x-kom hosting

Karta graficzna do około ~250zł

Abraham
utworzono
utworzono

Witam, zakupiłem nie cały rok temu komputer:

PROCESOR: Dwurdzeniowy Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

RAM: 1Gb

KARTA GRAF.: Zintegrowana 128mb <_<

Przez to nie mogę wykorzystać komputer do pogrania, dlatego zamierzam kupić dobrą kartę graf. do około ~250zł

Trochę poszukałem i znalazłem takie karty jak

ASUS GeForce 7900GS 256MB DDR3

GIGABYTE 8600GT 256-BIT 256 MB

GIGABYTE GV-RX26T256H Radeon HD 2600 XT

MSI 8600 GTS 256MB 2000MHz 8600GTS HEATPIPE

Karty nie zamierzam kupować na allegro, tylko je tam przeglądam;]

Czy karty wyżej są godne uwagi/która najlepsza i czy wystarczy do pogrania w miarę rozsądnych detalach w takie gry jak F.E.A.R, COD4 , all gierki Source (DoD, HL2, CS:S) i ogólnie w trochę te lepsze gierki (nie mam tu ofc na mysli takich gier jak crysis czy GTA IV)

Może macie jakieś lepsze propozycje dot. kart graf w tej cenie? (nie znam się za bardzo)

Z góry thx :)

Buster
komentarz
komentarz

Też bym radził Radka i do niego troszkę oc procka podgonić. A jaki zasilacz?

Abraham
komentarz
komentarz

Zasilacz: CODEGEN 350W

Gość
komentarz
komentarz
Zasilacz: CODEGEN 350W

Do wymiany i to ekspresowej. Polecam lekturę do czego może prowadzić posiadanie tego "zasilacza": KLIK

Również możesz tam wyczytać polecane tanie modele. Wtedy dopiero będzie można rozmawiać o wymianie karty graficznej.

Za 250zł można spróbować poszukać nawet HD3850 256MB. Wydajniejsza od wszystkiego co podałeś w pierwszym poście, kwestia tylko jej złowienia. ;)

Abraham
komentarz
komentarz

Tak, wiem, że taki zasilacz jak codegen jest wadliwy, ale mi nigdy nie przysporzył problemów. Mój starszy komputer posiadał zasilacz również codegen (300W) i przez okres sprawowania się komputera (około 1 roku, wymieniony nie z powodu awarii a upgrade'u) nic złego się z nim nie działo (z zasilaczem). Ten komputer działa pod tym zasilaczem nie cały rok 24/7 (ach te ściąganie filmów :D ), i nie było nawet ani jednego niechcianego resa^^

Być może powiecie, że mam z nim szczęście ale cóż...

Funduszy na kartę graf i na zasilacz nie bardzo mam, więc jeżeli zacznie mój komputer wydziwiać dziwne rzeczy po wsadzeniu grafiki, (najprawdopodobniej ten radek HD3850) niezwłocznie kupie nowy zasilacz.

Ofc czekam na następne propozycje, czy zostać przy tym radku czy coś innego?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem sam Codegena 300W przez 2 lata bez ekscesów.. coś to zmienia? Nic. ;)

Problem leży w zdolnościach obciążeniowych tego zasilacza jak i naprawdę bardzo kiepskiej elektronice. Jeśli władujesz do kompa kartę która wymaga pewnej stabilnej wartości A w kwestii obciążenia głównych linii 12V to do tej pory "działający dobrze" zasilacz może zacząć robić ci naprawdę wiele nieprzyjemnych rzeczy.. czasami kończących się nawet wybuchem.

Jeśli nie masz na obie te rzeczy funduszy to najroztropniej jest darowac sobie zakup karty w tym momencie, kupić jakieś tanie i dobre PSU - nawet wspomnianego przeze mnie w arcie MC-350 i dopiero potem myśleć o tego typu zakupach. Jeśli uprzesz się i kupisz kartę to zrobisz to na własną odpowiedzialność ale pamiętaj że jak spotkają cię restarty albo sypanie artefaktami to winowajcy będziesz szukać przed lustrem ;).

ach te ściąganie filmów

.. czyżby rapidzik? W takim razie szybko się rozstaniemy w kwestii dyskusji.

Abraham
komentarz
komentarz
"działający dobrze" zasilacz może zacząć robić ci naprawdę wiele nieprzyjemnych rzeczy.. czasami kończących się nawet wybuchem.

Taka sama sytuacja może wystąpić z każdym innym zasilaczem.

Nie chcę się kłucić, bo wiem, że na temat zasilacza masz na pewno rację.

Ale tak jak powiedziałem-jeżeli cokolwiek będzie nie tak po wsadzeniu grafiki, wymienie zasilacz na lepszy, sprawniejszy ;)

Co do kwesti hd3850-przykładać wagę jaki producent? Jeżeli tak to najlepiej jakiego?

Buster
komentarz
komentarz

Jak nie masz dużo pieniędzy to może być nawet i referent, ważne żeby na pamięciach DDR3

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Taka sama sytuacja może wystąpić z każdym innym zasilaczem.

Nie chcę się kłucić, bo wiem, że na temat zasilacza masz na pewno rację.

Ale tak jak powiedziałem-jeżeli cokolwiek będzie nie tak po wsadzeniu grafiki, wymienie zasilacz na lepszy, sprawniejszy ;)

Co do kwesti hd3850-przykładać wagę jaki producent? Jeżeli tak to najlepiej jakiego?

Może ale nie z takimi konsekwencjami. Ja mam Tagana.. ty masz Coda, mi padnie z hukiem Tagan - 99,9% że wszystko mi przeżyje. Tobie padnie tak samo Codi - 50%, loteria fantowa w której zazwyczaj jesteś po przegranej stronie jako że te zasiłki nie mają żadnych zabezpieczeń, ba, nawet i aktywnego PFC mimo że mają takową naklejkę na sobie. Dałem wyżej link z konkretnymi przykładami, w treści masz też link do perfekcyjnego tematu na THG o tym, aby nie było wątpliwości i czasochłonnego przeglądania tematu: KLIK

O ile zdążysz zareagować. Bo palące się PSU sekundę po włączeniu kompa też są - kwestia tego co się pod nie podpięło ale jeśli nawet przy Radkach 9600 się robiło ciemno w pokoju to ja nie mam pytań..

Ja najlepiej wspominam.. referencyjnego Sapphire'a. Jego jedyną wadą był mus czyszczenia chłodzenia raz na miech ale można było to robić patyczkiem bez kompletnie ściągania owiewki czy czegoś.. po prostu wyciąg karty z obudowy i tyle.

tomekk600
komentarz
komentarz

ja mam powercolor ale polecam msi oc edition albo sapphire'a własnie. najlepiej sie kręcą

Abraham
komentarz
komentarz

Zanim temat ogłoszę do zamknięcia - jak poszczególne gry będą się sprawowały pod tym radkiem hd3850 256mb DDR3?

Może ktoś zna jakieś linki do testów we wielu grach :D ?

OFC odwiedziłem wujka Google ale troszkę mnie poskompił :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Zanim temat ogłoszę do zamknięcia (...)

Za "ściąganie filmików" już dawno powinien polecieć. ;)

OFC odwiedziłem wujka Google ale troszkę mnie poskompił :P

http://www.google.pl/search?q=hd3850+256MB...lient=firefox-a

Trzeci wynik -> fraz. Mam wrażenie że w ogóle nawet nie szukałeś.. :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.