x-kom hosting

SAPPHIRE ATI RADEON X1650

vegor99
utworzono
utworzono

Witam, chce kupić karte SAPPHIRE ATI RADEON X1650.

Ale nie wiem czy jest ona dość dobra, chodzi mi konkretnie o gry.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Napisz, jaki masz komputer (procesor, płyta główna, zasilacz - przy czym musisz podać nie tylko moc zasilacza, ale też markę i model, np. Chieftec GPS-400AA-101A 400W) i ile możesz wydać na kartę, to pomożemy coś wybrać :)

vegor99
komentarz
komentarz

Płyta główna GIGABYTE GA-M52L-S3P AM2

Zasilacz FEEL 400W

Procesor PROCESOR AMD ATHLON 64 LE-1640+ (AM2) ale mam zamiar zmienić na 2 rdzeniowy.

Karta jaką się zainteresowałem to SAPPHIRE ATI RADEON X1650PRO 512MB DDR2 128BIT.

Ram DDRII 3gb

Ale nie wiem czy ta karta pociągnie takie gry jak np. Assassin's Creed czy Gothic 3 itd.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze, ile możesz wydać. Od razu mówię, że ten Radeon to raczej zły wybór.

P.S.

Karta musi być nowa, czy tolerujesz też używane?

vegor99
komentarz
komentarz (edytowane)

Kumpel chwalił tą karte, wiec napisz dlaczego to zły wybór.

azwa producenta karty SAPPHIRE X1650PRO

Nazwa producenta chipsetu ATI

Złącze PCI-Express x 16

Wielkość pamięci 512MB

Typ pamięci DDR II

Szerokość magistrali pamięci 128bit

Taktowanie procesora 600MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D 800MHz

RAMDAC 400MHz

Chłodzenie chipsetu AKTYWNE

Dość spora ilość pamięci a i taktowanie średnie.

A tak to 200-250zł Nowa, ale pierw mnie przekonaj czemu to zły wybór :huh:

dem
komentarz
komentarz

DDR2 więcej szkoda gadać dobra jest do pasjansa : )), generalnie ta grafika jest bardzo bardzo słaba.

Tutaj masz hd3850 karta o klase i niebo lepsza i wydajniejsza zresztą zobacz sam testy w necie -> http://allegro.pl/item606380936_pcie_msi_r...it_3850_oc.html

vegor99
komentarz
komentarz

Gadać to każdy umie, a wytłumaczyć swoich postów nikt :lol2:

To dziękuje za taką pomoc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nad X1650 Pro można pomyśleć, jeśli jest tani i ma pamięci GDDR3. Wersja GDDR2 jest wręcz tragicznie wolna i praktycznie w nic nowszego na niej nie pograsz.

Skoro zamierzasz wymienić procesor na dwurdzeniowy to karta podana przez dema będzie spoko. Jeśli chcesz taniej to będzie problem, bo karty trochę tańsze mają już znacznie niższą wydajność (zarówno ATI jak i nVidia).

Niestety, jest jeszcze jeden problem - zasilacz do wymiany. I to najlepiej przed wymianą karty... Koszt porządnego zasilacza (np. Chieftec GPS-400AA-101A) to co najmniej 170 zł.

vegor99
komentarz
komentarz

a PowerColor Radeon HD3450?

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
a PowerColor Radeon HD3450?

tragedia... low end z seri która najnowsza nie jest...

8600gt jest 2 razy lepszy od x1650 pro a hd3850 z koleji 2 razy lepszy od 8600gt wiec wychodzi 4. mówie o x1650pro w wersji ddr3 a nie 2 która z koleji jest jeszcze tragiczniejsza. Mam 3850 i w kazda gre pograsz na wysokich na rozdziałce typu 1280x1024 a w full hd na srednich bez aa i af oczywiscie. Nie wiem po co zadajesz pytanie na forum jak nie chcesz słuchac kogos kto ma jakieś doświadczenie. mówie o koledze wyżej. Dla mnie mozesz kupic tego 1650 i za 4 stówy a ja pośmieje sie na odległość "hahahahaha"

pozdro..

vegor99
komentarz
komentarz

Ja słucham, tyko napisałem żeby mi ktoś wytłumaczył po czym FrogsterPL napisał to o co mi chodziło.

Kupię PowerColor Radeon HD3450 może nie jest za mocna, ale i tak za 2 lata zamierzam cały komp zmienić, wiec jak na razie może być.

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepiej kup 8600gt 256ddr3/128bit .. bo to co planujesz kupic to strata twoich pieniedzy ..:)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

HD3450 to tragiczna karta, w ogóle się do gier nie nadaje <_< Nie jestem pewien, czy nie jest nawet wolniejsza od X1650 Pro GDDR2 (od GDDR3 na pewno)... Weź już lepiej kup coś używanego, typu GeForce 8600 GT/GTS GDDR3...

EDIT:

Nie zdążyłem :D

vegor99
komentarz
komentarz

kupie GeForce 8600 GT

Mattix95
komentarz
komentarz
kupie GeForce 8600 GT

I to jest dobry wybór :) Chociaż zasilacz też jest do wymiany ... To jest szmelc . Jest spore prawdopodobieństwo że jak włożysz kartę i wszystko podłączysz to albo pójdzie z dymem od razu , albo będziesz później miał problemy w grach , bo będą się wyłączały . A może być tak że będzie dobrze działał .

Zajrzyj :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=15725

EDIT :

Znaczy komputer będzie się wyłączał . A może być tak że będzie dobrze działał , ale pamiętaj ,,cicha woda brzegi rwie :lol: '' Nie radziłbym kupować karty bo możesz ją stracić szybciej niż ją kupiłeś .

Pozdrawiam !

Mateusz

vegor99
komentarz
komentarz

Codegen, ColorSit, Fever, I-box, Impet, Linkword, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Procomp, Q-tec, Rubikon, Ropla, Tracer, Tronje

Nie widzę tu marki Feel, zasilacz ma 400W i ok 4 miesięcy, wiec nie wiem po co mi nowy, Procek zabiera 45W, reszta z 100W. Wiec 255W chyba starczy na karte.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Feel to model, nie marka. Marką jest ModeCom. A ModeComa na liście nie ma, bo "zdarzają" mu się dobre zasilacze (modele MC - to zupełnie co innego niż Feel). Z serii Feel jedynie te oznaczone jako "Feel III" są jako takie. I i II są bardzo słabe.

vegor99
komentarz
komentarz

98835.jpg

Tak o to chyba wersja 2.2, ale jest nowy tylko 3 miesiące, procesor tylko 45W zabiera, reszta z max 100W+255 na karte zostaje. To chyba trochę pociągnie, a za pół roku nowy kupie bo na razie prawko robię i marnie z kasą ;) Jeszcze jest na 2 letniej gwarancji to jak się spali oni wymieniają.

vegor99
komentarz
komentarz

Wiec nie nadaje się ten zasilacz? Bo na różnych forum piszą że Feele słabe, a niektórzy że są średnie.

Ale mój kolega miał dobry zasilacz i mu poszło wszystko z dymem, wiec raczej nie musi być tak że słaby się spali a dobry trzyma długo.

tomekk600
komentarz
komentarz
Wiec nie nadaje się ten zasilacz? Bo na różnych forum piszą że Feele słabe, a niektórzy że są średnie.

Ale mój kolega miał dobry zasilacz i mu poszło wszystko z dymem, wiec raczej nie musi być tak że słaby się spali a dobry trzyma długo.

do 8600gt pierniczył bym to ze zasilacz słaby i zostawił twojego. Jak wymieniasz komp za pół roku to najwyzej jak pójdzie z dydem to wymienisz szybciej. Nie mówie ze to madra decyzja ale ja bym tak zrobił XD co innego jakby to był nowy komp ;p

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

A ja sadze ze daje rade z 8600 gdzie nie ma dodakowej wtyczki zasilania.

Zalerzy to tez od egzemplarza sa takie co daja rade z x2 2gb i gf8600 lub mocniejszymi klik.Pod linkiem masz opinie sa podzielone ..

Ale tak powiedzilem ja bym go wymienil na modecom MC 350W. lub Pentagram 430w.

Albo przbidowal to pol roku i dolozyl do nowego ..

vegor99
komentarz
komentarz

Chyba poczekam te pół roku, bo teraz na prawko dałem i mi zostało trochę kasy to kartę kupuje.

Myślę że pół roku wytrzyma, a jak nie to i tak na gwarancji go jeszcze mam.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No OK, ryzykuj jeśli chcesz tylko wiesz - JEŚLI się zasilacz spali, i JEŚLI wtedy "pociągnie" resztę kompa za sobą, to jego gwara nie obejmuje niestety "całości".

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.