x-kom hosting

Wyłączanie się komputera mimo zmiany zasilacza na markowy

Seca
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, jakiś czas temu przedstawiałem wam mój problem a mianowicie po trochę większym obciążeniu mojego peceta ten się wyłącza. Postanowiłem zakupić nowy zasilacz, poprzedni to Tracer. Teraz mam Modecom MC350 ATX którego poleciliście mi na tym forum. Przez miesiąc wszystko hulało jak trzeba, nic się nie działo ale od kilku dni koszmar powrócił, komp znów zaczął się wyłączać. Podpowiedzcie mi co może być powodem ze komp znowu ma jakiś problem?

//Zmiana tytułu tematu na konkretny

//BlackRaven

bez_tytuĹu.JPG

post-24233-1239197364_thumb.jpg

dem
komentarz
komentarz

Być może teraz już winą nie jest zasilacz może to wina ze strony systemowej przeczyścić rejestr, odwirusować i usunąć inne syfy i powiedz czy to pomogło? Z ciekawości jeszcze jakie masz temperatury? I jaką masz pełną konfiguracje sprzętu?

Seca
komentarz
komentarz (edytowane)

System formatowałem zaraz gdy to się zaczęło dziać, wiec raczej to nie to. Dodaje również screena z temperatura. Wydaje mi się ze troszkę wysokie co?

Aha co do tej temperatury sa podczas działającej w tle gierki.

Hammer
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli program się nie myli to 97 stopni to o wiele za dużo, taka temperatura jest już niebezpieczna dla procesora i może właśnie dlatego komputer się resetuje, sprawdź czy chłodzenie działa, czy jest dobrze zamontowane, nałóż nową pastę.

przemekx
komentarz
komentarz

Podaj temperature Speedfan

Lub Everestem

casion
komentarz
komentarz

Everest i Speedfan najbardziej przeklamuja. Core temp jest ok, chyba że masz walniete czujniki na plycie, tak 97 stopni to o wiele ze dużo. Proponowałbym zmienić chłodznie na procu .

Seca
komentarz
komentarz

Zrzuciłem wentylator, radiator i wymieniłem pastę na procku. wszystko przeczyściłem i teraz temperatura podczas gdy gra jest załączona jest ok 60-70 czasem 75. Czekam do pierwszego restartu.

Panowie po kilkunastu minutach gry temperatura dochodzi do ok 90 stopni. Wszytko sprawdzone i wyczyszczone wiec w czym może leżeć problem?

dem
komentarz
komentarz

A jak dużo tej pasty nakładasz dokładnie zaczepiasz wentylator? jak chłodzona jest buda?

Seca
komentarz
komentarz
A jak dużo tej pasty nakładasz dokładnie zaczepiasz wentylator? jak chłodzona jest buda?

Hmm ciężko powiedzieć ile tej pasty dałem, myślę ze tak normalnie. Rozprowadziłem po całej powierzchni dość równomiernie. Wentylator zakładam dokładnie tak jak był. Buda nie ma żadnego dodatkowego chłodzenia, ale jest cały czas otwarta.

Może trzeba kupić nowy wentylator bo tej już nie wyrabia co?

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

No ten box może nie wyrabiać . Pasty masz nałożyć cieniutko . Zakładając że masz boxowe chłodzenie . To pewnie sprawa chłodzenia . ;)

Seca
komentarz
komentarz
No ten box może nie wyrabiać . Pasty masz nałożyć cieniutko . Zakładając że masz boxowe chłodzenie . To pewnie sprawa chłodzenia . ;)

Wiec mam kupic taki sam i wpakowac w miejsce starego czy dokupic jakies drugi doatkowy?

Konioklonio
komentarz
komentarz

Może najpierw sprawdź z jaką prędkością kręci się wentylator Boxowy. Pasty trzeba nałożyć bardzo cienką warstwę.

Seca
komentarz
komentarz
Może najpierw sprawdź z jaką prędkością kręci się wentylator Boxowy. Pasty trzeba nałożyć bardzo cienką warstwę.

A w jaki sposob moge to sprawdzic?

rideluk
komentarz
komentarz

W biosie jest predkosc wentylatorow.. szukaj "cpu fan speed" etc

Seca
komentarz
komentarz
W biosie jest predkosc wentylatorow.. szukaj "cpu fan speed" etc

Wentylator obraca sie z predkoscia 3375 RPM

Daetorian
komentarz
komentarz
Wentylator obraca sie z predkoscia 3375 RPM

Dość szybko i pewnie głośny jest. Ja BOXowe szybko zamieniłem na http://allegro.pl/item596900732_arctic_coo...ersja_gw6l.html i pomimo podkręcenia procka z 2.5ghz na 3.5ghz temp nie przekracza 60 stopni! Więc polecam wymianę chłodzenia. Po za tym kręci sie z 1250 RPM wiec prawie go nie słychać :D

Seca
komentarz
komentarz (edytowane)
Dość szybko i pewnie głośny jest. Ja BOXowe szybko zamieniłem na http://allegro.pl/item596900732_arctic_coo...ersja_gw6l.html i pomimo podkręcenia procka z 2.5ghz na 3.5ghz temp nie przekracza 60 stopni! Więc polecam wymianę chłodzenia. Po za tym kręci sie z 1250 RPM wiec prawie go nie słychać :D

Wiesz u mnie temperatura tez jest ok 50 stopni, tylko gdy go obciążam grą wtedy wzrasta nawet do 100.

Jest jeszcze taka kwestia ze niedawno musiałem na chwile podłączyć drugi HDD no i wtedy komp wyłączał się non stop wiec to by wskazywało na to ze zasilacz nie wyrabia z dodatkowym sprzętem czy może się mylę?

Podrzućcie mi jeszcze jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak z tym kompem?

Widzę ze już nikt nie ma pomysłów co może być nie tak z moim kompem. Szkoda :(

Zjawa123
komentarz
komentarz

A teraz masz podłączony ten dysk ? Te temperatury są naprawdę niepokojące, ale jeśli nie robiłeś żadnego podkręcania to nawet BOX powinien wystarczyć.

Seca
komentarz
komentarz
A teraz masz podłączony ten dysk ? Te temperatury są naprawdę niepokojące, ale jeśli nie robiłeś żadnego podkręcania to nawet BOX powinien wystarczyć.

Nie dysk już jest odpięty, był podpięty na kilka godzin i wtedy komp non stop się wyłączał. Niczego nie podkręcałem, ani grafiki ani procka. Co do grafy to ona tez strasznie się grzeje (sprawdzałem na dotyk) ale podobno to normalne przy GeForce 6600GT.

Kurcze boje się ze zjara mi się procek albo cala płyta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.