x-kom hosting

zapas mocy - corsair 400w ?

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Mam pytanie do konfiguracji

e5200

msi p35 neo-f

4gb ram OCZ ddr2

320gb dysk

Geforce 9600 GT podkręcona

Cooler Master elite 333 ( i w nim 2x wiatraczek 120mm)

jak duży i czy wogóle będzie zapas mocy przy zasilaczu Corsair 400W ( 30A na lini 12v ) Czy zasilacz będzie się męczył tym zestawem ? Czy spokojnie będzie działac przez długie lata ?

Czy przy zmianie grafiki na 4850 i/lub na E8400 będzie dalej ciągnął komputer? Czy przy tym aktualnym zestawie mogę robic OC spokojnie ? Prosze niech ktos najlepiej powie ile mam Watów w zapasie będę wdzięczny , gwarantuję "pomógł"

casion
komentarz
komentarz

Spokojnie da sobie radę do bardzo dobra zasiłka . Możesz spokojnie robić OC ;)

Gość
komentarz
komentarz

a w przypadku zestawu tego jak podałem na początku tyle że z grafiką 4850 oraz prockiem e8400 też będzie śmigał czy już zastanowic się nad lepszą zasiłką ? Jak tak to jaką proponujecie do 250 zł ?

casion
komentarz
komentarz

Będzie śmigał :P To bardzo dobra zasiłka nie musisz jej zmieniać ;)

Gość
komentarz
komentarz

to to wszystko jasne dzięki Ci wielkie za pomoc , Wiem że to nie ten dział ale przy okazji zapytam żeby bałaganu na forum nie było:

Na moim starym komputerze ( działał bez zarzutu 4-5 lat) tj : Athlon xp 1800+ , 1gb ddr , karta nvidia jakaś stara 6600 ( jakoś tak) , zasilacz Megabajt 350w , mam problem bo muszę kilkanaście albo kilkadziesiąt razy włączac i wyłączac komputer żeby monitor mi zaskoczył. Niby sie wszystko włącza ale monitor czarny , dopiero po wielu próbach zaskakuje i włącza się monitor , dodam że to nie przez kartę graficzną ( sprawdzałem inne) oraz nie przez kabel zasilania dla monitora ( sprawdzałem inny) może to przez ten zasilacz Megabajt ?

Pozdrawiam

casion
komentarz
komentarz

Spróbuj podłączyć tego corsaira do tego zestawu, ale wątpie że do od zasilacza. Myślę że to coś z monitorem .

Gość
komentarz
komentarz

z monitorem raczej nie , wszystko wydaje się byc z nim w porządku. A problem zaczął się wtedy jak głos "chodzenia" komputera się zmienił taki dziwny jest sam nie wiem...

casion
komentarz
komentarz

Spróbuj na tym drugim zasilaczu, przeczyść chłodzenie procesora, zobacz czy wentyl na procu startuje . Jeśli masz aktywne chłodzenie na grafe to tam też sprawdź czy wentyl startuje, przeczyść go ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.