x-kom hosting

Gainward HD4870 CrossFire ? Jaką wybrać grafę ?

  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka grafika pod p?yt? Gigabyte X48-DQ6 ? maksymalna cena oko?o +/- 730 z?

    • PALIT GeForce GTX 260 896MB DDR3
      0
    • Gainward GeForce GTX260 896MB DDR3
      0
    • Gainward Radeon HD4870 1GB DDR5 mój faworyt :)
      6
    • Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3
      9


bartorux
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam pytanie czy tym mostek do CrossFire http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/HiS...pelny,id,36996/ mogę podłączyć pod 2x Gainward HD4870 1 GB ponieważ mam zamiar zakupić jedną i w lato drugą , ale do gainwarda nie dodają mostków crossfire :)

Alfa193
komentarz
komentarz (edytowane)

ta. powinien dać się połączyć

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ale drogo ten mostek znalazłeś

za cos takiego to góra 10zl

poza tym odradzam ci cf, lepiej mieć 1 mocną kartę niż 2 słabe (pomijając fakt że 4870 to dość mocna karta)

wiąż wiele gier nie obsługuje tej funkcji, w niektórych przyrost wydajności może być ogromny a w innych zerowy

devilll
komentarz
komentarz

Zgadzam się z przedmówcą, jeśli już chcesz mieć dwie te karty to kup po prostu 4870X2 a nie dawaj w CF bo beda same problemy.

bartorux
komentarz
komentarz (edytowane)
ale drogo ten mostek znalazłeś

za cos takiego to góra 10zl

poza tym odradzam ci cf, lepiej mieć 1 mocną kartę niż 2 słabe (pomijając fakt że 4870 to dość mocna karta)

wiąż wiele gier nie obsługuje tej funkcji, w niektórych przyrost wydajności może być ogromny a w innych zerowy

Drogo pewno tak ale chciałem się tylko dowiedzieć czy da rade :)

Co do 1 mocnej niż 2 słabe. Gainward HD4870 725,40 zł , Gainward HD4870x2 1675,00 zł . Wszytko chodzi o fundusze :) Teraz kupić jedną a po lecie drugą ponieważ kasa z roboty będzie :) I osiągnę podobny wynik co 4870x2.

Albo obejdę się jedną sztuką HD4870 :P

devilll
komentarz
komentarz

To juz zamiast tej 4870Hd zakup sobie GTX 260 Core 216 Golden Sample Gainward - będzie wydajniesza niż ten Radek.

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Głupoty gadacie, HD4870 jest może o ~ 5 % słabsza od GTX260 Core 216 .. Możesz dokupić tą drugą kartę, to dosyć dobre rozwiązanie, ale brałbym GTX285, dwie karty są prądożerne i raczej nie uzyskasz 100 % mocy z obydwóch kart . ;)

albartos
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam 2 Radeony 4870 w CrossFire i żadnych problemów nie zauważyłem. Nie zauważyłem też żeby w jakieś grze nie było zwiększonej wydajności. A jak jakaś gra nie chce działać, to zawsze można wyłączyć jedną kartę i wszystko śmiga.

Na twoją płytę oczywiście lepiej jest kupić Radeona, bo potem możesz dołożyć drugiego. Dwie takie karty będą wydajniejsze od GTX285.

bartorux
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak była by to na przykład DFI to oczywiście że GF bym ale mam Gigabyte który obsługuje Cross Fire a nie SLI :) Ale zaczynam mocno się zastanawiać nad GTX 260 Gainwarda ma większą szynę niż HD4870 albo na Palitem GTX 260 :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

też miałem 2 takie radki i szczerze mówiąc przyzwoitą wydajność CF znalazłem głównie w 3dm06 jednak np.w gta 4 dostałem góra 2 klatki

nie wspomnę o fakcie, że w kilku grach po włączeniu cf można zaobserwować nawet spadek wydajności spowodowany błędami. Kupując drugą kartę spodziewam się osiągów równych cenie obu kart. A co dostaje?

Również z powodu licznych błędów, słabego Oc i dużej prądożerności sprzedałem HD4850x2. a przy okazji pozbyłem się 700 watowego zasilacza

szyna to nie wszystko (radek ma ddr5)

jeśli jeszcze nie kupiłeś 1-szego radka to dozbieraj do gtx-a 285

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale wtedy musisz kupić nową kartę jeśli chcesz więcej wydajności . Ten GTX260 to również bardzo dobra karta ciut lepsza od HD4870 ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

bo dałeś za mało opcji w każdym bądź razie jest lepsza od tego gainwarda hd4870

bartorux
komentarz
komentarz

I jeszcze jedno pytanie czy zasilacz 520 wat starczy przy Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 ??

casion
komentarz
komentarz

Starczy spokojnie ;)

Mephic
komentarz
komentarz

GTX 260 Core 216 - najlepsza z całej tej "ekipy" :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.