x-kom hosting

Problem z kartą GIGABYTE Radeon X1300 Pro

Lechu09VII
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , mam problem najprawdopodobniej z karta graficzna.

Niestety nie wiem jak "fachowo" to wytlumaczyc dlatego powiem opisowo.

Grałem w Gothic I.Wszystko w porzadku , nagle zacieło się, monitor sie wygasił(czarny) i chwila bez ruchu.

Potem znowu się właczyło,lecz po chwili problem sie ponowił.Przy entym razie gra juz sie nie włączyła.

Tak samo miałem z np. NBA 07.Ledwo włączyłem , nagle zawieszenie i brak sygnału.Zaraz spowrotem działa.

Zaglądając w wymagania sprzetowe NBA 07 zauważyłem iz pokazuje brak pamięci karty graficznej.Sciągałem juz duzo sterownikow, wiele programów lecz nie umiem nic zrobic .Pilnie prosze o pomoc i z góry dziekuje.

rowniez był komunikat DirectDraw hardware.

Zostawiam info o swojej karcie.

Właściwości karty wideo

Opis urządzenia GIGABYTE Radeon X1300 Pro

Napis z karty GIGABYTE Radeon X1300 Pro

Napis z BIOS'u 113-AA76901-100

Typ mikroukładu ATI Radeon Graphics Processor (0x7142)

Typ konwertera DAC Internal DAC(400MHz)

Zainstalowane sterowniki ati2dvag (6.14.10.6925)

Rozmiar pamięci 256 MB

Posiadam DirecXt 9.0c

Qniooo
komentarz
komentarz

Sprawdź w evereście temperatury karty.

Spróbuj zainstalować starsze, bardziej kompatybilne sterowniki, o ile masz najnowsze.

damib
komentarz
komentarz

Czyli komputer wyłącza się gdy uruchomisz jakąkolwiek grę? Podaj jaki masz zasilacz i sprawdź temperaturę karty w CCC.

Slipknot
komentarz
komentarz

Sprawdz moze Gigabyte daje upgrade BIOSu grafiki to tez czasem pomaga.

Lechu09VII
komentarz
komentarz

Gdzie mam dokladnie w Everest-cie sprawdzic temperature karty graficznej ? Jedyne temperatury jakie znalazłem zamieszczam ponizej.

Damib wytlumacze Ci to inaczej , nie wyłacza sie komputer.Leci gra , nagle sie zacina obraz i dziwiek na chwile sie wylaczaja (czarny ekran i cisza) i za chwile znowu wraca do normy.Lecz po chwili ponownie.Az wkoncu sie wygasza i juz nie włacza i musze przez Menadzera Urzadzen wyłaczac proces NBA 07.

Co do typu zasilacza musiałbys podpowiedziec gdzie to sprawdzic bo w Everest Home Edition nie umiem tego znalezc.

Pozdrawiam i dzieki wielkie ze pomoc.

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej Gigabyte K8NF / K8NS / K8N Ultra / K8NXP Series

Temperatury

Procesor 34 °C (93 °F)

SAMSUNG SP2004C 34 °C (93 °F)

Qniooo
komentarz
komentarz
Co do typu zasilacza musiałbys podpowiedziec gdzie to sprawdzic bo w Everest Home Edition nie umiem tego znalezc.

Pozdrawiam i dzieki wielkie ze pomoc.

Zasiłki nie sprawdzisz bez otwierania budy.

Na bocznej ściance zasilacza jest zazwyczaj napisana marka, napięcia i moc w Watt.

damib
komentarz
komentarz

Zainstaluj program GPU-Z i w zakładce sensor sprawdź temp. karty. Chyba że karta nie posiada czujnika... to wtedy otwórz obudowę i dotknij radiator karty graficznej jeśli karta się przegrzewa co może mieć takie skutki jak piszesz radiator będzie gorący.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy Twoja karta to model chłodzony pasywnie (samym radiatorem, bez wiatraka)?

Lechu09VII
komentarz
komentarz
Czy Twoja karta to model chłodzony pasywnie (samym radiatorem, bez wiatraka)?

tak , mam sam radiator , bez wentylatora.

Moj model zasilacza to ProComp Model : ATX LPK9 - 400 W

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Otwórz obudowę kompa, spróbuj wtedy w coś zagrać. Możliwe, że karta się przegrzewa.

Jeśli masz możliwość to pożycz jakiś lepszy zasilacz (np. Chieftec 400W), bo to może też być wina zasilacza.

Lechu09VII
komentarz
komentarz

Powiem tak...

Jestem pewien ze radiator jest goracy bo sprawdzalem juz...

jezeli chodzi o czytnik z programu GPU-Z to screena zamieszczam ponizej...

gdr.png

jakies rady ?

biore pod uwage zdjecie radiatora i zainstalowanie porzadnego wiatraczka z dodatkowymi małymi radiatorami na pamiec karty graficznej.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
biore pod uwage zdjecie radiatora i zainstalowanie porzadnego wiatraczka z dodatkowymi małymi radiatorami na pamiec karty graficznej.

Jeśli już, to dołóż wentylator do tego radiatora co masz.

Lechu09VII
komentarz
komentarz
Jeśli już, to dołóż wentylator do tego radiatora co masz.

w sklepie powiedzieli mi ze bede musiał zdjąc radiator i dac zamiast niego wentylator.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
w sklepie powiedzieli mi ze bede musiał zdjąc radiator i dac zamiast niego wentylator.

W sklepach na ogół siedzą ludzie, którzy się niespecjalnie znają... Oczywiście, że można zdjąć radiator i założyć chłodzenie aktywne, ale ta karta ma rozbudowany radiator, więc czy nie lepiej byłoby wykorzystać go i po prostu dorzucić wiatrak? Wiatrak mocuje się opaskami zaciskowymi (wiesz, takie plastikowe) i podłącza na płycie głównej, o ile pamiętam. Chyba, że karta graficzna posiada wejście na wiatrak, to wtedy do karty :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.