x-kom hosting

Jaka wybrać kartę?

koloman
utworzono
utworzono

Witam,

zwracam się do was z prośbą o wybór karty graficznej. Mam do wyboru:

Gainward lub EVGA GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Gainward GeForce 9800GT 1024MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

Czy może proponujecie coś innego w podobnej cenie ;]?

casion
komentarz
komentarz

Brałbym tego GTS250 lub HD4850, 9800 GT odpada. Jakie masz fundusze, zasilacz ?

koloman
komentarz
komentarz

Tzn komputera jeszcze złożonego nie mam bo jestem w trakcie zakupu :D. Wiec fundusz to tak do 580 zł a co do zasilacza to zmierzam wziąć jakiegoś chieftec'a 460W lub OCZ 500W.

casion
komentarz
komentarz

Więc zasilacz będzie ok, którego byś nie wziął . Karte brałbym tą EVGA GTS250 ;)

koloman
komentarz
komentarz

OK! A czy na takim sprzęcie bym uciągnął tą grafikę:

Procesor: Dual Core E5200

Płyta: MSI P43 Neo2-F Intel P43

Pamięć: OCZ DDR2 4096MB

Zasilacz: jest wyżej podany

Gość
komentarz
komentarz

Z tych podanych tu kart i ta nie ma wielkiego wyboru - więc naturalnie EVGA o ile cena nie jest zbyt wysoka aby pytać się o opłacalność. ;)

Twój E5200 po podkręceniu na ~3,0-3,2 spokojnie wystarczy.

W kwestii zasilaczy i ich wyborze może ci pomóc TEN artykuł.

tomek.b9
komentarz
komentarz

Tak jak EvilKillaruna napisał po OC procesora do poziomu ~3.0GHz będzie wszystko dobrze.

Ten sprzęt już zamówiony? Bo płytę główną bym inną proponował ;)

koloman
komentarz
komentarz

Nie :P, jeszcze nie zamawiałem tomek.b9 jeśli możesz to podaj twoją propozycję płytki. Będę wdzięczny ;](bo za dobrze też się nie znam...)

tomek.b9
komentarz
komentarz

Ile kasy masz na tą płyte? P43 to taka niedoróbka P45. W segmencie do 350zł bierz P35, powyżej 350zł P45 ;)

Gość
komentarz
komentarz

Od siebie polecam MSI P35 NEo2-FIR ;) Bardzo dobra do OC ;) Z grafiki to może Zotac GTS 250 1Gb AMP! :))

lukasz1908
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o płytę główną to mogę polecić Asusy z serii P5K , P5Q

Są świetne do OC jednak jak kupowałem P5K PRO dałem za nią 300zł

teraz są chyba nie co droższe;p W każdym razie jak znajdziesz taką

płytkę niedrogo na pewno będzie dobra.

koloman
komentarz
komentarz (edytowane)

Co do tej grafiki GeForca GTS250 to za bardzo nie jestem przekonany bo kolega mi mówi, że są przereklamowane i lepiej wziąć HD4850... Czy to prawda?

casion
komentarz
komentarz

Wcale nie są przereklamowane, są porównywalne, a nawet trochę lepsze od HD4850 . ;) Ten GTS250 to 9800 GTX+ pod inną nazwą .

koloman
komentarz
komentarz

Otóż, kolega taty dzisiaj polecił mu taki sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 4850E BOX 2,5 GB (mówił że jest bardzo oszczędny, tylko czy da się go podkręcić i czy czasem ten model za bardzo się nie grzeje?)

Płytka: M3A78 Asus CHIPSET AMD 770

Karta graficzna: Sapphire HD4670 (mówi, że jest tak samo wydajna jak Gainward HD4850, a co więcej ma większe tatkowanie pamięci i rdzenia)

http://allegro.pl/item606924038_sapphire_r...ilent_4670.html

Co o tym sądzicie?

casion
komentarz
komentarz

Możesz wyśmiać kolegę taty, HD4670 jest o wiele wiele gorsza od HD4850, jest gorsza nawet od 9600 GT . Twój zestaw na intelu o wiele lepszy . ;)

koloman
komentarz
komentarz

No ale z jednej strony porównując te 2 karty to HD4670 ma tę samą specyfikacje co HD4850 a nawet jak napisałem ma większe taktowanie rdzenia pamięci ;). Już sam zgłupiałem :D

casion
komentarz
komentarz

Zobacz na testy, HD4670 jest o wiele gorszą kartą od HD4850, taktowania do nie wszystko ;)

Gość
komentarz
komentarz

Może pomyliło się któremuś z was tacie kolegi/Tobie i chodziło o 4870 ??

Ja bym brał tego GTS 250 :) Ew 4850 (niereferencyjną)

koloman
komentarz
komentarz

Nie, :P właśnie chodziło o 4670 :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.