a zasilacz różni się od tego co na zdjęciu! Ku...rza stopa, ale się podgotowałem delikatnie mówiąc i odrazu posłalem mejla do sprzedawcy, a ten że pewnie podczas podróży coś sie stało i się zerwała, ale i tak mi to uznają na gwarancji :blink: Dobre nie??

Jutro zasilacz wraca do poprzedniego właściciela, a ja bedę musiał chyba jednak dołożyć kilka groszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.