x-kom hosting

Komputer nie wykrywa karty Gigabyte 9500GT

lucassus
utworzono
utworzono

Mój komputer przestał nagle wykrywać obecność karty graficznej. Karta działała prawidłowego, aż pewnego razu po włączeniu komputera zobaczyłem czarny ekran.

Monitor podłączony do tej karty nie reaguje - ciągle świeci się lampka sygnalizująca stan czuwania. Próbowałem oba złącza DVI znajdujące się na karcie, testowałem również na dwóch w 100% sprawnych monitorach.

BIOS komputera automatycznie aktywuje kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną i niestety żadne ustawienia nie nadpisują tego zachowania.

Karta jest w 100%, ponieważ była testowana na innym komputerze.

W komputerze mam zainstalowany wysokiej klasy zasilacz 450W, płyta główna to GigaByte GA-M55PLUS-S3G VGA.

Czy możliwe jest, że z jakiś powodów uszkodzeniu mogło ulec złącze PCI-E? To jest jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problem

HQ19
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś jakąś inna kartę w swoim komputerze? Podaj markę zasilacza.

Czy możliwe jest, że z jakiś powodów uszkodzeniu mogło ulec złącze PCI-E?

Tak, jest taka możliwość

damib
komentarz
komentarz

Jeśli masz możliwość to pożycz od kolegi kartę graficzną i sprawdź u siebie. Jaka marka tego zasilacza?

lucassus
komentarz
komentarz
A sprawdzałeś jakąś inna kartę w swoim komputerze? Podaj markę zasilacza.

Tak, jest taka możliwość

Czy jest możliwość programowego przetestowania złącza PCI-E?

Mój zasilacz to: CoolerMaster - Real Power M520 (RS-520-ASAA-A1) 520W (80+) MODULARNY

Ktoś mi polecił by spróbować zrobić upgrade BIOSU. Niestety oprogramowanie do upgrade BIOSU dostarczane przez producenta płyty nie działa na Windows XP x64 - http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga...lus-s3g_10.html Ktoś wie jak inaczej zrobić upgrade?

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Aktualizacja biosu raczej nic nie da, skoro karta działała wcześniej. Bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległo właśnie gniazdo PCI-E. Najlepiej jakbyś pożyczył od kogoś kartę, tak jak radzą koledzy wyżej. Programowo to chyba nie ma za bardzo możliwości sprawdzenia gniazda - możesz jedynie zobaczyć czy system wykrywa Ci tą kartę (np. w menadżerze urządzeń).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.