x-kom hosting

Problem z zasilaczem Amacrox - niedziałający wentylator

lestat162
utworzono
utworzono

Cześć.

Jestem posiadaczem zasilacza Amecrox Warrior AX450-PNF. Zasila moją budę, w skład której wchodzi Athlon X2 4400, 2x1gb RAM 400Mhz, Creative X-Gamer, ATI Radeon x1950 Pro ^^'. Płyta główna to MSI K8T Neo2 V2.0.

O co chodzi? Grałem dzisiaj na maksymalnych możliwościach w GTA-4 (max. możliwa rozdzielczość, tekstury medium a reszta very high, gra z patchem v2). Biorąc udział w wyścigu gra zaczęła mi się przycinać. Chciałem dojechać do końca i dać kompowi odpocząć bo zauważyłem, że przycinanie spowodowane jest przegrzewaniem karty graficznej. Jednak nagle komputer bez słowa po prostu zgasł. Nie poszedł dym ani nic w tym stylu. Zasilacz, grafika oraz cooler procesora były gorętsze niż zwykle. Komputer włączyłem po pół godziny. Wszystko w porządku ale wiatrak zasilacza tylko drgnął i się zatrzymał, podczas gdy wszystko inne nadal sprawnie funkcjonowało. Rozkręcałem go, czyściłem, wszystko dociskałem, lecz problem nie zniknął. Co w takim razie się zepsuło? Czy nowy zasilacz czy wymiana wiatraka? No i czy bez chłodzenia zasilacza mogę nadal grać czy raczej powstrzymać się od tego? A może ograniczyć eksploatację komputera do minimum?

Dzięki wielkie, pozdrawiam.

//zmiana tytułu tematu na konkretny

//BlackRaven

BlackRaven
komentarz
komentarz

Oddaj zasilacz na gwarancję (jeśli jest), najprawdopodobniej spalił się w nim wentylator - bez niego zasilacz niestety długo nie pociągnie. Jeśli nie masz gwarancji zrób FanSwap'a - wymień wentyl w zasilaczu na inny.

casion
komentarz
komentarz

Ogranicz uzywanie komputera do minimum, chociaż bez wentylowanego zasilacza i tak nie będzie długo chodził . I oddaj zasilacz na gwarancje jeśli masz .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.