x-kom hosting

Problem z Palit Radeon HD4850 512mb...!

kondziu124
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam problem z kartą graf. Palit Radeon hd4850.Otóż problem pojawiał się już od momentu kupienia kompa(praktycznie) bo dłuższym graniu w crysisa,mass effect,gears of war,far cry 2 itp...(gdzieś tak 2godziny powiedzmy) mam taki problem że komp się restartuje albo odłącza mi się monitor(ale dioda się świeci,tak jakby był na chodzie ale nic nie widać) i trzeba kompa samemu zresetować , a czasem zdarza się że monitor wyłączy się i po chwili znowu się włączy a na ekranie mam komunikat vpu recover że zresetowano akcelerator graficzny czy coś w tym rodzaju.

Wina leży raczej po stronie karty (próbowałem wyłączać vpu recover,wgrywać inne sterowniki a nawet przeinstalowywać windowsa XP ale to nic nie dało)

Wiatrak chodzi bez zastrzeżeń, karta nie była kręcona ani razu.

Mam zasilacz modecom premium 500W

Amd phenom x4 9850 BE (nie kręcony)

2gb ramu GoodRam

Gigabyte ga m68sm-s2l

Jakie są wasze pomysły co może być nie tak?

Znajomi sugerowali że karta wadliwa fabrycznie...

W spoczynku 40-43 gdzieś tak zaś na chodzie(przy obciążeniu tzn. gry itp.) od 45 do 50 gdzieś

dem
komentarz
komentarz

A jakie temperatury ma w spoczynku i przy obciążeniu?

kondziu124
komentarz
komentarz

W spoczynku 40-43 gdzieś tak zaś na chodzie(przy obciążeniu tzn. gry itp.) od 45 do 50 gdzieś

Sory że napisałem dwa razy....

damib
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze temperaturę procesora programem RealTemp podczas obciążenia i podaj. Na jakich sterownikach próbowałeś?

kondziu124
komentarz
komentarz (edytowane)

Ati catalyst (wiadomo) ten co mam na płycie do karty,starsze i nowsze wersje testowałem (aktualnie mam 9.4 ze strony producenta)

Chciałbym dodać że ten problem jest nie po 2godz. a mniej więcej po 1godzinie ale tylko w tych nowych grach...normalnie tak przy surfowaniu po necie czy cuś to bez zastrzeżeń.

A co do real temp to ten program nie obsługuje procesorów AMD...takie coś i wyskakuje ,,The procesor detected is not supported''

Sprawdziłem speed fanem i jest takie coś w idle procek osiąga maks 45 stopni

A przy obciążeniu 55-58 gdzieś...

Jeśli to procek to jakie chłodzenie proponujecie?

Ja mam firmowe na razie.

Teraz podczas testowania tempy przy graniu tym razem po 15minutach , miałem ten problem co napisałem wyżej monitor wyłączył się(ale dioda się paliła)czarny ekran i reset...musiałem robić.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytanie za 100pkt: czy masz Palita ze złotym chłodzeniem i obciętym PCB?

Bo jeśli tak to być może problemem są temperatury ale nie sekcji zasilania karty a nie GPU.

Gość
komentarz
komentarz

No i tak jak myślałem. Daj nawiew na jej lewą stronę bo prawdopodobnie gotuje ci się sekcja zasilania.

Termoobieg w obudowie w ogóle jakiś masz?

kondziu124
komentarz
komentarz

Daj nawiew w sensie?

A termoobieg jakiś na pewno jest bo z boku mam otwory wylotowe,z tyłu jakieś i dwa z przodu u góry i u dołu na obudowie.

marcinx26
komentarz
komentarz

najlepiej daj zdjęcia obudowy albo napisz jaki masz model

masz dodatkowe wentyle założone w budzie ??

lythis
komentarz
komentarz

Nawiew w sensie wentylatorki na te otwory :P

kondziu124
komentarz
komentarz (edytowane)

http://img211.imageshack.us/img211/1549/p1504092057.jpg

Tu macie link co i jak jest ułożone w kompie (po zdjęciu obudowy)

W tym miejscu co te otwory przy pcb są to nic nie mam jest po prostu to chłodzenie co dałem link poniżej

http://infoglob.kei.pl/images/C8B1A82C-4FB...6A60ACC2A4.JPEG

Obudowa to I-box lion 604b prescot ciut mniejsza niż normalne

A wiatraki jakieś w środku to są.

Czytałem na forach że można spróbować kupić jakieś radiatorki na te kości gdzie te dziórki są i przymocować je taśmą termoprzewodzącą,lub zdjąć bok obudowy i odpalić wiatrak domowy...jeśli to nie pomoże to oddać na gwarancji kartę bo coś z sekcją zasilania pcb jest nie halo...

Gość
komentarz
komentarz

"jakieś są" wiele nie mówi ;). Dobry termoo to podstawa.

Zonc z PCL na swoją kartę zastosował najprostszy patent z wentylatorem który dmucha testowo na kartę:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c8fbb12dcc6f48bf

Enjoy. Teraz chyba powinno być jasne o co chodzi.

Teraz ustaw takowy wentyl tak, aby dmuchał jak najmocniej na kartę http://infoglob.kei.pl/images/C8B1A82C-4FB...6A60ACC2A4.JPEG po jej lewej stronie - tam gdzie jest dużo tych czarnych kostek takich ;).

To jest twoja sekcja zasilania i podejrzewam że to właśnie z nią są problemy.

kondziu124
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak załóżmy że wypróbuję ten sposób z wiatrakiem i pomoże to znaczy że mam zmienić chłodzenie karty, a jeśli nie to zawsze jest gwarancja xD

Jakie polecacie szczególnie na ten model ???

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
No tak załóżmy że wypróbuję ten sposób z wiatrakiem i pomoże to znaczy że mam zmienić chłodzenie karty, a jeśli nie to zawsze jest gwarancja xD

Jakie polecacie szczególnie na ten model ???

To nie jest kwestia zmiany chłodzenia, bo na GPU po odczytach termalnych widać że się sprawdza. Problemem jest u ciebie:

- niedostateczny termoobieg

- brak chłodzenia sekcji (radiatorów, ba, nawet zwykłych małych kostek BGA..)

- brak w ogóle pewności że to sekcja, to jest moja sugestia ale nie jest powiedziane że mam rację - musisz sprawdzić to podanym przeze mnie "patentem".

Także w tym momencie nie pytaj się o zmianę chłodzenia a spróbuj schłodzić po prostu sekcję. Jeśli okaże się że patent pomógł -> kup jakieś radiatorki, np. do pamięci kart graficznych, obklej sekcję i przymocuj jakiś wentyl aby na nią dmuchał. Powinno spokojnie dać radę (o ile to jest to) ;).

Tak, trochę tu majsterkowania ale wydaje mi się że powinieneś dać sobie z tym radę.

  • 2 tygodnie później...
kondziu124
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki teraz czas żebym wziął tę sprawę w swoje ręce.

"jakieś są" wiele nie mówi ;). Dobry termoo to podstawa.

Zonc z PCL na swoją kartę zastosował najprostszy patent z wentylatorem który dmucha testowo na kartę:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c8fbb12dcc6f48bf

Enjoy. Teraz chyba powinno być jasne o co chodzi.

Teraz ustaw takowy wentyl tak, aby dmuchał jak najmocniej na kartę http://infoglob.kei.pl/images/C8B1A82C-4FB...6A60ACC2A4.JPEG po jej lewej stronie - tam gdzie jest dużo tych czarnych kostek takich ;).

To jest twoja sekcja zasilania i podejrzewam że to właśnie z nią są problemy.

Ok...Pora wrócić do tematu próbowałem z czymś takim a nawet z jakimś wiatrakiem domowym...efekt bez zmian

Gość
komentarz
komentarz

Więc w zasadzie, o ile dobrze wszystko przeprowadziłeś, pozostaje oddać kartę na gwarancję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.