x-kom hosting

Róznica w zużyciu prądu Stary a Nowy Komp

dvd84
utworzono
utworzono

Witam,

dostalem rozlicznie prądu i doznalem lekkiego szoku :) w poprzednim roku zuzywalem +-240kWh a w tym roku wyszło dobre 360-380kWh miesięcznie !! Jedyne co zmieniłem z elektroniki w tym czasie to komputer. Wczesniejszy to Athlon XP 2000, R9200SE, 80GB Hdd, 256DDR na jakims zasilaczu noname, dzisiaj jak w opisie. Zakładając że komp działał poprzednio jak i teraz po 12h na dobe, możliwy jest wzrost zuzycia o dobre 100kWh w ciągu miesiąca ???

dzieki za odp i pozdrawiam

rideluk
komentarz
komentarz

ja sie nie dziwie ;) nowe stacjonarne komputery sa pradożerne.. masz mocny procesor, karta graficzna i markowy zasilacz ktory nie żałuje im prądu..

ja z kolei przesiadlem sie ze stajonarnego na laptopa z matryca 12' i prockiem centrino (przewaznie net/biuro wiec maly mnożnik i woltaż) i zuzycie spadlo w porownaniu za miesiace poprzednie.. cieszę się niezmiernie bo teraz drogie opłaty..

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zakładając że komp działał poprzednio jak i teraz po 12h na dobe, możliwy jest wzrost zuzycia o dobre 100kWh w ciągu miesiąca ???
Policzmy, 100kWh miesięcznie, czyli ok 3kWh dziennie, jeśli komputer chodzi 12h dziennie to na godzinę średnio zużywa jakieś 1/4kWh (250Wh). Jeśli dużo grasz, bądź też używasz kompa do jakichś obliczeń (BOINC?) jest to jak najbardziej możliwe. Niemniej sądzę że do wzrostu rachunków za prąd musiało się "przyczynić" jeszcze jakieś inne urządzenie (może nowy telewizor LCD/Plazma/nowy duży monitor itp. ?).
dvd84
komentarz
komentarz

no raczej caly czas www,gry sporadycznie. Naprawde zadnych zmian elektrycznych nie bylo. CRT narazie tez stary zostal.

Jakub566
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to monitory LCD zużywają mnie prądu niż CRT, ale nie jestem pewny tego na 100%. ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

No to nie realne, aby komputer (bez monitora) ciągnął w IDLE przeszło 250W! (rozumiem że cały czas mowa o kompie z sygny, a nie jakimś z TRIPLE SLI GTX 295 :P).

Artur
komentarz
komentarz (edytowane)

też mi się wierzyć nie chce :szok2:

po zmianie kompa na tego co mam w sygnie a stary był podobny do twojego poprzedniego nie zauwazyłem dosłownie żadnej różnicy w rachunkach.

komp chodzi około 10godzin dziennie z czego 5godzin to granie :evil:

Michał Paluch
komentarz
komentarz

nowe stacjonarne komputery sa pradożerne.. masz mocny procesor, karta graficzna i markowy zasilacz ktory nie żałuje im prądu..
Zasilacz wysyła tyle energi ile jest w danej chwili wymagane, a nie że pcha non stop i byle na maxa. I Prawo Kirchhoffa oraz zasada zachowania energii.
FoXx
komentarz
komentarz
Z tego co wiem to monitory LCD zużywają mnie prądu niż CRT, ale nie jestem pewny tego na 100%. ;)

tak to prawda.. zalezy jeszcze jakie im wieksze tym wiecej wiadomo...

co do prądu... no mi rachunki skoczyly o 40zl chyba wiecej gdy komp nowy sie pojawil ;/ i chyba nie do konca wynika to z podwyzki cen...

są stronki do obliczania prądożarstwa :P poszukaj i oblicz.. są na forum ;]

Gość
komentarz
komentarz

Ja przesiadłem sie z E2180 i jakieos GF9600 na mój komp i rachunki wcale nie poszły w góry ! MOże minimalnie .(jakieś 20kWh miesięcznie). Mimo iz mam Korsarza 750WAT , a tam Chieftac 450WAT . Trochę różnicy ! Sam jestem zadziwiony , ale mozliwe , że to nie przyczyna kompoa u mnie tylko zacząłem wreszcze wyłaćżąć ŚWIATŁO JAK WYCHODZE Z DOMU LUB POKOJU !!! Ale nie wiem czemu masz taka różnice .

mis456
komentarz
komentarz
co do prądu... no mi rachunki skoczyly o 40zl chyba wiecej gdy komp nowy sie pojawil ;/ i chyba nie do konca wynika to z podwyzki cen...

Nie ma szans żeby to była wina kompa, szczególnie z twoim sprzętem. Musiałbyś grać 24h/ dobę aby taki wzrost był bądź komp w stresie tyle musiałby być.

Poza tym nowe zasilacze mają większą sprawność, sprzęt oszczędzanie energii itp. więc to na 100% nei wina kompa

dvd84
komentarz
komentarz

hmm no to chyba jednak nie komp. Hmm tak teraz pomyslałem i moze jednak to winna podgrzewacza wody. 21 kW a w ostatnim roku nie żałowaliśmy ciepłej wody :)

Artur
komentarz
komentarz (edytowane)

o tak. wiem jak moi starsi narzekają na to ile prądu wciąga podgrzewacz ;)

FoXx
komentarz
komentarz
Nie ma szans żeby to była wina kompa, szczególnie z twoim sprzętem. Musiałbyś grać 24h/ dobę aby taki wzrost był bądź komp w stresie tyle musiałby być.

no w sumie.. dobra bede mogl zwalic na co innego ;]

DVD84: moze podgrzewacz, a moze ktos na lewo Ci lutuje prądzik musisz sprawdzić... ja na szczescie mam CO :P

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe że ktoś Ci prądzik podpierdziela xD CO rox xD A co do zużycia prądu to wątpię że to wina kompa . Raczej podgrzewacz , komp tylko w małym % .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.