x-kom hosting

Dlaczego GeForce 8800 "odpadł od wyścigu" ?

snipergrand
utworzono
utworzono

Witam was! Dzisiaj przeglądając zestawy proponowane przez uzytkownikow przyszla do mnie taka refleksja a w zasadzie pytanie. Dlaczego karty seri 8800 nie są juz polecane. Wiem ze juz ich nie produkuja ale na allegro czy w niektorych sklepach mozna je spotkac. Co prawda jest ich bardzo nieweiele ale bija one polecane karty typu 9600 gt. Co wy sadzicie na ten temat ?

Naxi
komentarz
komentarz

Zależy jakie modele, np. ten GeForce, którego ty masz jest bardzo wydajną kartą graficzną. Z reguły jednak takie tanie te karty nie są.

falcon1984
komentarz
komentarz

8800GT nie są już produkowane, w ich miejsce produkują identyczne wydajnościowo 9800GT. Są one wydajniejsze od 9600GT o jakieś 15%, ale mniej wydajne od Radeon HD4850 o także 15% (a cena podobna). Stad też nie są one mega polecane, ale są wydajniejsze od 9600GT

wieza71
komentarz
komentarz

Ja zawsze polecam 8800,bo sam taką mam i jestem bardzo zadowolony.

rideluk
komentarz
komentarz

ta karta jest z 2007 roku.. normalne, ze nowsze gpu wypiera starsze.. nawet kosztem wydajnosci..

czytalem jakas opinie ze szmatławca, że ponoć 8800 w najwyzszych odmianach sa bardzo prądożercze.. nie wiem ile w tym prawdy..

Gość
komentarz
komentarz
czytalem jakas opinie ze szmatławca, że ponoć 8800 w najwyzszych odmianach sa bardzo prądożercze.. nie wiem ile w tym prawdy..

Są mniej prądożerne bo sa w nowszej technologi, ale maja taka sama wydajnosc w grach.

8800GT=9800GT Falcon to wytlumaczyl.

falcon1984
komentarz
komentarz

Może mu chodziło że 8800GTS jest bardziej prądożerny od 8800GT (ale też wydajniejszy). Nie są one natomiast (GTS) jakoś bardzo prądożerne, raczej proporcjonalnie do tego ile się przenosi na ich większą wydajność

Natomiast starsze 8800GTS z pamięcią 320MB są mniej wydajne niż 8800GT 512MB i bardziej prądożerne. To wynika z faktu, że są robione w innym procesie technologicznym (większym i stąd bardziej prądożernym, mniej wydajnym i bardziej się "grzejącym")

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.