x-kom hosting

Nieszczęsny GeForce 9400GT :(

qroj
utworzono
utworzono

Witam,juz kiedys pisałem o mojej karcie.Chodzi mianowicie o GeForca 9400 GT 1 GB.Wydawalo mi sie to dziwne ze nie odpala NFS Carbona na maksa a na średnich sie jeszcze troche przycina....Ale teraz to co sie stalo to lekka przesada!! Od dawna gram w World of Warcraft zawsze miałem wszystko na maksa ustawione ale ostatnio zobaczyłem ze cos tam ,,24 bit color...''jest nie na maksa to jest chyba wygładzanie bo po tym 24 bit jest jakies depth i potem multisample x1 ..costam.Dobra nastawiłem 24 bit color i multisample na x8 i co?Widac ze nie chodzi płynnie (przynakmniej a widze bo juz długo gram i widac róznice).Jeszcze jedno kupiłem niedawno bf2 +js i jest pełno artefaktów (czarnych migajacych kropek na ziemi)I jeszcze jedno painkiller nie odpalił na maksa gra była tak spwolniona ze ...dostałem szału...a gdy wchodziłem do jakiegos budynku to nagle tak przyspieszało ze nie wiedziałem co sie dzieje do okoła.A i jeszcze jedno;) Two Words na najnizszych sie cioł a grafika była taka jakby ktos mi zdjecia pokazywał.AA i jeszcze ale to ostatnie jak grałem w bf2 to nagle cos w kompie zapiszczało zamisat liter byłe znaczky i całe otoczenie tez było w znaczkach (cos podobnego jak w matrix ;p).

I oto moje pytanie ,czy mozliwe ze karta jest zepsuta i czy oddac ją jak najszybciej na gwarancje.

aaaa jeszcze jedno xD to to konfig kompa:

AMD Athlon 2,6x2 ,GeForce 9400 GT 1GB,2GB goodram dual channel,płyta główna Gigabyte GA-M52L-S3

Prosze o odpowiedz (dobrze by było jakby ktos co ma ta samo karte cos naisał) Z góry dziekuje

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Moim zdaniem karta jest po prostu za słaba do w/w gier, aby chodziły na full. Jest to typowa karta do internetu, offica i innych dupereli, a nie do gier. 1GB na niej nic nie znaczy - taki GeForce 7900GT 256MB jest od niej wydajniejszy ;)

Jeżeli wcześniej jednak działała Ci dobrze na podanych przez Ciebie grach, a teraz dopiero się zepsuła to jest najprawdopodobniej uszkodzona - w tym wypadku skorzystaj z gwarancji.

damib
komentarz
komentarz

Ta twoja karta to dobra jest do komputera biurowego a nie grania... Mimo że ma 1GB to w dodatku DDR2, a efektywne taktowanie pamięci to jakieś 800MHz. Co do gier karta się po prostu nie wyrabia. Radził bym przeinstalować sterowniki na najnowsze i odświeżyć system jeśli problemu przedtem nie było. I sprawdź temp. karty w stresie.

qroj
komentarz
komentarz

testowałem karte w 3d mark 06. 5 fps.:)

matko! właczyło sie cpu test ale zawiecha 0fps:P

maxsp2
komentarz
komentarz

A powiedz jaka zasiłke masz do tego wszytkiego..?

Bo mimo iz ddr 2 carbon powinien isc na maksa..

Podaj tempretury ? jakie ona ma chlodzenie ?

Osobiscie to bym ci polecil wymiane tego czegos na GIGABYTE HD 4670 (/512mb/Ddr3/128bit)

Lub 8600gt z pamieciami ddr3/128it

FrogsterPL
komentarz
komentarz
właczyło sie cpu test ale zawiecha 0fps:P

Tym się nie przejmuj, to akurat normalka na niemal wszystkich komputerach, no może poza tymi za parę tysięcy złotych i więcej ;)

qroj
komentarz
komentarz

Zasilacz to jakis shit;p był razem z obudowa marki Tracer 450 W .A mam pytanie czy tak karta jest dobra do grania w nowsze gierki?http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/GeForce_9800_GTX_EVGA_512MB_2xDVI_PCI_E_KO__wyprzedaz/pelny,id,60128/

Prosze o opinie i czy zasilacz 450W starczył jak bym planował zakup tej karty (ale jakis markowy zasilacz);p

ibox514
komentarz
komentarz

Karta OK. Zasilacz 450W markowe - wystarczy. Twój tracer? Nie... Przynajmniej u mnie przy GTS 250 nie daje rady :D , lepiej nie ryzykować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.