x-kom hosting

Najlepszy komp

Tituś
utworzono
utworzono

Witam! Taki temacik niemam co robić :D Jak bym sobie chciał złożyć najlepszego kompa na świecie co bym musiał kupić jaki procek, grafa etc.? (tylko chciałbym ale to tylko marzenia) ;)

borysek
komentarz
komentarz (edytowane)

najlepszy do czego ? :D

jeśli chodzi o najdroższy to proszę bardzo:

płyta główna - 2709zł

2x procesor - 11100zł

4x ram - 3184zł

4 x grafika -147704zł

dysk systemowy - 2785zł

2 x dysk na pliki w raid0 - 2526zł

zasilacz - 2330zł

obudowa - 2143zł

nagrywarka - 1002zł

karta muzyczna - 1489zł

monitor - 26299zł

głośniki - 17200zł

wzmacniacz - 17900zł

klawiatura - 879zł

mysz - 559zł

system - 1319zł

to by było na tyle ;) razem jedyne 241128zł z czego ponad połowę tej kasy kosztowały karty graficzne :P

Edytowane przez borysek
Tituś
komentarz
komentarz

oo o to mi chodziło :D Odpalił bym na takim kompie Mario? czy były by problemy z grafiką :(

Machej666
komentarz
komentarz

W sumę wątpię.

Przy zjedzeniu grzybków może komp się trochę zwiesić.

Tituś
komentarz
komentarz

hmm.. A na takiej grafice ? owiele lepsza :D

601651956.jpg

borysek
komentarz
komentarz

hmm przy odpowiednim necie mógłbyś z tego kompa nadawać sygnał FullHD na żywo w telewizji xD

Tituś
komentarz
komentarz

taak? to powoli odkładam mam już 14 zł codziennie dostaje 2 zł z tydzien i będę już miał połowę kompa prawda niee? bo mam szóstkę z matmy <_<

piku
komentarz
komentarz

C-64 & 1530 - najlepsze wrażenia gwarantowane, mam sentyment do dziś :wub:

najdroższe jak wiadomo possać mogą. Lepiej gra ampli za ok. 5-6k z dobrymi monitorami studyjnymi - tak naprawdę powyżej tej ceny zaczyna się psychologiczne 'zdaje się, że słyszę...'. A droższy od boryska to chocby TAKI Wavac, kosztujący jedynie 350 000 $ (są i droższe) plus kolumny Kharma Grand Enigma (milion $) - do tego kable ale to już grosze - kilka tys zł od metra :haha:

Poza tym inwestować ponad tysiaka w OS który w porównaniu z darmowymi nie jest zbyt wydajny - porażka. Audiotrak Prodigy2 potrafi zagrać równie dobrze jak ów Xonar za 1/4 jego ceny... Nie ma jedynie zbędnych bajerów - typowa karta do słuchania muzyczki. Przy 57" w FullHD w odległości metra byś miał pikselozę i nie ogarnąłbyś wszystkiego. 450GB na system to stanowczo za dużo. Średnio widzę różnicę w pisaniu na tym logu a mojej klawce za 50zł (ale za to świeci :P), poza tym przyzwyczajać się do MX Air - nie, dziękuję... A takie karty graficzne lepiej sprawują się w renderingu w programach 3D niż grach... Do tego wszystkiego obudowa niepotrzebna...

Wniosek? Mój Athlon X2 z 8600GT i 3GB RAM, gienkami stereo i LG 22" najlepszy :haha:

Duban
komentarz
komentarz

No i Pikusław ładnie podsumował :haha:

borysek
komentarz
komentarz

wziąłem wszystko tak aby było jak najdrożej :P

ale na taką mega maszynę do gierzenia wystarczy platforma z Core i7 965 + 3x lub 4x GF GTX295 + 12gb najszybszych DDR3 + mała elektrownia ze 1200W ( np taki co podałem wyżej ) + super chłodzenie wodne + mega OC do przynajmniej 5ghz :P i myślę że taki zestaw kosztowałby koło 20tyś zł ( sama buda ) do grania coś takiego myślę że wystarczy spokojnie na 10 lat a nawet i dużo dłużej bo myślę że niedługo nastąpi kres ciągłego ulepszania grafiki ( tak na marginesie za te 10 lat i tak każdy będzie grał na OnLive

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,64...I_to_jaka_.html

ziomek1295
komentarz
komentarz

co to jest te OnLive ? Bo oglądam filmiki i nie łapie tego ;/

Gość
komentarz
komentarz

przeczytaj.

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

Najdroższy komputer ?? To ja chciałbym mieć ENIAC- a xD

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
najlepszy do czego ? :D

jeśli chodzi o najdroższy to proszę bardzo:

dysk systemowy - 2785zł

2 x dysk na pliki w raid0 - 2526zł

to by było na tyle ;) razem jedyne 241128zł z czego ponad połowę tej kasy kosztowały karty graficzne :P

To już wolałbym RAID 0 z X25-E na system i FusionIO na pliki :E Nie wiem tylko, jak z dostępnością.

Edytowane przez rafalluz
piku
komentarz
komentarz

Temat stary i wypalony. Zamykam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.