x-kom hosting

Problem z kartą graficzna Geforce 8400Gs

tomek21
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema ja z zapytaniem,mam geforce 8400 gs 256 mb dual core 2x 2ghz i 3 gb ramu i ponad półtorej roku na viście ciągnela mi gry o wysokich wymaganiach az tu nagle wczoraj grając coś zgrzytneło i komputer stanął po resecie przez jakiś moment pojawiały sie na monitorze ślaczki ale jest już dobrze, robię wszystko i nic się nie dzieje ale ale włączenie jakiejkolwiek gry obliguje tym ze o jakiś 2 minutach znów wszystko staje i tylko reset ratuje.Mam pytanie czy to już kres mej grafiki choć chłodzi normalnie ale a grach wywala??

z góry dzięki

//24h na zmianę tytułu tematu na konkretny, inaczej kosz

//BlackRaven

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Chłodzenie masz aktywne (wiatraczek) czy pasywne (sam radiator) na karcie?

tomek21
komentarz
komentarz

Jest tam wiatraczek,po zmianie systemu na xp jak sie okazalo fifa 09 chodzi caly czas a reszta gier jak np godfather 2 po jakims czasie wywala ale juz nie zatrzymuje calkiem komputera tylko wywala blod pliku nv4_disp.dll.

I nie wiem teraz czy to od systemu czy grafika sie grzeje,na viscie taki komunikat nie ukazywal sie tylko calkiem wieszalo ze nawet ctrl alt del nie dzialalo

HQ19
komentarz
komentarz

Napisz dokładnie jaki masz procesor i zasilacz. Podkręcałeś procesor? Wydaje mi się, że jest to objaw "przekręconego" procesora. Też tak miałem i wystarczyło troszkę obniżyć takty procesora.

tomek21
komentarz
komentarz

Intel core 2 duo 2x2 GHz ale procesora nigdy nie potkrecalem,ten blad juz nie wyskakuje ale za to po chwili grania dziwne slaczki i plamy i komputer staje,przy pracy normalnej nie graniu jest wszystko oki

a zasilacz to ATX-350PT (350W)

damib
komentarz
komentarz

Tylko pisze ATX na naklejce zasilacza? jeśli tak to zasilacz no name i może być tak że po prostu zasilacz chodził do czasu, a teraz w stresie nie uciąga sprzętu. Sprawdź jeszcze temperatury karty graficznej i procesora w stresie jak ci się uda.

tomek21
komentarz
komentarz

No tylko tak pisze nie no chociaz pisze tez duzymi ALTIS,nie da rady sprawdzic bo to doslownie chwila jest i wszystko stoi,wiec teraz nie wiem co wymienic grafe czy zasilacz:) chyba przyjdzie obydwie czesci wykopac

HQ19
komentarz
komentarz

Ja proponuję wymienić Ci zasilacza na ModeCom MC350 lub ModeCom MC400. Zasilacz, który aktualnie posiadasz jest beznadziejny.

tomek21
komentarz
komentarz

No tak jednakze zasiegnolem rady kolegi i pokazalem mu na czym problem polega i powiedzial ze to jednak sie grafa psuje albo przegrzewa bo mial tak samo kiedys z radeonem.Wiec czy wymiana zasilacza moze zakonczyc moj problem??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli wiatrak się kręci na karcie, to mało prawdopodobne, aby się przegrzewała. Jeśli masz taką możliwość, to pożycz najpierw markowy zasilacz (od razu mówię, że ModeCom Feel to NIE jest markowy zasilacz - jeśli ModeCom, to tylko MC), wtedy sam się przekonasz, czego to wina. Ale tak czy owak, zasilacz nadaje się do wymiany, bo takie niemarkowe zasilacze to bomby zegarowe - równie dobrze mogą chodzić 3 lata, jak i spalić pół kompa w ciągu sekundy.

tomek21
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak własnie zrobie,najpierw sprawdze zasilacz,wielkie dzieki za rade i pomoc

Pojawil sie kolejny objaw,mianowicie moj komputer caqlkiem wysiadl i zawieszalo na loadzie systemu ale po uruchomieniu w awaryjnym i odinstalowaniu sterownikow do grafiki komputer dziala bez nich lecz problem kresek na monitorze pozostal.....wiec to jednak chyba grafika

Pojawil sie kolejny objaw,mianowicie moj komputer caqlkiem wysiadl i zawieszalo na loadzie systemu ale po uruchomieniu w awaryjnym i odinstalowaniu sterownikow do grafiki komputer dziala bez nich lecz problem kresek na monitorze pozostal.....wiec to jednak chyba grafika

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.