x-kom hosting

Wentylator na procesorze w laptopie ciągle się włącza i wyłącza - to normalne?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
piotr_gpp
utworzono
utworzono

Mam takie pytanko odnośnie coolera w laptopie (taki jak w temacie) cooler na procku w czasie pracy samoczynnie się włącza i wyłącza, włącza... Czy toshiby tak mają, że po przekroczeniu jakiejś temp. cooler na procku sam się włącza a potem wyłącza?

Lewy12
komentarz
komentarz

W większości laptopów tak jest.Dla pewności wgraj sobie everesta i sprawdz jakie masz temperatury.

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

piotr_gpp, Tak jest we wszystkich laptopach posiadających wentylator na procesorze. Jest to związane z zaawansowanym zarządzaniem energii. Procesor jest wtedy chłodzony sztucznie (wentylator), gdy przekroczy dana temperaturę.

Przemek
komentarz
komentarz

U mnie w Asusie dziala caly czas.

Bez przerwy jest wlaczony.

Ale tak jak pisza poprzednicy.

W wiekszosci laptopow tak jest.

ssddkk
komentarz
komentarz

witam

ja tez mam asusa

jak byl nowy to wiatraczek tez sie wlanczal i wylanczal teraz chodzi caly czas

mozna cos z tym zrobic??

pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-05, 10:56 ]

zainstalowelem everesta pokazuje ze procesor ma tem. 35 stopnie a jak wyzej pisano wlancza sie wiatraczek przy 55 stopniach !!

pomylilem sie mam acer ;)

prosze o odp jezeli to mozliwe

dziekuje i pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz
a jak wyzej pisano wlancza sie wiatraczek przy 55 stopniach ! !

W ktorym miejscu ?

Wychodzi na to ze zabrudzil Ci sie uklad chlodzenia.

Oddaj do serwisu jesli masz gwarancje.

Chyba ze mieszales cos w Biosie.

ssddkk
komentarz
komentarz

No faktycznie musilem to przeczytac na innym poscie

w biosie nie mieszalem

moglbys mi powiedziec czy przyczyna ciaglego chodzenia coolera moze byc np.jakies obluzowanie sie wiatraczka, na tym laptopie kilka razy gralem i podzas gry chlodzenie krecilo sie jak szalone

a tak wogole to dzieki za odp

pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz
moglbys mi powiedziec czy przyczyna ciaglego chodzenia coolera moze byc np.jakies obluzowanie sie wiatraczka

Tak. Moze byc tak ze jesli wiatrak dziala "na okrokglo" to po jakims czasie sie zepsuje ale to musi dlugo potrwac.

na tym laptopie kilka razy gralem i podzas gry chlodzenie krecilo sie jak szalone

No bo musialo.

Laptop byl obciazony i musial zwiekszyc obroty zeby zapewnic procesorowi i innym podzespola wlasciwe chlodzenie.

Gość
komentarz
komentarz

ssddkk, A czytałeś to:

Tak jest we wszystkich laptopach posiadających wentylator na procesorze. Jest to związane z zaawansowanym zarządzaniem energii. Procesor jest wtedy chłodzony sztucznie (wentylator), gdy przekroczy dana temperaturę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.