x-kom hosting

(DVI-D) i (DL-DVI-I)?

tomo0123
utworzono
utworzono

Zastanawiam sie na kupienie kabla bądź przejsciówki DVI >> HDMI (ale lepiej przejsciówki, bo kabel już mam). I zastanawia mnie jezeli mam przy karcie wyjscie DVI ale nie wiem jakie czy cyfrowe czy analogowe... właśnie chciałbym się dowiedzieć jak to rozróżnić. Bo jeśli chodzi o HDMI to potrzebuje cyfrowego źródła bo analoga nie prześle i nie wiem czy opłaca mi się kupować. PS karta to Zotac 9500GT 1GB

faciek
komentarz
komentarz (edytowane)

DVI jest to wyjście cyfrowe

"Standard Digital Visual Interface" został zaprojektowany przez grupę Digital Display Working Group (DDWG). Do grupy lobbującej za DVI można zaliczyć wiele firm związanych początkowo z DFP. Mimo że DVI nie zostało zaakceptowane jako standard przez VESA, DVI ma bardzo dobrą perspektywę na przyszłość, ponieważ protokołem przesyłu danych cyfrowych jest również TMDS (PanelLink). W porównaniu z P&D i DFP, które posiadają tylko jeden kanał przesyłowy, DVI zawiera również drugi, co podwaja maksymalne pasmo przenoszenia (pixel rate). Pozwala to na osiągnięcie rozdzielczości ponad 1280x1024 pikseli. Inną zaletą DVI jest fakt, że może być również przenoszony sygnał analogowy. Dzięki temu, w razie potrzeby, mogą być podłączone również starsze monitory CRT.

Rodzaje złącz DVI

Złącze DVI występuje w 3 wariantach:

* DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej

* DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI

* DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.

tomo0123
komentarz
komentarz
DVI jest to wyjście cyfrowe

"Standard Digital Visual Interface" został zaprojektowany przez grupę Digital Display Working Group (DDWG). Do grupy lobbującej za DVI można zaliczyć wiele firm związanych początkowo z DFP. Mimo że DVI nie zostało zaakceptowane jako standard przez VESA, DVI ma bardzo dobrą perspektywę na przyszłość, ponieważ protokołem przesyłu danych cyfrowych jest również TMDS (PanelLink). W porównaniu z P&D i DFP, które posiadają tylko jeden kanał przesyłowy, DVI zawiera również drugi, co podwaja maksymalne pasmo przenoszenia (pixel rate). Pozwala to na osiągnięcie rozdzielczości ponad 1280x1024 pikseli. Inną zaletą DVI jest fakt, że może być również przenoszony sygnał analogowy. Dzięki temu, w razie potrzeby, mogą być podłączone również starsze monitory CRT.

Rodzaje złącz DVI

Złącze DVI występuje w 3 wariantach:

* DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej

* DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI

* DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.

to przejsciówka HDMI bedzie działać??

faciek
komentarz
komentarz (edytowane)

DVI-A z wyjściem analogowym raczej nie montują w grafikach więc śmiało możesz podpinać. W niektórych grafikach jedno z wyjść DVI ma inny kolor często żółty to jest właśnie: DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.