x-kom hosting

Optymalna karta graficzna dla płyty gł. z mikroukładem VIA VT8366A KT266A

noekeller
utworzono
utworzono

Witam,

Jaką kartę graficzną mogę do takiej płyty zakupić. A dokładnie jaką maksymalną pamięć operacyjną może taka karta mieć biorąc pod uwagę mikroukład płyty głównej.

Pozdrawiam!

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)

podaj marke i model płyt głównej

Edytowane przez bemol911
noekeller
komentarz
komentarz

VIA VT8366A Apollo KT266A

Czy ktoś może mi pomóc ten temat ogarnąć???

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale ty podajesz nazwę chipsetu a nie płyty głównej

wyczytałem że ten chipset obsługuje PCI Express, więc możesz kupić każdą kartę graficzną pod to złącze

ale dla pewności pobież program CPUz Klik i pokaż mi screena z zakładki Mainboard

Edytowane przez bemol911
noekeller
komentarz
komentarz

Problem w tym, że to płyta główna kumpla i ja się podjąłem znalezienia dla tego starocia jakiejś lepszej grafiki, tak aby mu MEDIEVAL Total War hasał bez problemu. W tym momencie ma GF5200 128 MB. Dlatego też nie wiem jakiej firmy jest ta płyta główna. A jak duże znaczenie to ma? I czy w ogóle jest sens kupować nową grafikę do takiego chipseta??

bemol911
komentarz
komentarz

jak ma GF5200 to płyta ma złącze AGP x8

noekeller
komentarz
komentarz

AIDA pokazuje że AGP jest 2.0 od 1-4x

bemol911
komentarz
komentarz

karty z AGP x8 też będą działać ale z mniejszą szybkością

noekeller
komentarz
komentarz

Aha. No to git!

A możesz mi jeszcze powiedzieć o co chodzi z szerokością szyny PCI/AGP?

Jeżeli ktoś ma 64 bit znaczy się że 128 bit już nie podejdzie? Chodzi tu o szerokość złącza?

I czy Jesteś mi w stanie polecić jakąś grafikę pod ten chipset, mając tylko te dane które podałem?

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym wybierał kartę GeForce 6600 DDR3 np:Klik ale spytaj się jeszcze jaki ma zasilacz

Edytowane przez bemol911
BlackRaven
komentarz
komentarz

tak aby mu MEDIEVAL Total War hasał bez problemu
Chodzi o pierwszą część Medievala, czy II? Jeśli II, to pytanie jaki ma jeszcze procesor i pamięć. Jeśli to jest starszy sprzęt to tą grę uruchomi co najwyżej w niskich detalach, z najmniejszym rozmiarem jednostek, a i tak przy większych bitwach może się ciąć. Pierwsza część Medievala powinna działać na takiej karcie bez problemu.
noekeller
komentarz
komentarz

Chodzi o MEDIEVAL II Total War.

Procesor to AMD Athlon 1.8 GHz. A pamięci RAM ma 1280 MB.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Minimalne wymagania więc spełnia. Kartę może dokupić proponowaną już wyżej GF 6600, lepszej nie ma sensu w takiego kompa pakować.

noekeller
komentarz
komentarz
lepszej nie ma sensu w takiego kompa pakować.

Jestem tego samego zdania. Porozmawiam z kumplem i postaram się go namówić na zakup nowej płyty i całej reszty podzespołów aby w pełni mógł się wczuć w rolę Imperatora.

Pozdro666!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.