x-kom hosting

Modyfikacja starej obudowy.

matt667
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam witam.

Ostatnio planowałem wymienić sobie obudowę, natomiast gdy zobaczyłem ceny tych lepszych postanowiłem zmodyfikować swoją starą.

Wziąłem się do roboty i rozrysowałem mniej więcej gdzie chcę wyciąć otwór i miejsce na wiatrak, miałem wszystko oprucz nażędzie :P i wtedy do okcji wkroczył mój Ojciec ;D, to co udało się nam zdziałać:

ale najpierw copyrighty =D :

Wykonie projektu (rozrysowanie otworów): Mateusz M. (czyli ja)

Wykonanie otworów, dopasowanie i malowanie: Dariusz M. (mój ojciec)

zdjęcia:

przed nałożeniem siatki :

2whmf09.jpg

już po malowaniu (jeszcze farba do końca nie wyschła) :

16jeix2.jpg

wjdrud.jpg

fbjqcz.jpg

drzwi z umieszczonym wiatrakiem :

al21iv.jpg

9te9kz.jpg

środek kompa + drzwi :

x4gmy1.jpg

2nvclfp.jpg

Po nałożeniu drzwi :

2j31euh.jpg

2jczcrp.jpg

Muszę jeszcze tylko dokupić 2pożądne wiatraki na mugena bo teraz mam jednego 8cm od prawej (wydmuchuje powietrze) a 2gi 10cm od lewej (wdmuchuje powietrze) i oczywiście oryginalny który dostałem z mugenem 12cm który wdmuchuje powietrze i jest od spodem (wiatraczek intela wdmuchuje pod niego zimne powietrze).

co myślicie o tych?

http://cgi.ebay.co.uk/Scythe-Kaze-Jyuni-19...%3A1|240%3A1318

Xefar
komentarz
komentarz

Bok ładnie Wam wyszedł :) ,zamierzacie zrobić coś z frontem? Radziłbym pomalować całą budę jedną tą samą farbą, ponieważ bok odróżnia się trochę odcieniem od reszty obudowy.

matt667
komentarz
komentarz (edytowane)
Bok ładnie Wam wyszedł :) ,zamierzacie zrobić coś z frontem? Radziłbym pomalować całą budę jedną tą samą farbą, ponieważ bok odróżnia się trochę odcieniem od reszty obudowy.

wiem ze odróżnia się trochę kolorami.

Jak zamówię wiatraki to myślę te dwa stare dać u góry żeby wydmuchiwały powietrze, aktualnie przód jak widzisz jest otwarty bo tam siedzi wiatrak który wydmuchuje powietrze z obudowy, z przodu jest największa temperatura, jutro rozbiorę kompa na części możne coś rozrysuje i jak ojciec będzie miał czas i się zgodzi to mam nadzieje ze mi pomoże ^^, wtedy zamknie się przód i walnąć całość jednym kolorem.

edit://

http://i44.tinypic.com/21nfek4.jpg front

webber
komentarz
komentarz
postanowiłem zmodyfikować swoją starą.
Lol.

Szczerze mówiąc średnio mi się podoba :P Dlatego, że wyciąłeś otwór na boku który pokazuje tylko napędy i trochę kabli :) Trzeba było wyciąć "okno" w miejscu oryginalnych kratek, wtedy byłoby przez nie widać najważniejsze elementy kompa. Dodatkowo zamiast intelowskiego BOXa - jakąś 120mm chowaną wewnątrz.

Pokombinuj coś z frontem ale na początek - umyj ją i uporządkuj kable :P

Ghost991
komentarz
komentarz
[...]wiatrak który wydmuchuje powietrze z obudowy, z przodu jest największa temperatura

Cyrkulacja powietrza się kłania.

Przód, spód - wentylatory dmuchające do środka

Tył, góra - wentylatory pozbywające się ciepłego powietrza

Co do moda:

- okno całkiem nie po tej stronie :nono: - pokazujesz niepotrzebne bebechy PC-ta :P

- siatka za gruba zdecydowanie

- oczekuj dużo kurzu w obudowie

matt667
komentarz
komentarz (edytowane)
Cyrkulacja powietrza się kłania.

Przód, spód - wentylatory dmuchające do środka

Tył, góra - wentylatory pozbywające się ciepłego powietrza

Co do moda:

- okno całkiem nie po tej stronie :nono: - pokazujesz niepotrzebne bebechy PC-ta :P

- siatka za gruba zdecydowanie

- oczekuj dużo kurzu w obudowie

to możne ja powiem tak ;) :

jutro jak przyjdą 3wiatraki to zamontuje na mugena, ten co są aktualnie na mugenie : 12cm + 8cm na górę obudowy które wyrzucają powietrze (robimy otwory), z tyłu nie ma jak wyrzucać powietrza.. (jedno miejsce na wiatrak...) cały środek prawdopodobnie będzie pomalowany na czarno i na siatce 10cm wiatrak który będzie wyrzucał powietrze.

podsumujmy:

3wiatraki na mugenie (1900obrotów 12cm, od tyłu wybiera i od spodu (z boxa intela pobiera) i po prawej wyrzuca czyli sprzętu, z przodu ciepłe powietrze jest wybierane przez 3wiatraki .. na siatce 10cm, od góry 12cm i 8cm.

edit://

zapomniałem o jednym.. na pewno nie będzie się tak kurzył jak bez drzwi i dla mnie siatka jest w sam raz, innej nie miałem.

Szattek
komentarz
komentarz

Mam je i ucho mi więdnie od ich słuchania :P 1200rpm wystarczy :P

matt667
komentarz
komentarz
Mam je i ucho mi więdnie od ich słuchania :P 1200rpm wystarczy :P

teraz mi to mówisz... xD kupiłem je i mi tez uszy odpadają ;PP ale aktualnie mam problem z płyta..

Ghost991
komentarz
komentarz

Co do mugena, patrząc od boku obudowy:

ae84ab7fb5795631m.jpg

Prawidłowy montaż wentylatorów:

Przód i dół - wentylatory wdmuchujące

Tył i góra - wentylatory wyciągające ciepłe powietrze

z przodu ciepłe powietrze jest wybierane przez 3wiatraki

Wiatraki z przodu mają dmuchać nie wyciągać. W ten sposób co podałeś psujesz cyrkulację powietrza

matt667
komentarz
komentarz (edytowane)
Co do mugena, patrząc od boku obudowy:

ae84ab7fb5795631m.jpg

Prawidłowy montaż wentylatorów:

Przód i dół - wentylatory wdmuchujące

Tył i góra - wentylatory wyciągające ciepłe powietrze

Wiatraki z przodu mają dmuchać nie wyciągać. W ten sposób co podałeś psujesz cyrkulację powietrza

co ty nie powiesz? a co jeśli nad mugenem mam corsair 650w?

edit://

zakończyłem już modyfikacje obudowy ale foty dodam jak będe miał naprawioną/nową płytę główną.

  • 1 miesiąc później...
matt667
komentarz
komentarz (edytowane)

UPDATE

nareście mam już płyte spowrotem :D więc mały update:

2133ez5.jpg

2nv5ikx.jpg

zmf410.jpg

pr782.jpg

1256wk4.jpg

2q0lh5f.jpg

vq6u1i.jpg

10f45mt.jpg

Ghost991
komentarz
komentarz
co ty nie powiesz? a co jeśli nad mugenem mam corsair 650w?

Jeśli nad Mugen-em masz zasilacz to bardzo dobrze. Nie będziesz musiał montować dodatkowego wentylatora na górze chłodzenia.

Tak jak pisałem wcześniej - okno jest za duże, ponieważ ukazuje szyny na dyski. Warto by coś z tym zrobić :)

Po za tym wszystko fajnie się prezentuje oprócz tego kolorowego kółka z przodu.

Aha co do siatki jeszcze. Rozumiem, że masz samą siatkę z boku?? Jeśli tak to musisz się liczyć z tym, że do obudowy dostanie się mnóstwo kurzu ( wiem z własnego doświadczenia, ponieważ również miałem siatkę ale po jakimś czasie zamontowałem za nią pleksi )

matt667
komentarz
komentarz (edytowane)
Jeśli nad Mugen-em masz zasilacz to bardzo dobrze. Nie będziesz musiał montować dodatkowego wentylatora na górze chłodzenia.

Tak jak pisałem wcześniej - okno jest za duże, ponieważ ukazuje szyny na dyski. Warto by coś z tym zrobić :)

Po za tym wszystko fajnie się prezentuje oprócz tego kolorowego kółka z przodu.

Aha co do siatki jeszcze. Rozumiem, że masz samą siatkę z boku?? Jeśli tak to musisz się liczyć z tym, że do obudowy dostanie się mnóstwo kurzu ( wiem z własnego doświadczenia, ponieważ również miałem siatkę ale po jakimś czasie zamontowałem za nią pleksi )

Gusta i guściki xD to kółko z przodu to wiatrak ;P, z okienkiem masz racje nie pomyślałem i źle wyciąłem ale na to już za późno ;P co do kurzu tez masz racje ale nie będzie się zbierał aż tak jak bez drzwi, tak ogólnie to kompa czyszczę co 2-3miesiące wiec nie ma z tym problemu, mi bardzo zależy na chłodzeniu procesor dlatego taka duża wnęka ;PP, Ja czekam aż ty zakończysz prace nad swoją obudową ^^ jak narazie prace ci nieźle idą, ja tu jestem amatorem i mi taka skromna obudowa wystarczy ;) na razie nic nie planuje dokupować tyko myślę nad wymianą farby na obudowie bo ta jest taka matowa i nie ma w ogóle odblasku.

edit://

jak by co to dodałem 3nowe fotki z góry i ze środka kompa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.