x-kom hosting

[Rozwiązany] Prawdopodobnie chodzi o zasilacz:/

Daetorian
utworzono
utworzono

Witam,

Sytuacja ma się następująco mam zestawik:

e5200 podkręcony do 3.5 ghz

2x2GB Goodram 800 mhz

hd4850 wykrecony na max co pozwala CCC czyli 700 mhz/1200 mhz

Segate sata2 250gb

taka konfiguracja chodziła mi stabilnie na Tacens Radix 410 watt, sam w sumie sie dziwiłem ale żadnych resetów w grach nie uświadczyłem, torture testy chodziły po 8h i nic sie nie wywalało.

Problem pojawił się gdy zakupiłem dysk zew. WD My Book 1 TB który ma zewnętrzne zasilenie! Jeśli dysk jest podłączony do portu USB komp na podkręconym procku do 3.5ghz odpala sie na 5 sec po czym bios restartuje ustawienia na 2.5 ghz i na takich ustawieniach nie ma problemu ze stablinością. Gdy odłącze dysk komp chodzi bez problemu na 3.5 ghz.

Tak więc moje pytanie brzmi, czy dysk po mimo posiadania zewnętrznego zasilana pobiera napięcie z USB i wtedy zasilacz nie wyrabia? Czy przyczyna tego stanu rzeczy może leżeć gdzie indziej?

Z góry dziękuje za pomoc.

djmakus
komentarz
komentarz

Tacens to dobra zasiłka i wątpię aby dodatkowe kilka W zrobiło na nim takie wrażenie że powoduje to restart

wina leży raczej gdzieś po stronie mobaska...(takie moje zdanie)

lythis
komentarz
komentarz

Jak sam napisałeś ma zewnętrzne zasilanie, więc nie może pobierać prądu z usb. Problem leży gdzie indziej, djmakus ma racje - wygląda to na płytę. A jak podłączasz inne rzeczy (oprócz dysku) na usb, to działają?

Daetorian
komentarz
komentarz

Pod płytę główną czyli: GIGABYTE P31-DS3L miałem przed dyskiem podłączone 3 urzadzenia i okazjonalnie flash dysk-a.

Klawo-pada Belkin n52te + mysz + telefon do rozmów przez skype Philipsa, i problemu nie miałem z stabilnością. Tak więc jak się upewnic w czym problem bo chciałbym uniknąć? sytuacji gdy kupie nową płytę a to nie będzie wina płyty :D

djmakus
komentarz
komentarz

to inaczej - spróbuj podłączyć u kogoś innego ten dysk, najlepiej kogoś z podobną konfiguracją

Daetorian
komentarz
komentarz (edytowane)
to inaczej - spróbuj podłączyć u kogoś innego ten dysk, najlepiej kogoś z podobną konfiguracją

Ok, problem rozwiązany chodziło o RAM był zbyt mocno podkręcony memtest się wywalał nawet jak dysk USB nie był podpięty :o Skręciłem ramy o parę MHZ i wszystko działa aż miło z dyskiem podpiętym!

Dziwne tylko, że zewnętrzny dysk USB przy starcie kompa odwołuje się do pamięci RAM i powoduje reset kompa :huh:

Anyway dzięki za pomoc!! :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.