x-kom hosting

Kolejny temat z cyklu: "Czy zasilacz jest wystarczający?"

matrix
utworzono
utworzono

Witajcie.

Złożyłem zestaw komputerowy i chciałbym zapytać czy dany zasilacz będzie do niego odpowiedni.

1. MoBo

MSI P45 NEO3-FR

2. CPU

E8400

3. Cooler

Scythe Mugen II lub Pentagram Karakorum // Cooler'a jeszcze nie mam, ale rozważam możliwość jego kupna.

4. RAM

OCZ 2x2GB 1066MHz CL5 Reaper

5. GPU

EVGA GeForce GTX 260 Core 216 SC lub Sapphire Radeon HD4870 1GB Toxic Vapor-X

6. HDD

WD640AAKS

7. DVD-RW

Pioneer DVR-216D

8. Buda

CoolerMaster RC690 Dominator

Zasilacz chcę wziąć Corsair CMPSU-520HXEU, lecz nie wiem czy nie będzie za mało. Co do GPU to bardziej jestem za Sapphire'm. Mimo wszystko proszę o poradę odnośnie grafiki.

Artur
komentarz
komentarz

wystarczy ;)

pawcio12
komentarz
komentarz (edytowane)

zasilacz świetny, wystarczy z zapasem

co do grafy ja bym brał 4870 i potem drugą dokładasz ( crossfire to sie zwie chyba ;p ) lae wtedy proca musisz pokręcic żeby nie hamował i to dosc solidnie , ale z scythe mugen dasz radę.

Edytowane przez pawcio12
casion
komentarz
komentarz

CrossFire na P45 ? to totalna pomyłka, bierz tego GTX260 będzie ciut lepszy . Zasilacz bardzo dobry, możesz śmiało brać ;)

matrix
komentarz
komentarz

No właśnie - jak CF ma się na P45? To nie wchodzi w grę.

Co do GPU - monitor będzie zapewne mniejszy niż 24", więc 1GB chyba nie będzie tak bardzo wymagane? Kuszą mnie te GDDR5 Radeon'a, ale z drugiej strony ta szyna GeForce'a. Sam nie wiem... Podobno wersja EVGA'i jest bardzo dobra pod względem overclocking'u i poboru prądu, natomiast Toxic ma dobre chłodzenie, więc będzie cichy. Mam mętlik w głowie, jedni są za GF'em, drudzy za Radeon'em.

casion
komentarz
komentarz

Brałbym GTX260, na P45 karty mają prędkość 8x/8x . Nie ma co się rzucać na taktowanie pamięci, ważna jest wydajność w grach . ;)

matrix
komentarz
komentarz

A jeśli GTX 260 to który? Zotac oferuje w zestawie grę, przy czym kosztuje 900 zł. Z kolei EVGA ma podobno dobre chłodzenie i jest wydajna. Dobry jest też Gainward. Którą wy byście polecili i dlaczego?

Wieszak
komentarz
komentarz

Gainward - cena, stosunek, OC, chlodzenie, wyglad ^^

Conrack1410
komentarz
komentarz

jak wezmiesz radka to będziesz zadowolony a jak geforce-a to też będziesz zadowolony

wydajność zbliżona - kwestia gustu

corporaptor
komentarz
komentarz
jak wezmiesz radka to będziesz zadowolony a jak geforce-a to też będziesz zadowolony

wydajność zbliżona - kwestia gustu

No, ale ja bym powedział, że grafika na radeonach wygląda troszke(tzn. widocznie) inaczej, chodzi o efekty wtórne takie jak post processing, antialiasing...

Gość
komentarz
komentarz

Ten Corsair to bardzo dobry zasilacz spokojnie możesz go brać .

Pozdrawiam

MusicMan

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.