x-kom hosting

tunel na moje memory z pleksi xD

tomekk600
utworzono
utworzono (edytowane)

Napisałem poczatkowo temat w dziale pamieci ale postanowiłem zrobić własne chłodzenie zanim by go ktos tu przeniósł to minęło by pół wieku wiec zakładam nowy tu :)

Mam 4x1gb ocz platinum ciasno usadzone na abicie ip35 tak ze miedzy parami memorek jest 0,8mm odstepu a między sztukami w parze gdzies 1mm. Postanowiłem zrobic tunel powietrzny z pleksi schemat wykonany na rysunku ściągnietego z netu tyle mi wystarczy ;) (mam wyobraźnie przestrzenna :D )

ma to wygladac tak: z góry i z dołu wentyle wwiewający i wywiewający chyba 50mm zephyr

pict0158.th.jpg

Te żółte W to wentyl takie samo na górze ;D

jakies rady?? propozycje

ciekawi mi czy pleksa 4mm wytrzyma duza temp

TCNieI
komentarz
komentarz

plexi tak do 70C.. a rady hmm nie mam.. ciekawy pomysł, czekam na efekt końcowy :]

Ghost991
komentarz
komentarz

Z tego co wyczytałem planujesz zamontować 4 wentylatory??

Moim zdaniem lepszym rozwiązanie byłoby dać 2x60mm na górę pamięci. Większa powierzchnia czynna i lepszy przepływ powietrza

tomekk600
komentarz
komentarz

planowałem dac 2 jeden u góry 2 na dole i skierować powietrze pionowo w dół. Sądze ze to by była lepsza cyrkulacja niz nawiew od wierzchu pamięci i mieszanie sie powietrza na płycie ale nie da rady ;/ układ kondensatorów na płycie przeszkadza w zamontowaniu górngo a z dolnym też ciasno bo moja grafa długa... Chyba bede musiał dac je jednak na góre ( czyli wierzch jak chciał ghost), musze to jeszcze przemyslec

Ghost991
komentarz
komentarz
[...]i skierować powietrze pionowo w dół

To teraz byś dopiero namieszał w cyrkulacji :P:P

Ciepłe powietrze unosi się ku górze więc musiało by wiać z dołu

Jeśli masz w miarę dobrą cyrkulację powietrza w obudowie może lepiej kupić chłodzenie pasywne np AC RC??

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
To teraz byś dopiero namieszał w cyrkulacji :P:P

z dołu do góry nie da rady bo po 2 stronie gpu i pamięci karty idzie temp z nagrzanych do około 80-90* rezystorów i jest odwentylowywana do tyłu ale część zbierał by fan do ramu

Ciepłe powietrze unosi się ku górze więc musiało by wiać z dołu

Jeśli masz w miarę dobrą cyrkulację powietrza w obudowie może lepiej kupić chłodzenie pasywne np AC RC??

wiem znam podstawy cyrkulacji wkoncu pisze rozszezona z fizyki na maturze. Co to te AC RC?? myślałem nad OCZ XTC ale chciałem coś sam pokombinować

TCNieI
komentarz
komentarz
tomekk600
komentarz
komentarz

to aktywne ekstra :D i 2 razy tańsze od XTC chciałbym zobaczyc recenzje tego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.