x-kom hosting

Modecom Feel, zasilacz wydaje dziwne dzwięki?

Broto
utworzono
utworzono

Witam!

Mam dość dziwny problem i tak na prawde nie wiem czego to wina. Mój sprzęt po dłuższym, czasami krótszym czasie grania w cokolwiek (czy to WoW, czy Left 4 Dead, whatever) syczy( procek syczy ). problem zaczął pojawiać się po tym jak wymieniłem grafę na coś lepszego, miałem 7300 GS a teraz 8500 GT. Pozostały sprzęt to

Płyta główna : Asus P5ld2se

2 gb ramu 533

Procesor Intel pentium D 930 + 3.00 GHZ

Zasilacz ModeCom Feel 1 350 wat

CZego to wina i jak to zażegnać ?

//zmiana tytułu tematu na konkretny

//BlackRaven

Unitra
komentarz
komentarz (edytowane)

cewki w zasilaczu piszczą. najlepiej wymień go na jakąś delte albo fortona 350W.

Broto
komentarz
komentarz

chyba wolał bym już kupić coś porządniejszego.

czyli wymiana zasilacza pomoże ?

marcinx26
komentarz
komentarz

to jedyne sensowne wyjście , możesz najpierw sprawdzić co będzie się działo na sprawnym zasilaczu np. kolegi

Broto
komentarz
komentarz

Aha. Warto dodać, że gdy jest syk strasznie spada ilość FPSów w grach, nagle mam 20 i wszystko mi się muli, Windows też ...

Unitra
komentarz
komentarz
chyba wolał bym już kupić coś porządniejszego.

To nie są marki najwyższych lotów ale nie zawiedziesz się na nich. Możesz kupić Modecome MC 350W-400W [ ALE NIE FEEL ] albo Chiefa GPS na pewno starczą. Temperatury dobre?

Broto
komentarz
komentarz

Duże, bardzo duże,

( speed fanem mierzyłem )

Gpu 70C

CPU 76C

AUX 50 C

Core 70 C

reszta wporządku

Unitra
komentarz
komentarz (edytowane)

Speedfan czasem kłamie. Sprawdź everestem. Czyściłeś ostatnio kompa? Może te piski to rozkręcający się wentylator i jego łożysko. A te zawieszki gier to z powodu za wysokiej temperatury.

Broto
komentarz
komentarz

W evereście praktycznie to samo :)

Kompa, rozkręcany miałem w grudniu kiedy to się wszystko gruntowanie powaliło, to proc był czyszczony.

I wtedy był spokój przez jakiś czas, ostatnio zjawa pisku i małej ilości FPS wróciła .

I co mam wymienić ?

Unitra
komentarz
komentarz

Po pierwsze do wymiany pasta termoprzewodząca. Wyczyścić dokładnie kompa i wentylatory. Można też je nasmarować zrywając magiczną nalepkę i dodając wazeliny technicznej.

gruby1e1993
komentarz
komentarz

Te temperatury co podałeś to podczas gry mierzyłeś? Czy normalnie przy normalnym użytkowaniu ? Jeżeli przeczyszczenie wentylatorów nie pomoże wymień chłodzenie na procesorze na coś od AC:P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.