x-kom hosting

Co sądzicie o HD4870 Sapphire

Adamwg13
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym sobie kupić referencyjną HD4870. Lecz boję się o hałas i temperatury. Czy nie lepiej wziąć HD4850 z niereferencyjnym chłodzeniem? Chciałbym posłuchać ludzi, którzy mają HD4870 i dowiedzieć się, jakie mają temperatury w stressie, na ile jest wiatrak wtedy ustawiony i czy hałas jest uciążliwy.

Wieszak
komentarz
komentarz

Ja mam zabudowane chłodzenie i fakt - temperatury za niskie nie są.

Aczkolwiek karta chodzi bardzo cicho.

HD4870 jest lepszy od HD4850 - dlatego też skłaniałbym się ku temu pierwszemu.

Przy manualnym ustawieniu wiatraka, karta chodzić będzie cicho, niestety temperatura pójdzie w górę.

Aczkolwiek 68 C w IDLE na obrotach 30-40% to niezły wynik i na 100% w niczym nie będzie to przeszkadzało.

W stresie na pewno poniżej 80 stopni (do 105 sa dopuszczalne), wiec czym Ty sie martwisz?

TCNieI
komentarz
komentarz

to raczej nie referenty są głośne, najlepiej weź sobie hd4870 od gainwarda w wersji golden sample.. jeśli już się decydujesz na radka.. :]

i 4870 a 4850 to całkiem dwie różne karty różniące się sporo wydajnością więc nie rozumiem czym się kierujesz zadając takie pytanie.. chłodzeniem, ciszą, referent czy nie referent <olaboga>??

właśnie, co do Twojego pytania to trochę go nie rozumiem i możliwe że odpowiadam Ci nie na temat :D

Wieszak
komentarz
komentarz
Wieszak, w stressie masz poniżej 80 stopni? Na ile jest ustawiony wtedy wiatrak? Jest wtedy głośno? Nie chciałbym, żeby temperatura przekraczała 80 stopni. W ostateczności mógłbym dopłacić do http://www.allegro.pl/item606996253_sapphi...ic_vapor_x.html lub http://www.allegro.pl/item604745590_foxkom..._4870_nowe.html

Nie wiem na ile, ale z 60-70% może być.

Chodzi wtedy troszkę głośniej, ale ja i tak tego nie słyszę: słuchawki albo głośniki (nie gram na dużej głośności).

Cooler od procka jest u mnie głośniejszy od karty.

Przy ustawieniach na 100% jest straszny dźwięk, jakbym odpalił suszarkę w kompie O.o

Aczkolwiek 100% to dużo za dużo, wspomniane wyżej 60-70% spokojnie starcza, a temperatura do 80 C w stresie jest OK.

Adamwg13
komentarz
komentarz

Procesor:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

Płyta główna:

Gigabyte MA770-UD3 /AMD 770/

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EP

Dysk twardy:

Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-216D SATA (black)

Obudowa:

Cooler Master Elite 330 (Black)

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2

Mephic
komentarz
komentarz
Procesor:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

Wg mnie referent 4870 wystarczy

Żeby wykorzystać kartę @3,5-@3,6 GHz z procka musisz wydoić

Adamwg13
komentarz
komentarz

A czy nie podkręcony procek będzie mocno ograniczał referenta? A gdybym kupił Sapphire Toxic to jeszcze bardziej? Duża różnica FPSow w grach?

casion
komentarz
komentarz

Będzie ograniczał ale bez przesady, to jednak nie dwa rdzenie, na pewno jak byś podkręcił o te 600 MHZ będzie więcej FPS'ów ;)

Mephic
komentarz
komentarz
A czy nie podkręcony procek będzie mocno ograniczał referenta? A gdybym kupił Sapphire Toxic to jeszcze bardziej? Duża różnica FPSow w grach?

Różnie - ja po podkręceniu swojego do 3,6 z 2,8 zyskałem przyrost FPS na godziwym poziomie (zależy od gry więc nie chcę rzucać konkretnymi wartościami). Wg mnie warto zrobić OC w tej kwestii. Czy będzie mocno ograniczał? Tego nie wiem, bo zależy co to znaczy mocno. Ale możesz po prostu kupić kartę grać a jak Ci zabraknie FPS to podkręcić i kartę i procek (zaczynając od procka oczywiście).

Adamwg13
komentarz
komentarz

W opisie aukcji pisze takie coś. Wyjście HDMI

Ciesz się 8-kanałowym dźwiękiem przestrzennym dzięki możliwości przesyłu sygnału dźwięku bezpośrednio z sygnałem wideo za pomocą złącza HDMI. Ponadto, obsługa xvYCC pozwala na zwiększenie liczby wyświetlanych kolorów przy podłączeniu do kompatybilnego wyświetlacza HDTV.

*Uwaga: wymagany wyświetlacz obsługujący tryb HD

** Uwaga: Odtwarzanie zawartości HDCP wymaga posiadania innych urządzeń kompatybilnych z HDCP, włączając monitor, odtwarzacz Blu-ray lub HD DVD, odpowiedniej aplikacji i systemu operacyjnego.

Czy to znaczy że potrzebuję do tej karty monitor HD?

TCNieI
komentarz
komentarz
Czy to znaczy że potrzebuję do tej karty monitor HD?

nie nie potrzebujesz do tego monitora HD :] możesz mieć inny :]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.