x-kom hosting

Dobranie Karty PILNIE

6frans6
utworzono
utworzono

Czy lepsza będzie grafika sapphire hd3850 512 256bit gddr3

czy Palit 3870

albo Gigabyte GeForce 9600GSO, 512MB DDR3 (256bit)

Ewentualnie jakaś inna z e-marketu w podobnej cenie

Pozdro i wesołych świąt

6frans6
komentarz
komentarz (edytowane)

Taktowanie rdzenia 600 MHz

Taktowanie pamięci 900 MHz

Ale ona ma strasznie małe takty

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Taktowanie pamięci 900 MHz

Efektywnie 1800 MHz, więc wcale nie takie małe.

Wg mnie karta podana przez djmakusa jest dobrym wyborem ;) Ale poczekaj jeszcze na inne opinie.

6frans6
komentarz
komentarz (edytowane)

A ten radek 3870 ustępuje wydajnościowo temu GF ?

A pozatym czy Palit to dobry wybór ?

Jakie ma temperatury w stresie

Gość
komentarz
komentarz

Różnica między 3850 a 3870 wynosi teoretycznie ~20-30%. Zaś 3870 pozostaje minimalnie w tyle za 9600Gt jeśli weźmiesz pod uwagę granie z AA i AF. Ogólnie jednak karta jest dobrym wyborem i jeśli jest mocno tańsza w stosunku do GT to warto się nią zainteresować... oczywiście należy uważać w przypadku Palita na obcięte pcb (z żółtym chłodzeniem) - sekcja zasilania jest tam okrojona co przekłada się na pobór W jak i gorsze właściwości OC.

Gość
komentarz
komentarz

Ten Palicik podany przez djmakusa jest bardzo dobry, w benchmarkach wygrywa HD3870, a w grach GF9600GT.

Gość
komentarz
komentarz
Ten Palicik podany przez djmakusa jest bardzo dobry, w benchmarkach wygrywa HD3870, a w grach GF9600GT.

A właśnie o tym mówiłem - wersja kastracyjna na pcb oraz przeciętne chłodzenie, ja bym omijał. Gdyby to był 3870 to większą wartość miałby dla mnie referent. Przynajmniej pewność że producent nie grzebał mi w elektronice i nie ładować tanich komponentów. A taka rzecz ma się niestety przy podanym przez niego 9600GT.

Plus o benchmarkach wspominać wg mnie jest nieco niestosownie - to właśnie w gry się gra i to one się liczą a nie "smarki" i kręcenie słupków ;)

6frans6
komentarz
komentarz

Więc jaką kartę mi polecacie i czy będzie ona jeszcze tak wydajna przez kilka lat?

i czy zasilacz Pentegram 430W da jej radę i będzie stabilny?

rideluk
komentarz
komentarz
czy będzie ona jeszcze tak wydajna przez kilka lat?

chyba zartujesz ;)

i czy zasilacz Pentegram 430W da jej radę i będzie stabilny?

zasilacz jest bardzo dobry

co do karty- za tą kaskę to Palit 9600GT..

damib
komentarz
komentarz

Polecam tą sama kartę co podał djmakus. A ten pentagram w zupełności wystarczy dobra zasiłka ;)

6frans6
komentarz
komentarz
chyba zartujesz ;)

A jeżeli za kilka lat dorzucił bym mu taką samą drugą pod SLI ??

kozman
komentarz
komentarz

sli nieopłacalne, za kilka lat kupisz coś nowego za nieduże pieniądze które przewyższy wydajnością 2x 9600gt.

6frans6
komentarz
komentarz

Ci którzy pomogli dostali plusy.

Temat można zamknąć

P.S. Wesołych Świąt

A jeszcze dziś znalazłem trochę tańszą http://www.emarket.pl/PriceList/Item.aspx?pid=C6700425

Co o niej sądzicie ?

casion
komentarz
komentarz

Karta slabsza od tej podanej przez djmakus . Bierz tego 9600 GT to dobra karta :P

Hammer
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta ogólnie OK, wydajnościowo zbliżona do 9600GT(przegrywa po włączeniu AA), tylko pasywne chłodzenie w tej karcie podanej przez Ciebie może być mało wydajne i karta będzie się po prostu grzać. Dołóż lepiej do 9600GT.

casion
komentarz
komentarz

To stara konstrukcja z pasywnym PFC, brałbym tego Modecom'a http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C8300219 . ;)

6frans6
komentarz
komentarz

Sorka ale jeszcze jedno pytanie :

Czy ten palit 9600 uciągnie takie gry jak Empire Total War. Gta IV ??

casion
komentarz
komentarz

Tak . ;)

matt667
komentarz
komentarz
Sorka ale jeszcze jedno pytanie :

Czy ten palit 9600 uciągnie takie gry jak Empire Total War. Gta IV ??

na p4 4ghz gta 4 uciągniesz przy 12-20fps.

6frans6
komentarz
komentarz

Ale za jakiś rok wymienie jeszcze procka :-)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.