x-kom hosting

czyszczenie kartridża do HP

woter
utworzono
utworzono

Witajcie,

mam drukarkę HP, niestety skończył się tusz i głowica wyschła, w czym ją odmoczyć przed napełnieniem? w czystej wodzie?

Proszę o radę

Pozdrawiam

acallk
komentarz
komentarz

tu masz płyn do czyszczenia głowic http://www.agawa.pl/g01.asp?nrs=551&ln=

1)wypełnij płaskie naczynie tym płynem

2)Pozostaw kartridż w naczyniu tak aby dysze zostały zanurzone w płynie i pozostaw na 5 minut do NAWET 12 godzin (zależy jak bardzo jest to brudne lub zanieczyszczone)

(Najlepsze efekty można osiągnąć przez podgrzanie płynu do temp. 55°C) NIE WIĘCEJ

A tu masz sposub dla głowic stałych :

1. Zacząć drukować dowolny wydruk.

2. W czasie drukowania wyciągnąć wtyczkę drukarki z sieci elektrycznej tak aby głowica zatrzymała się w położeniu środkowym.

3. Przyciąć chusteczkę higieniczną do rozmiarów głowicy i położyć ją w miejscu parkowania głowicy ( na ogół po prawej stronie drukarki).

4. Nasączyć szmatkę płynem czyszczącym ( np. przy pomocy strzykawki).

5. Przesunąć głowicę w pozycję do parkowania, tak aby spoczęła ona na nasączonej płynem szmatce, pozostawić w tym stanie na 5 do 30 minut.

6. Czyszczenie głowicy powtarzać co jakiś czas ( zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi drukarki)

woter
komentarz
komentarz

tu masz płyn do czyszczenia głowic ...

Dzięki :)

acallk
komentarz
komentarz

LOl ;D , ale chodziło o linka :lol:

woter
komentarz
komentarz

Wiem, przecież nie włożę rurki do monitora. Tylko, ze oni sprzedaja minimum za 55 zl, a ja tyle nie potrzebuję. Położyłam kartridż na wilgotnej chusteczce i wypłynęła reszta tuszu. Mam napełniacz więc spróbuję napełnić ponownie, może ruszy.

Czy możesz jeszcze coś poradzić? :)

phenix1
komentarz
komentarz

Jedyny najlepszy domowy sposób to przemyć (tylko głowicę) ciepła wodą (około 45-55st) żadnych zmywaczy do paznokci czy spirytusu - tylko "gorąca woda". Jeśli nie leżakował pojemnik więcej jak 5 miechów to bedzie OK.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.