x-kom hosting

czy zajeździłem kartę?

musashi
utworzono
utworzono

Problem wygląda następująco:

Jakieś 2 miechy temu zakupiłem 2gi monitor 24" full hd oczywiście i podpiąłem do swojej karty:

Palit Radeon HD 2600 XT (RV630) PCI-E 256 MB - od razu na nowym monitorze pojawiło się kilka gorących pixeli- monitor jest w 100% sprawny - zero bad pixeli. Monitor był sprawdzony jeszcze przed zakupem, później sprawdziłem to przełączając monitory na portach, co oczywiste problem pochodził z grafy.

Teraz sytuacja jest tragiczna. Przy odpalaniu visty już na początku pojawia się rozgwieżdżony ekran, który do tej pory był zawsze czarny, no może z kilkoma gwiazdkami, które się od czasu do czasu pojawiały. Oprócz tego, już po uruchomieniu systemu na pulpicie pojawiają się poziome linie o szerokości pixela, czasami znikają, ale głównie łażą za kursorem. To samo pojawia się praktycznie w każdym oknie, czy to przeglądarki, czy też jakiegoś narzędzia..

Temperatury na CPU -podaję bo mam WC- dochodzą do 55 C, na GPU do 48-49 C,

Przeinstalowałem kartę, monitory - były problemy ze sterownikami, ale jakoś poszło. wszystko jest aktualne.

Próbowałem też zdiagnozować wydajność karty, ale tutaj po prostu nic się nie da zrobić, zawsze wiesza się program testujący, albo wygasza mi monitory, więc nic nie wdzę, albo wali od razu bluescreena. Nawet raz nie dociągnął testu do końca.

wszystko poza tym zdaje się działać normalnie.

załączam zrzut z ekranu, pozostałe zrzuty zajmują za dużo miejsca...

zrzut_1.doc

zrzut_1.doc

falcon1984
komentarz
komentarz

Na 99% padły ci pamięci na karcie. Jak masz gwarancje to reklamuj

musashi
komentarz
komentarz

Chetnie bym zareklamował, ale gwarancja mi się skończyła jakieś pół roku temu, chociaż gwar. producenta chyba trwa dwa lata...- z tej też nie skorzystam, bo jak zakładałem WC musiałem okręcić radiator - z plombą poszła i gwarancja.

:(

Wieszak
komentarz
komentarz (edytowane)

Sam tu raczej nic nie zdziałasz...

Jeśli było Cię stać na dwa monitory 24calowe, to nie powinieneś nawet odczuć zakupu podobnej karty ;)

Do optymalnej pracy proponowałbym coś minimum 9600gt lub hd4850.

Edytowane przez Wieszak
musashi
komentarz
komentarz

właśnie walnął mi się sterownik atikmdag...

co do kosztów, to masz rację - dziś te karty są śmiesznie tanie, ale problem polega na tym, że nie mogę sobie pozwolić na taką padaczkę kompa. Ten sprzęt ma zast. biurowe, względnie gry strategiczne, zero 3d, Podpowiedz mi co jest optymalne (cena - do parametrów) do takiej roboty, bo nie ma sensu wywalać kasy na coś z czego i tak nie będę korzystał. Jeszcze jedno, przy moim kibelku odpada gwarancja, więc tym bardziej nie ma sensu przeinwestować.

Pozdro

Wieszak
komentarz
komentarz

Powiedz jakie to są konkretnie gry (tytuły).

Myślę, że przydałoby się kupić jednego z tańszych 9600GT lub np. hd3870 ;)

musashi
komentarz
komentarz
Powiedz jakie to są konkretnie gry (tytuły).

Myślę, że przydałoby się kupić jednego z tańszych 9600GT lub np. hd3870 ;)

Strategia to głownie Cywilizacja, ale Beyond the Sword się waliła - nie badałem problemu, ale ktoś napisał, że to wina 4 gb ramu, podobno jak wyjął 2 - chodziła dobrze. Coś w tym jest, bo w laptopie mam 2 gb i jest OK.

oprócz tego w zasadzie tylko biuro- masa aplikacji obliczeniowych. raczej grafy to nie obciąża.

Zjawa123
komentarz
komentarz

A ile miałbyś pieniędzy na wymianę ? Coś wynajdziemy :)

Czabi
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz?

musashi
komentarz
komentarz
Jaki masz zasilacz?

Mam teraz amacroxa 500, ale przymierzam się do zakupu enermaxa modu 625. w UK można kupić za 100 GBP... a właśnie tam jade.

Powiedzcie mi jeszcze czy problem przypadkiem nie powstał przez grzanie się pamięci na karcie...

Procki mam schłodzone b. dobrze. W stresie daję jeszcze wentyl na chłodnicę płynu i temp. specjalnie nie skacze. Co do pamięci- tutaj nie ma normalnego nawiewu na nie.. Jakby te pamięci padły, chyba wtedy bym widział jeszcze mniej.

Pozdro

albartos
komentarz
komentarz

Jak karta nie ma nawiewu to mogły się przegrzać pamięci i sekcja zasilania. Nie wiem jak się ona grzeje na twojej karcie, ale na obecnych jest bardzo gorąca.

Sam niedawno wymieniłem chłodzenie na karcie i sekcja zasilania była chłodzona tylko radiatorkami - no i pod obciążeniem padła. Objawy były podobne do twoich.

musashi
komentarz
komentarz
Jak karta nie ma nawiewu to mogły się przegrzać pamięci i sekcja zasilania. Nie wiem jak się ona grzeje na twojej karcie, ale na obecnych jest bardzo gorąca.

Sam niedawno wymieniłem chłodzenie na karcie i sekcja zasilania była chłodzona tylko radiatorkami - no i pod obciążeniem padła. Objawy były podobne do twoich.

Jakąś godzinę temu dałem nawiew na kartę i nieco pomogło. Na ekranie tego badziewia pojawia się znacznie mniej, ale problem nadal istnieje. Nie dało rady znowu przeprowadzić testu karty, znowu walnął mi bluescreena. A temperatury sporo spadły -43 C na CPU i 41 na GPU.

Zobaczę jak będzie dalej chodziła, jeśli jeszcze posłuży przed zgonem, to wymienię ją później,

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.