x-kom hosting

Jaka kupic karte graficzna? Prosze o pomoc doswiadczonych

nizlov
utworzono
utworzono

Witam. Z gory przyznaje sie, ze jestem zielony jesli chodzi o sprawy zwiazane z komputerami. Chcialbym kupic sobie nowa karte graficzna. Z tego co sie "dowiedzialem" to musi to byc karta o zlaczu AGP. Aktualnie mam karte GeForce 6200, 128MB, chyba 64bit. Chodzi o jak najbardziej wydajna karte do gier, cena ok. 250 zl

Ponizej dolaczam zrzuty ekranu z programu EVEREST

jztfo6.jpg

51t175.jpg

Bede bardzo wdzieczny jesli powiecie mi na co warto zwrocic uwage przy kupnie karty.

Prosze o pomoc specjalistow :)

pozdrawiam, nizlov

TCNieI
komentarz
komentarz

podaj jaki masz sprzęt, bo nie ma sensu pakować karty z wyższej półki jeśli jej nie wykorzystasz w pełni... doradzić najlepszej AGP nie ma sensu, bo jeśli Twój PC jej nie wykorzysta w pełni to tylko strata kasy <masło maślane> egh powtarzam się :D podaj jaki masz sprzęt to Ci dobierzemy najlepszą kartę do tego zestawu :]

nizlov
komentarz
komentarz

dzieki za odpowiedz,

moj sprzet to:

zasilacz: "colors it 480W"

procesor: "AMD Sepmeron, 1600 MHz, 2800+

pamiec ram: 1.5 gb

plyta glowna: Asus K8V-X SE

dolaczam zrzut ekranu z everesta dotyczacy plyty glownej bo tam sporo tych parametrow jest

21913d3.jpg

ogolnie jestem zadowolony z komputera, nie mam duzych wymagan, jedynie chcialbym zmienic karte bo za ta cos sie dzieje, i FPS co chwila skacze do bardzo niskich wartosci, kiedys tego problemu nie bylo, probowalem zmienic sterowniki, ustawienia, formata robilem - wszystko na nic

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz definitywnie do wymiany cię czeka. Dolicz do kosztów, a gdybyś chciał o tym porozmawiać to polecam TEN artykuł ;).

Co do karty.. nie wiem czy opłaca ci się kupować coś do tak wiekowego komputera - zysk wydajności zanotujesz ale nie będzie potężny, a już w szczególności jeśli chodzi o nowsze tytuły. Na twoim miejscu bym zmienił mu zasilacz, wyciszył do granic możliwości i zrobił z niego serwerek, a po mału na boku zbierał pieniądze na nową platformę.

Jeśli jednak jesteś uparty to możesz poszukać czegoś klasy np. 6800GS, 7300GT DDR3.. oczywiście po zmianie zasilacza.

nizlov
komentarz
komentarz

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Niestety jeszcze jakis czas (dosc dlugi) nie bedzie u mnie mozliwe kupno nowej platformy - nie jest to akurat kwestia finansowa, to troche bardziej skomplikowane.

Polecono mi taka karte http://allegro.pl/item611530029_powercolor...6bit_gddr3.html

Czy na prawde bedzie konieczna wymiana zasilacza? Ja kompletnie sie na tym nie znam.. nigdy nic nie wymienialem, oprocz dolozenia 1 kosci RAM a nie chcialbym czegos uszkodzic co jest bardzo prawdopodobne, zero doswiadczenia mam w tych sprawach.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej nie jest to karta do tej maszyny a już w szczególności nie pod ten zasilacz. (jest za mocna i nie będzie w całości wykorzystana)

Poczytaj artykuł który zapodałem wyżej, on odpowie ci na pytanie czy wymiana jest konieczna ;).

Wystarczy że zapamiętasz jak miałeś wszystko podłączone na starym zasilaczu. Na nowym podpinasz to tak samo i tyle - ot cała filozofia.

Jeśli się nie znasz - cóż.. czas najwyższy się poznać :). Przecież ja też kiedyś musiałem. ;)

nizlov
komentarz
komentarz

Latwo sie mowi :) pewnie miales jakas alternatywe w razie czego.. jakis drugi PC czy nowa plyta glowna.. a ja nie mam nic. Szczerze to sie zaczalem zastanawiam nad jakimikolwiek zmianami :P

devilll
komentarz
komentarz

Nie pakuj kasy w ten zabytek bo to się nie opłaca i jest bezsensu, skoro sam mówisz, że nie jesteś zbyt wymagający to jakoś przetrzymaj na tej karcie i zbieraj na na nowszego kompa i karte kup tylko pod PCI-E.

Gość
komentarz
komentarz
Latwo sie mowi :) pewnie miales jakas alternatywe w razie czego.. jakis drugi PC czy nowa plyta glowna.. a ja nie mam nic. Szczerze to sie zaczalem zastanawiam nad jakimikolwiek zmianami :P

Nie, zebrałem jedynie stare podzespoły jakie miałem w domu i tyle. Jedyne co kupiłem to używanego WD-ka 160GB i solidną obudowę ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.