x-kom hosting

Vsync

Cokół
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.Podczas gry w COD4 tekstury "szarpią się" więc włączyłem w opcjach Synchronizacje klatek i było ok ale znacznie spadła liczba FPS ;/

Moja karta graficzna to radeon 4870 dark knight . Jest jakiś sposób na normalną grę bez włączonej synchronizacji ?

Dodam , że gdy gram bez Vsync to na nagraniach z frapsa nie ma żadnych "szarpanych tekstur" . Wszystko wydaje się eleganckie .

Podczas grania w cod4/pes09/cs dzieje się coś takiego http://www.richleader.com/images/Pulse/bar...iew/tearing.jpg .

albartos
komentarz
komentarz

Bardzo ci ten vsync obniża wydajność? Nie znam innego sposobu na wyeliminowanie szarpania obrazu. W ostateczności może pomóc wymiana monitora, ale to czysta ruletka jak się będzie zachowywał nowy.

Cokół
komentarz
komentarz

Właśnie myślałem o wymianie i niedługo kupię nowy.

W mirrors edge z Vsync jest wszystko ok . W cod4 gdy to włącze to jak na mój komp cienko chodzi,w niektorych momentach się trochę przycina ;/

A43vil
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki masz monitor ?

graszw Cod4 na pubie czy na pro modzie ?

spróbuj zwiększyć to com_maxfps 333 wiem ze na lepszych monitorach [czyt.panoramicznych[ trzeba grać na 333fpsach bo inaczej szarpie, synchronizacja pionowa nic nie pomoze bo to zmniejsza fpsy do 60 a różnicy miedzy włączaną a wyłączona to ja nie widzę.

BTW. podaj resztę cześci twojego PC

Cokół
komentarz
komentarz (edytowane)

Monitor 19" 4:3 jakis CiBOX z Anglii sprowadzany.

COd4 to chyba pub bo kolega mi przyniosł i właśnie tego patcha instalowałem.

Phenom II 940 @3,4Ghz

Ram 4gb Geil 800Mhz cl5

HD4870 radeon dark knight @800Mhz GPU /950Mhz Memory

Gigabyte MA780G-UD3H

Chieftec 500W CFT

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem ostatnio ten sam problem właśnie z tą grą - widzę, że robiłeś OC procka, więc podnieś częstotliwość mostka północnego procesora (CPU NB) w biosie mnożnikiem o 1. U mnie pomogło.

Wyłącz V-sync i ustaw na jakość w CCC.

Cokół
komentarz
komentarz

Ok spróbuję .

Najgorsze jest to ze nie tylko w COD4 mam ten problem tylko prawie we wszystkich grach jest problem z teksturami.

Z cs sobie poradzilem bo ustawilem Vsync w CCC

Mam to zmienić w CPU NB freq. ? Bo tam jest na Auto a mozna ustawic x5 , x10 itp.

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)
Ok spróbuję .

Najgorsze jest to ze nie tylko w COD4 mam ten problem tylko prawie we wszystkich grach jest problem z teksturami.

Z cs sobie poradzilem bo ustawilem Vsync w CCC

Mam to zmienić w CPU NB freq. ? Bo tam jest na Auto a mozna ustawic x5 , x10 itp.

W standardzie masz chyba na x9 więc ja bym podbił na x10. Ale zanim to zrobisz - w jakim trybie masz cool'n'quiet? Bo jak wyłączony to daj na auto. To są jedyne dwie rzeczy, które zrobiłem (podbiłem mnożnik CPU NB i włączyłem cnq który i tak na OC u mnie nie działa) i wtedy pomogło. Kontaktowałem się w tej sprawie z AMD i pisali, że jest taka możliwość, że podbicie CPU NB mogło pomóc. Ale nie chcę też przekonywać Cię, że u Ciebie też tak będzie. I pamiętaj o monitorowaniu temperatur, bo to może podnieść temp procka.

Cokół
komentarz
komentarz

Zmieniłem na x10 , cool'n'quiet mialem na auto i to samo...

W ustawieniach gry synchronizacja wyłączona,w CCC wszystko na Quality...I to samo ;/

Anti-aliasing 4X , Anisotropic Filtering 4X.

Może ustawić A.I na optimize ?

Może całkiem bios zresetuje i zobacze czy to coś da ? Mogłem źle proca podkręcić.

Mephic
komentarz
komentarz
Może całkiem bios zresetuje i zobacze czy to coś da ? Mogłem źle proca podkręcić.

Spróbuj powrócić do default, jest to jakiś pomysł. :)

Cokół
komentarz
komentarz

Zrobiłem i nie pomogło ;/

Dziala jak należy z synchronizacja ale sie lekko przycina i w chook FPS ścina.

Mephic
komentarz
komentarz

Może faktycznie coś nie tak z tym monitorem jest. A tak od zawsze było czy nagle?

Cokół
komentarz
komentarz (edytowane)

Kompa mam od 2 tyg .

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi do czasu kiedy zainstalowalem mirrors edge . Wtedy to zauważyłem ,ale ustawilem tam w opcjach Vsync i bylo dobrze.Pozniej cs/pes09/aion/COD4.

Ogólnie to te tekstury szarpią się jak ruszam myszką na boki , a w pes09 jak np. wybiję piłkę na drugą połowę wtedy linie boiska zaczynają się szarpać .

W szkole na niektorych komputerach występuje to samo w CS.

Monitory LG panoramiczne.

Mephic
komentarz
komentarz

To na moje wina monitora. Ale czy na pewno tak jest to też Ci nie powiem bo nie wiem na 100%.

Cokół
komentarz
komentarz

Popytam jeszcze trochę ludzi :)

Tak czy innaczej dzięki za pomoc.

Leci pomogł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.