x-kom hosting

9600GSO czy HD3850 256mb ?

milka1
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Mam aktualnie galaxy 8600gts i zamierzam go zmienić na coś lepszego. Mam na ten cel max 300zł.

Reszta kompa:

e6550

2x1gb geil 800mHz

mobo gigabyte p35-ds3

zasilacz 480w colorsit (no comment plz ;p) narazie działa bez zarzutu

Zanlazlem takie oferty kart i co berdziej się opłaca wziąć???

9600gso 280zl

http://www.allegro.pl/item611150641_asus_9...kow_9600gt.html

czy 3850 240

http://www.allegro.pl/item612071604_msi_at...dr3_oc_wwa.html

Warto w ogóle zmienić karte jak gram na rozdziłace 1024 (17cali monitor)???

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Za 300 zł masz już 9600 GT będzie lepsza od w/w kart, ale wtedy musisz zmienić zasilacz, bo nie da rady tej karcie ;)

Gość
komentarz
komentarz

tia a mi na 350w Enlight to mi bedzie smigac 9800gt lol xD

casion
komentarz
komentarz

Tak ale dobre 350 W jest lepsze nawet od 600 W no-name . ;)

Gość
komentarz
komentarz

zalezy tez ile ma na 12V

8600gts ciagnie okolo 70W a 9600gt okolo 100W wiec jesli mialby mocna 12 to nic raczej niestoi na przeszkodzie ale lepiej zmienic zasilke niż całego kompa xD

casion
komentarz
komentarz

Tak, linia 12 V jest ważna, ale ważna jest też jej stabiność i sprawność zasilacza . ;)

milka1
komentarz
komentarz (edytowane)

Na zasilaczu pisze, że na +12 jest 12A, a na -12 0,8A

Od 9600gt wolałbym jednak gso. Przeglądałem różne testy i gso w 1024 bez AA wypadało lepiej w wiekszosci gier, a z wlaczonym AA gt tez nie zawsze wygrywało z gso np.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178-16

casion
komentarz
komentarz

Wymień tą zasiłke, jest po prostu za słaba do tej karty .. Może powodować zwiechy , nie stabilną pracę systemu . W najgorszym wypadku może spowodować nawet uszkodzenie części ..

milka1
komentarz
komentarz

Co do zasilacza jak narazie nie powodował żadnych zwiechów, restartów itp. ciągnął nawt jakiś czas proca po oc na 3ghz.

Artur
komentarz
komentarz
Co do zasilacza jak narazie nie powodował żadnych zwiechów, restartów itp. ciągnął nawt jakiś czas proca po oc na 3ghz.

taaak, aż w końcu spali ci kompa :haha:

Mephic
komentarz
komentarz

Koledzy dobrze Ci radzą - nie rzucaj się na kartę lepszą z takim zasilaczem, bo skończy się to graniem w gry na telefonie. :)

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)

Dodam też że 9600gso ma wyższe TDP (od 9600gt i 3850), więc wymiana zasiłki bynajmniej na fortrona 350 z allegro za 50 zł.

milka1
komentarz
komentarz

Własciwie zasilacz chciałem prędzej zmienić, żeby być spokojnym przy oc proca tylko przy kursie $ ceny zasilaczy nie zachęcają :/

Myśłalem nad ocz'em albo pentagramem 500w to by na dłuzej wystarczył.

devilll
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o karte to weź GeForce 9600GSO od Gainwarda 1GB Pamięci - Bardzo dobra i wydajna karta, pograsz w niej w najnowsze gry bez problemu, tylko oczywiscie musisz zmienić zasilacz, zastanów się choćby nad Chiefteciem 500W, w zupełności wystarczy kupisz za ok 240-250zł. Karte za 300-320zł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.