x-kom hosting

Problem ze sterownikiem ekranu

sebastian0104
utworzono
utworzono

Czy moze bedzie ktos wiedzial w czym moze lezec problem a mianowicie co jakis czas wywala mnie z gry na pulpit i widze komunikaty problem ze sterownikiem ekranu przestal dzialac, ale odzyskal sprawnosc. w raportach problemow mam iz wystapil bład ze sprzetem wideo.W czym moze lezec problem?? Karta to gf 9800gtx+ system vista 64 bit

Qniooo
komentarz
komentarz

Uaktualnij wersję sterownika do najnowszej ze strony Nvidii.

Sprawdź i podaj temp karty graficznej

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz (edytowane)

@Qniooo

Sprawdź i podaj temp karty graficznej

Pod obciążeniem...

Lecz najpierw odinstaluj sterownik do grafiki (nvidia display driver). W trybie awaryjnym usuń pozostałości po sterowniku programem driver sweeper. Po restarcie zainstaluj TEN sterownik.

sebastian0104
komentarz
komentarz

Mam juz najnowsze te co podales stare usunelem tak jak pisales juz ze sterownikami kombinowalem a temp to okolo 50 idle a stres max do 70

damib
komentarz
komentarz
Mam juz najnowsze te co podales stare usunelem tak jak pisales juz ze sterownikami kombinowalem a temp to okolo 50 idle a stres max do 70

Temperatury dobre... a po instalacji sterowników nie zapomniałeś zainstalować ponownie DirectX-a?

sebastian0104
komentarz
komentarz
Temperatury dobre... a po instalacji sterowników nie zapomniałeś zainstalować ponownie DirectX-a?

A jest to konieczne??? przeciez caly czas jest zainstalowany w systemie? sad moge go jak cos pobrac??

rideluk
komentarz
komentarz

ja mialem identyczny problem z wywalaniem i okazalo sie, że karta (9600gt) byla uszkodzona. Sprawdzilem wszystko co moglo byc mozliwe.. najciekawsze wywalalo tylko wtedy kiedy gpu zaczynal pracowac w trybie 3d z wykorzystaniem DX (czyli gry). Oddalem na gwarancji i okazalo sie, ze (cytat ze sklepu) "byl zimny lut na ukladach"..

wiec jezeli ponowna instalacja sterownikow nic nie dala, temperatury OK to bardzo prawdopodobne jest wadliwy egzemplarz.. ale wczesniej przetestowalbym karte na innym zestawie..

moglbys podac jeszcze jaka masz plyte glowna, procesor i RAM.. i czy wywala w konkretnie jednej grze czy we wszystkich 3d..

sebastian0104
komentarz
komentarz

ja mialem identyczny problem z wywalaniem i okazalo sie, że karta (9600gt) byla uszkodzona. Sprawdzilem wszystko co moglo byc mozliwe.. najciekawsze wywalalo tylko wtedy kiedy gpu zaczynal pracowac w trybie 3d z wykorzystaniem DX (czyli gry). Oddalem na gwarancji i okazalo sie, ze (cytat ze sklepu) "byl zimny lut na ukladach"..

wiec jezeli ponowna instalacja sterownikow nic nie dala, temperatury OK to bardzo prawdopodobne jest wadliwy egzemplarz.. ale wczesniej przetestowalbym karte na innym zestawie..

moglbys podac jeszcze jaka masz plyte glowna, procesor i RAM.. i czy wywala w konkretnie jednej grze czy we wszystkich 3d..

[/quoteasus

asus m3n78pro,procesor AMD Phenom II Quad-Core 920 BOX, ram PDP Patriot Dual ELK 2x 2GB DDR2 EPP 1066MHz CL5 , wywala w wiedzminie bo narazie tylko w to gram. 3dmar05 przechodzi caly bez zadnego problemu, pod vista wlaczone areo i tez zadnych problemow

damib
komentarz
komentarz (edytowane)
A jest to konieczne??? przeciez caly czas jest zainstalowany w systemie? sad moge go jak cos pobrac??

A no konieczne... Jaki masz zasilacz i czy dodatkowe zasilanie podpięte pod kartę?

DirectX 9.0c

rideluk
komentarz
komentarz
CYTAT(sebastian0104 @ nie, 05 kwi 2009 - 14:09) *

A jest to konieczne??? przeciez caly czas jest zainstalowany w systemie? sad moge go jak cos pobrac??

A no konieczne... Jaki masz zasilacz i czy dodatkowe zasilanie podpięte pod kartę?

DirectX 9.0c

przeciez autor postu ma viste i tam jest dx10 wiec czemu wciskasz 9?

Gdyby nie bylo zasilania karta by nie poszla.. poza tym grafika zalicza testy w 3dmarku..

poszukaj czy nie ma jakiejs patche od producenta tej gry. I zagraj w koncu w cos innego ;)

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz (edytowane)

@rideluk

przeciez autor postu ma viste i tam jest dx10 wiec czemu wciskasz 9?

Mimo że dx10 zawiera wcześniejsze wersje to Directx 9.0 powienien być także osobno zaktualizowany na Viscie.

@sebastian0104 podaj wszystkie temperatury w stresie. Przyszło wreszcie lato - może masz piekło w budzie. Czy poza tym wszystko odkurzone? I TU masz najnowszy directx ;)

sebastian0104
komentarz
komentarz (edytowane)
@rideluk

Mimo że dx10 zawiera wcześniejsze wersje to Directx 9.0 powienien być także osobno zaktualizowany na Viscie.

@sebastian0104 podaj wszystkie temperatury w stresie. Przyszło wreszcie lato - może masz piekło w budzie. Czy poza tym wszystko odkurzone? I TU masz najnowszy directx ;)

A no przyszlo lato a co do temp to grafa jak pisalem cpu 38 idle 45 stres mobo 35 stres do 40

wpisujac w uruchom dxdiag direct dziala niby poprawnie strona direct sie wyswietla wersja 10 i niby wszytsko ok wiec czy konieczne jest instalowanie tej 9?? i czy pojdzie mi 9 skoro mam10??wszytso czyste komp ma raptem nie caly miesiac a zasilacz to Cooler Master Real Power M520 520W Modular

damib
komentarz
komentarz (edytowane)
przeciez autor postu ma viste i tam jest dx10 wiec czemu wciskasz 9?

To trzeba było podać link pod 10 a nie wypominać... wyświetlało mu się XP więc dałem 9...

Gdyby nie bylo zasilania karta by nie poszla.. poza tym grafika zalicza testy w 3dmarku..

To jeszcze mało wiesz... bo by poszła <_<

Do XP instaluj 9 a jak masz viste to 10, tak konieczne po zmianie sterowników. Zasilacz dobry ;)

sebastian0104
komentarz
komentarz

Sterowniki najnowsze dx 10 rowniez raz jeszcze zainstalowana i problem w wiedzminie nadal wystepuje:( przez jakas godzine jest ok a pozniej juz coraz czesciej:( moze naprawde cos sie przegrzewa:( temp sprawdzalem asus smartdoctor co do grafy a proce i mobo w biosie i nbprobe od asusa i sa jak podawalem ale nie wiem czemu everest pokazuje mi temp procka 85 do 105 stopni:(

rideluk
komentarz
komentarz
nie wiem czemu everest pokazuje mi temp procka 85 do 105 stopni:(

to sa wartosci w stresie czy w idle? A w biosie ile masz? Wiedzmin potrafi niezle zagotowac procka wiec zadbaj o chlodzenie.. otworz obudowe i zobacz czy nie ma kurzu ;)

sebastian0104
komentarz
komentarz

to sa wartosci w stresie czy w idle? A w biosie ile masz? Wiedzmin potrafi niezle zagotowac procka wiec zadbaj o chlodzenie.. otworz obudowe i zobacz czy nie ma kurzu ;)

[/quotewedlug everesta to temp w idle ale probe pokazuje 38 bios 38 wiec czemu ufac??kurzu nie ma nowy komp chlodzenie Zalman CNPS 9500A LED

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.