x-kom hosting

Probem z kartą GeForce 8800GTS

bartus117
utworzono
utworzono

Siema!

Mam mały problem i nie wiem o co sie rozchodzi ;) pewnego pięknego dnia miałem właczone 6 gier (silkroad online) no i nagle wyskoczyło mi cos takeigo : "cyfrowy tryb oszczędny" albo w innej kolejnosc jakos nie wiem to chyba nie istotne, no i oczywiscie nic nie pomagało zadne ruszenie myszki itp. no to zresetowałem chama a co ! no i po resecie wszytsko było rozmazane, jak sie włacza komputer to te wszytskie napisy tam ze ramu tyle i tyle itd.(czarno-białe).Wyłączyłem go na 5 minut po tem zaczą chodzic normalnie teraz znowu jak sie pojawi "cyfrowy tryb oszczedny" to nic nie pomga tylko reset ale juz sie nic nie rozmazuje.Dzisiaj odpaliłem sobie nute w media playerze i właczyłem Tactical Opsa(stara strzelanka przez neta) po 10 minutach cały ekran zrobił się czerwony(nic nie ma tylko kolor czerwony) no i troche mnie to zaczyna denerwować i nie wiem czy to wina karty, monitora a moze czegos jeszcze? karte mam Gigabyte GeForce 8800GTS, monitor LG Flatron L227WT 22", a moze czegos innego? dodam, że kompa mam około roku moze troszke więcej, a.. i ten cyfrowy tryb oszczędny juz mi sie dawno dawno pokazał - zrobilem reset i sie nie powtarzało, a teraz nawet jak czasem wyłaczam kompa to mi gasi sie moniutor a komputer nie chce wylaczyc -.- mam Viste ultimate 64bitową, HELP!!!!!! :(:( z góry dzieki za wszytskie odpowiedzi :)

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Jakie temperatury w idle/stress? Kiedy czyściłeś kartę kurzu ?

2. Spróbuj zmienić sterowniki na najnowsze

3. Jeśli karta ma 2 wejścia zasilające to wepnij obydwa kable 6-pin

4. Czy na innym systemie np. Win XP 32-bit też ten problem występuje ?

5. Jaką rewizję masz tej karty ? Rev. A czy Rev.B ? Daj screena albo linka (rewizja A z chłodzeniem Zalmana w postaci "kwiatka" była bardzo awaryjna i lubiły siadać pamięci)

bartus117
komentarz
komentarz

a mogłbys powiedziec mi jak moge sprawdzic te temperatury/? karty nigdy nie czyscilem, sterowniki własnie aktualizuje, tak karta ma 2, nie mialłem innego systemu wiec nie wiem czy ten problem występuje tez na xp karte mam taką http://www.benchmark.pl/obrazki/3_2007/GV8800GTS_1.jpg to nie wiem czy to A czy B bo się na tym nie zam

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Temperatury sprawdzisz programem everest albo gpu-z.

falcon1984
komentarz
komentarz

Temp. można sprawdzić w AtiTool, Everest, RivaTuner, EVGA Precision Tool...

Kartę dobrze by było rozebrać i oczyścić z kurzu

Podłącz do karty oba kable zasilające

Chłodzenie wygląda ok

Jaki masz zasilacz (marka i moc) ?

bartus117
komentarz
komentarz (edytowane)

zasilacz : corsair hx520w , temperatury zaraz posprawdzam, a jak rozbiore tą karte zeby przeczycic to strace gwarancje na to? bo jesli tak to chyba lepiej poczekac az sie cos do końca popsuje i oddać na gwarancje, co myslice?:P

gdzie te temperatury znajde w everescie?

falcon1984
komentarz
komentarz

Everest ---> Komputer ---> Czujnik ---> Procesor graficzny, pamięc proc. graficznego i otoczenie

Zasilacz bardzo dobry

Jak nie ma plomby to nie stracisz gwarancji

bartus117
komentarz
komentarz

Procesor graficzny 72˚C

Pamięć procesofra graficznego 63˚C

Otoczenie procesora graficznego 59˚C

falcon1984
komentarz
komentarz

W idle (bezczynność na pulpicie) tak masz ?

bartus117
komentarz
komentarz

68

60

55

takie teraz mam jak nic nie robilem przez 5 minut ;p

falcon1984
komentarz
komentarz

No to troszkę wysoko

Spróbuj sprawdzić temp. w czasie gry, najlepiej programem EVGA Precision Tool na wykresie jak chwilę pograsz albo ustaw żeby temp. pokazywalo na bieżąco w czasie gry

Link do pobrania:

http://majorgeeks.com/EVGA_Precision_d6021.html

bartus117
komentarz
komentarz

nie działa to na viscie 64 bitowej

teraz znowu jak wyłączam kompa to gasi sie monitor pokazuje cyfrowy tryb i sie nie chce wyłączyc, po jakims czasie robi sie zrzut ekranu i reset ... pomocy :P

odświerzam, problem dalej wystepuje... jest ktos w stanie mi pomóc????????????:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.