x-kom hosting

Czy można podkręcić CPU w laptopie lub wymienic procesor na szybszy?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
mates92
utworzono
utworzono

Witam!

Tak jak w temacie chodzi mi o to, czy w moim laptopie można podkręcić CPU.

Mam Celerona M 1,46 GHz, 512 Ram, Kartę graf Intela, Dysk 60GB

Notebook wyposażony niestety w kiepski BIOS, bardzo łatwy w obsłudze, ale brak jakichkolwiek funkcji.

Proszę o propozycje czy się da podkręcac z platformy Windowsa, i czy to jest bezpieczne w miare.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

mates92, W laptopach nie ma takiej możliwości. Te funkcje są niedostępne w BIOS'ie, ponieważ laptopy posiadają zaawansowany system oszczędzania energii wraz z płynna zmiana taktowania procesora - w zależności od zapotrzebowania!

mates92
komentarz
komentarz

Dzięki za tak szybką odp.

A jest możliwość wymiany procka na szybszy? Czy to możliwe, że mam socket 479? Tak pokazuje EVEREST.

Prosiłbym o podanie jakiegoś linka na allegro z szybszym prockiem, który bedzie chodził na moim laptopie.

Pozdrawiam

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

Możesz szukać wersji mobilnej Pentium IV na allegro, ale nie dam głowy, że będzie on Ci działać z płyta w laptopie i wymiana także nie będzie łatwa, o ile będzie w ogóle możliwa. Część procesorów w laptopach jest lutowana powierzchniowo do płyty głównej i nic wtedy nie zrobisz, a poza tym, jak masz gwarancję, to będziesz się mógł z nią pożegnać.

mates92
komentarz
komentarz

Dzięki very much!!

Pozdrawiam:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.