x-kom hosting

Cichszy niz Tagan czyli Tacens Valeo vs Tagan

Mike999
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio po wyciszeniu mojego komputera słysze jeszcze twardziela (zajmę się tym poźniej) i zasilacz który jest z natury cichy czyli Tagan TG480-U22 480W

Jest to za dobry zasilacz zeby go przerabiać, z resztą nie ma po co bo jest naprawde cichy (wiem, wiem mam paranoje) :)

Ale do rzeczy:

Nie znam sie na zasilaczach i ich parametrach (jakaś stabilność napięcia itp.), dla mnie nie ma różnicy między dwoma zasilaczami o takiej samej mocy więc prosze o porade. Wiem tylko ze mocnejszy=lepszy.

Czy lepszy jest moj Tagan TG480-U22 480W czy TACENS VALEO II 600W

Strasznie sie na niego napaliłem ponieważ jak wynikło z recenzji RECENZJA wentylator włącza sie dopiero podczas dużego obciązenia.

Nie znam tej firmy więc z góry dzieki za rady i opinie :)

Pozdrawiam

Michał

casion
komentarz
komentarz

Tacens robi dobre zasiłki, ale jednak gorsze od Tagana i skoro mówisz że go nie słyszysz jak dla mnie nie ma sensu go wymieniać ;)

bush
komentarz
komentarz

Możesz zmienić wentylator w zasilaczu na jakiegoś NoiseBlockera.

djmakus
komentarz
komentarz
Wiem tylko ze mocnejszy=lepszy.

To niestety nic nie wiesz :P

Ale fakt - nie ma po co zmieniać tego Tagana

mis456
komentarz
komentarz
Czy lepszy jest moj Tagan TG480-U22 480W czy TACENS VALEO II 600W

Ponieważ to ja psiałem tamtą recenzje powiem Ci że lepszy jest Tacens. Jeśli tagan ci przeszkadza, jest za głośny to Tacens będzie cichutki, na dodatek jeśli masz kompa podobnego do tego w recenzji nie będzie ci się wentyl wcale włączał.

Naprawdę polecam tego Tacensa, jeden z lepszych zasilaczy (pod względem ciszy) jakie w rękach miałem

Mike999
komentarz
komentarz

Dzięki Wszystkim za Wasze opinie.

jeśli masz kompa podobnego do tego w recenzji nie będzie ci się wentyl wcale włączał.

Mam

Intel Core 2 Duo E6750 (2,66)

MSI P35 Neo2

2 giga ramu OCZ

SEAGATE BARRACUDA 320 GB

Asus GeForce 8600GT 256MB

wentyle Acutake puszczone na ok 7-8V

2x120mm i 1x140mm

Wnioskuje ze przy takiej mojej konfiguracji tez by mi sie nie załączał wiatraczek (filmy, net , ściąganie itp.) ??

mis456
komentarz
komentarz
Wnioskuje ze przy takiej mojej konfiguracji tez by mi sie nie załączał wiatraczek (filmy, net , ściąganie itp.) ??

Raczej nie będzie. Przy 8800GT+ E6400 @ 2,8ghz (czyli nawet szybszy od twojego) wentyl nie włączał się nawet po 3h pełnego stresu (orthos + furmark + filmy + kopiowanie plików).

BlackRaven
komentarz
komentarz

wentyl nie włączał się nawet po 3h pełnego stresu
Pytanie tylko jak wypadają w takim razie temperatury podzespołów takiego zasilacza, a co za tym idzie jego żywotność (zwłaszcza w przypadku montażu zasiłki na dole obudowy, gdzie żadnego obiegu powietrza nie ma). Jakoś nigdy nie miałem przekonania do zasilaczy półpasywnych, IMHO lepiej już wziąć coś z cichym wentylem, którego nie będzie słychać ani w idle ani w stesie. Wracając do tematu, jeśli już masz dobry zasilacz i jest on dla Ciebie za głośny, po prostu wymień w nim wentylator - rozwiązanie znacznie tańsze i prostsze.
mis456
komentarz
komentarz
ytanie tylko jak wypadają w takim razie temperatury podzespołów takiego zasilacza, a co za tym idzie jego żywotność (zwłaszcza w przypadku montażu zasiłki na dole obudowy, gdzie żadnego obiegu powietrza nie ma

W recce jest wykres z tempami. W stresie 50st nie przekroczyło.

Zasilacz od siebie polecam, bdb konstrukcja

  • 4 tygodnie później...
Mike999
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuje wszystkim za porady :)

Moim zdaniem zamiana wentylotorów na cichsze nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Myślałem żeby zainstalować wentylator 120mm - zrobić przejściówke 120->80 i puścić go na min. obrotach, ale obawiam sie ze obieg powietrza byłby niewystarczajacy (bardzo ciasno upakowane wnętrze Tagana, tylko wentylator wtłaczający powietrze). Jako że moj zasilacz bardzo sie nagrzewa (b.b.cieple powietrze wydmuchiwane z niego) to boje sie ze mogłbym mu zaszkodzić.

Jeśli chodzi o TACENS'a to mam pare pytań do mis456

1. Jak była mierzona temperatura ?

2. Mam normalną obudowe a w niej 2 wentyle wtłaczające (140mm z boku pod zasilaczem i 120mm z przodu) i jeden wyciągający (120mm) puszczone na min. Praktycznie nigdy nie obciążałem kompa tak jak w tym teście. Najbardziej obciążającą procedurą są gry.

Mam problem z wywnoskowaniem czy by mi się włączał wentylator w zasilaczu jesli bym grał w gry na wentylatorach skręconych na minimum.

Czy podczas recenzji przy teście GIER tez wentylatory były właczone na maxa ?

3.W recenzji napisano, że "Po 3h stresu nie udało mi się doprowadzić do uruchomienia wentylatora" ale dalej pisało "Przy mniejszym obciążeniu wiatrak nie będzie się wcale kręcił, dopiero przy większym (gry) włączy się"

Jak to rozumieć skoro stress bardziej obciąża kompa niz gry ?? (nie czepiam się tylko jak kupie ten zasilacz to musze być pewnym co do trafności)

4.Czy jesli by sie okazalo że wentylator włączał by się często to czy bez ryzyka uszkodzenia zasilacza mogłbym go przerobić (podłączyć wentylator na stałe niskie obroty) ?

5.Jesli juz brac TACENS'a to VALEO II 600W czy moze VALEO SMART 560W czy Valeo Smart 480 (jestem sklonny wziąc 600W bo w koncu bedze najmniej obciązony - nie bedzie się włączał wentyl ?)

z góry bardzo dziękuje za czas i odpowiedzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.