x-kom hosting

Jak sprawdzic liczbe FPS-ów ?

ziomek1295
utworzono
utworzono

Witam, znacie jakiś program który może pokazac ile w danym momeńcie mamy FPS-ów ? Moja karta to Ati Moblity Radeon HD 3450 256 mb.

devilll
komentarz
komentarz

FRAPS - uruchamiasz go, nastepnie grę i w rogu masz ilosć FPS

ziomek1295
komentarz
komentarz

A to nie zamula /?

Czabi
komentarz
komentarz
A to nie zamula /?

Nie

falcon1984
komentarz
komentarz

Troche zamula i powoduje spadek FPS-ów o kilka

matt667
komentarz
komentarz
Troche zamula i powoduje spadek FPS-ów o kilka

niby jak to sprawdziłeś?

devilll
komentarz
komentarz

no właśnie falcon, czemu tak uważasz, że FRAPS zamula, jaki program jest lepszy do mierzenia FPS?

Machur
komentarz
komentarz

co za glupoty-_-' - zamula dopiero jak nim nagrywasz filmiki.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, nie tylko jak nagrywasz filmiki. Samo uruchomienie frapsa z racji tego że mierzy on klatki powoduje lekki spadek klatek, nie wiem ile to dokładnie jest ale rozchodzi się o niewielkie wartości 2, może 3 klatki, ale zawsze coś. Czytałem o tym kiedyś artykuł więc nie mówcie że to z księzyca wziąłem :)

Jako alternatywa polecam EVGA Precision Tool, też można w nim ustawić żeby pokazywał klatki w czasie gry, temperatury, itd. Ogólnei fajny progam i można porównać czy pokazuje taką samą ilość klatek co FRAPS

BlackRaven
komentarz
komentarz

Samo uruchomienie frapsa z racji tego że mierzy on klatki powoduje lekki spadek klatek
Potwierdzam, zamiast używać frapsa można jeszcze poszukać odpowiedniej komendy do danej gry, np. w Stalkerze "rs_stats on", nie we wszystkich grach jest to oczywiście możliwe.
ibox514
komentarz
komentarz

W cs'ie też jest konkretna komenda na licznik fps , wpisywana w konsoli.

net_graph 3

Wartości od 1 do 3

Lub :

cl_showfps 1

Każdą komendę wpisujesz w konsoli

Co do tego że Fraps powoduje spadek fps , to Falcon ma rację. Najbardziej to widać gdy się sprawdza np. jakieśnowe gierki przy słabym sprzęcie....

Czabi
komentarz
komentarz

Ale spadek tych fpsów jeżeli jest to jest minimalny i tak pewnie nie ma większego wpływu na płynność gry.

falcon1984
komentarz
komentarz

Zgadza się, tak jak powiedziałem rozchodzi się raptem i kilka klatek (2-3 klatki)

devilll
komentarz
komentarz

To czemu jak testowałem kompa w 3DMarku06 to liczba klatek pokrywała się w obu programach w tym samym czasie, benchmark też ma spadki?? Raczej nie.

  • 3 tygodnie później...
danieljarosz
komentarz
komentarz

Witam ja mam taki problem z frapsem a nie chcę nowego tematu zakładać.

( konwertuję za pomocą programu Xilisoft wideo converter) Kiedy nagrywam jakikolwiek film z gry i staram się go przekonwertować to w tedy wywala mi z tego programu i pisze ze program xilisoft.....przestał działać. Czemu tak sie dzieje a moze to wina codeków...

Qniooo
komentarz
komentarz

Zawsze można zainstalować Ati Tray Tools (i wywalić ati control panel :)). On także pokazuje ilość fps, a przy spadku poniżej 25 to nawet na czerwono :P

Mephic
komentarz
komentarz
To czemu jak testowałem kompa w 3DMarku06 to liczba klatek pokrywała się w obu programach w tym samym czasie, benchmark też ma spadki?? Raczej nie.

Może dlatego, że jak wyłączysz FRAPSa to 3dmark pokaże 2-3 klatki więcej... ale tylko zgaduję...

<ściana>

devilll
komentarz
komentarz

Napewno nie, ponieważ robiłem testy zarówno z włączonym jak i wyłączonym FRAPSEM i ilosc klatek/s była taka sama, więc moim zdaniem to zależy od systemu i jego, że tak powiem zasyfienia.

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

ile moze byc najwiecej fps? bo u mnie na hd4850 przez kilka sekund mialem prawie 2000 :blink:

devilll
komentarz
komentarz

chyba nie ma limitu. Ja niekiedy w menu niektórych gier mam po ponad 5000fps/s

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.