x-kom hosting

Czyżby problem z Zasilaczem?

intel534
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Posiadam zasilacz be quiet! Dark Power P7-Pro 550W, kupiony kilkanaście miesięcy temu. Ostatnio wymieniałem kilka podzespołów w komputerze, płyta główna to GIGABYTE GA-MA790X-UD4, procesor phenom II x3, i 2 Gb ramu z Ocz'a. Wcześniej miałem przez tydzień Asrocka A770 corssfire, który tak samo jak i obecna płyta ma 8 fazowe zasilanie procesora, jednak po podłączeniu odpowiedniego kabla do asrocka i gigab. komputer się włączył i natychmiast wyłączył. Pomogła dopiero przesiadka na 4 fazowe zasilanie kabla..... Jaka może być tego przyczyna ?? Jednak 8 faz zasilających na mobo a 4PINY to różnica a przy takich procesorach jednak warto jest miec te 8, prawda?

mis456
komentarz
komentarz

Może wcześniej źle podłączyłeś kable od zasilania?

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

a skąd pomysł że 8pin to 8faz ?

ASUS P5K PRO też ma 8faz a wtyczkę ma tylko 4pin'ową

albo płyty dla i7...niektóre mają po 12faz i więcej i jakoś nie widać tam więcej niż jednej wtyczki 8pin(2x4pin)...

snip91
komentarz
komentarz

U mnie też płyta ma 8 faz i kabel 4-pinowy, więc nie wiem gdzie ty widzisz problem? Normalne, że wpina się 4-pin.

webber
komentarz
komentarz

Wcześniej miałem przez tydzień Asrocka A770 corssfire, który tak samo jak i obecna płyta ma 8 fazowe zasilanie procesora

Jednak 8 faz zasilających na mobo a 4PINY to różnica a przy takich procesorach jednak warto jest miec te 8, prawda?
Nie wiem co ma liczba faz zasilania procesora do dodatkowej wtyczki zasilającej? A770CrossFire ma 5 faz (4+1) i w zupełności wystarczy mu wtyczka 4pin - sam mam taką w Chieftecu i przy 3.7GHz nie było problemów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.